Bratři Wes a Jacob žijí jen s otcem. Starší z nich, třináctiletý Jacob je kromě posedlosti heavy-metalem a motokrosem také průšvihář, jehož vandalské excesy zvednou ze židle nejednoho úředníka. Vše se dá vyžehlit až do té doby, kdy sociálka rozhodne, že Jacobovo chování negativně ovlivňuje mladšího bratra Wese a rozhodne, že Wes musí do opatrovnictví k tetě Pam. Otec obou chlapců Hollis, který se nikdy nevzpamatoval z odchodu manželky, syny miluje, ale více než výchova mu jde věčné zapíjení žalu. Jacob i Hollis se musí vzpamatovat a udělat vše proto, aby dostali malého Wese zpátky. (Cinemax)

PamelaJJK

Průšvihář = průšvih. Velký průšvih. Pokus o pohled do života otce dvou chlapců, který svůj život po "odchodu" manželky nezvládá. Ano, ohraná písnička z alba "Sociální drama". Ale určitě se z toho základního vzorce příběhu dá vytěžit mnohem a mnohem více. Průšvihář mi přišel hodně povrchní, klouzající jen v náznacích po povrchu a bez jakékoliv snahy dostat se trochu "pod kůži" problému. Celé to vyznívalo neuvěřitelně, nevyvolávalo to žádné emoce. A když, tak jen negativní a záporné. Metal (sic!) a motokros mi tam přišli jen kvůli efektu, ale ještě víc mi to celého Průšviháře znevěrohodnilo. A to metal miluji. Postrádalo to drive a šťávu. Celé to působilo tak nějak neprofesionálně, hlavně ty záběry z motokrosu a amerického fotbalu. Sice jsem se neukousal nudou, ale nebavil jsem se. Vůbec. Hodně velká slabota, kterou sice nezachránili ani Aaron Paul, ani Juliette Lewis, ale jen díky nim Průšvihář dosáhl aspoň na ty dvě hvězdy. Jinak bych se nerozpakoval přemýšlet někde na úrovni odpadu a jedné hvězdy. ()

Terva

CITÁT - Chtěl jsi být součástí party?...... To, že hlavní hrdina nosí tričko s nápisem Slayer z něho nedělá metalistu. Ani jeden z té rodiny a z té party, nevypadá jako rocker. Je to jen parta špatně vychovaných buranů, které režisér a zvukař nutí poslouchat tvrdou hudbu, protože je to napsané ve scénáři. Klidně tam mohlo být třeba country, které se, mimochodem k motokrosu hodí víc. ()

Malarkey

Nějak jsem doufal, že to bude trošku drsnější drama. Aaron Paul zase hrál takovýho toho klasickýho fotra, co je prostě jenom obyčejnej chlap, co je sám. Takže zarostlej, není schopnej uvařit, obstarat dvě děti, nic. Problém ale je, že ve filmu Velký táta se Sandlerem to byla legraci, ale tady je to spíš tvrdá realita člověka, co není schopnej obhospodařit svůj život. Jelikož jsem ale k nikomu nevnímal žádné emoce, bylo dost těžký film dokoukat s pocitem, že mi ten závěr není ani trošku jedno. ()

zolo23

Obyčajné rodinné drama na téma otec - mŕtva manželka - problémové deti. Najväčšou chybou je samotná réžia, ktorá nevie narábať s emóciami, nedarí sa stupňovať atmosféru a tak mi to pripadá ako priemerný TV film. Bradatý Aaron je nepresvedčivý, toho tatka som mu neveril ani chvíľu. Zato mladý Josh Wiggins (Jacob) to je iná káva, z tohto mladíka niečo vyrastie, o tom som presvedčený. No a Juliette Lewis? Stárne nám dievčina stárne.. 50% ()

emma53

Nedá se nic dělat, ale asi jsem na tohle téma viděla už tolik filmů, že jsem buď otupěla ve svém vnímání a nebo mě Kat Candler dostatečně nepřesvědčil. Lump mě minul na celé čáře, nevytvořila jsem si k těm postavám žádné pouto, emoce se mnou ani nehnuly a po herecké stránce se mohli kluci snažit jak chtěli, ale já jim nějak nevěřila. To jejich skákání na gauči, které mělo vytvořit atmosféru domácnosti s nevychovanými hajzlíky (lumpy), tak to nééé, to na mě vůbec nezabralo. Sympatické tetičce Juliette Lewis se tam také moc prostoru nedostalo, zkratka ani ryba ani rak. ()

• Film měl premiéru na Filmovém festivalu Sundance 2014 a soutěžil v kategorii Nejlepší drama. Vyhrál však snímek Whiplash (2014) Damiena Chazelleho. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v americkém státě Texas v lokalitách Beaumont a Groves. (Terva)