Our Lady of Lourdes

Krátkometrážny / Dráma / Thriller / Horor
Poľsko, 2013, 17 min

Mladá a sympatická Lourdes se náhodně seznámí se starým Bernardem, který ji zachrání před obtěžujícím detektivem. Berbard má problémy s alkoholem a sužují ho podivné vidiny. Lourdes je Bernardovi vděčná za záchranu, a tak ho pozve na jídlo, kde jí Bernard odvypráví svůj život. (eraserhead666)

SOLOM.

Poláci točit umí, o tom mě dokázali přesvědčit již několikrát a ani Peter Szewczyk jim ostudu rozhodně neudělal. Docela zajímavý krátkometrážní kousek se vskutku může opřít především o svou „mysteriózní“ dramatičnost a solidní speciální efekty (CGI). Možná bych to místy trošku zkrátil, protože úvodní část měla dost vlažný start, ale poté jsem již byl víceméně spokojen. Kostlivci a ostnatý drát – super, nemám nejmenších připomínek. Čím víc se blížil snímek ke svému konci, tím byl lepší a lepší. Potěšila i přítomnost Naomi Scott - ( Ładna dziewczyna…) ()

eraserhead666

Ho, ho, ho. Silně dojímavé mysteriózní drama s velmi povedenými CGI triky (které vás nevyděsí, ale jsou docela působivé a nápadité - kostry pohybující se na ostnatých drátech zní sice dost divně, ale vypadá to lépe, než by člověk čekal). Až se mi chce napsat, že se Szewczykovi povedlo navázat na tradici funkčního polského spojování právě dramatických a mysteriózních (až horrorových) témat z valné části minulého století. Tohle je prostě dojímavé, zajímavé, má to sílu i atmosféru, snad to z vás vydoluje i nějakou tu slzu, obejme vás to a oblaží skvělou, sympatickou a roztomilou Naomi Scott a příjemným Lechem Dyblikem v hlavních rolích. ()

corpsy

Je pravda vo fľaške, alebo mimo nej?. Je stále niekto, kto môže zachraňovať, aj napriek svojim ´´nepriaznivým podmienkam´´? Budete si istý na konci, ale možno ani nie. ()

kaylin

Zajímavé spojení dramatu s fantastickými prvky, které funguje docela dobře, protože dokáže přenášet emoce. Tohle se každému filmu nedaří. Tady je příběh, jsou zde zajímavé scény a postavy, které mají hloubku, s nimiž film skutečně prožijete. Rozhodně stojí za zhlédnutí. Tady je prostě vidět snaha něco předat, i kdyby to měl být "jen" příběh. ()

Sireen

Netuším proč, ale film mě dojal natolik, že jsem si ho pustila třikrát po sobě a pokaždé brečela víc a víc. Je to minimalistické, velmi silné aneskutečně krásné. A Naomi Scott umí přízvuky napodobit tak přirozeně, až to bere dech. Krátká stopáž je v tomto případě ideální. A všechny Čechy potěší, že můžou rozumět, co říkají "nesrozumitelně mluvící" polští policisté a záchranáři:) ()