evapetra

Věrohodné zobrazení obvyklé rutinní policejní práce. Odvrácená strana německého Rostocku, šeď a bezútěšnost života lidí z okraje společnosti. Policie tady vlastně vykonává jen takovou každodenní údržbu, aby vše alespoň nějak zase fungovalo, protože najít cestu k nápravě je asi nemožné. Jaksi se mi v kontextu toho všeho nedařilo uvěřit, že by se Anne, ač policejní elévka, tak bezhlavě vrhla do vztahu s ruským zlodějíčkem. Výkony herců pod vedením Andrease Dresena ale velmi chválím. Viděno v rámci Challenge Tour 2017:30 dní se světovou kinematografií. ()

DwayneJohnson

Podobně, jako v britském seriálu Manhun, pohled na práci policie z trošku jiné stránky. Té, která není moc vidět a ani se o ní moc nepíše. Taková stereotypní záležitost, která ovšem v režijním podání Dresena dostává úplně jiný rozměr a náboj, což umocňují ještě herecké výkony, převážně málo známých herců. 4+, vzhledem k faktu, že jsem sledoval v originále a úplně všechno jsem nepochytil. A jako úkol si dávám podívat se po dalších Andreasových filmech. Fakt, že jsou víc než dobré, mi kazí jen skutečnost, že se po čertech těžko shánějí. Ale to už je jen a jen můj problém. ()

rivah

Skromný, autentičností dýchající TV film se srdečnou, sympatickou, ale osamělou G.M.Schmiede v hl.roli svědomité policistky sloužící spolu s trochu buranským a věčně se cpoucím Axelem Prahlem. (Youtube bez titulků). 70%. ()