Od roku 2004 funguje speciálně vyškolený zdravotnický tým, zkráceně DMAT, který je vysílán na místa různých neštěstí. Jakumo Hibiki býval doktorem na pohotovosti, ale kvůli jisté události, během které jeho sestra Haruko upadla do kóma, pracuje jen jako všeobecný lékař, který pomáhá lidem s bolavými zády či rýmou. Jednoho dne si ho ovšem k sobě do kanceláře povolá sám ředitel nemocnice Isesaki a přidělí ho právě do týmu DMAT. Jakumo se nejprve tomuto nápadu vzpírá, ale nakonec zjišťuje, že tenhle tým by pro něj mohlo být to pravé, i přes všechna bolestná rozhodnutí, která musí udělat. (Zíza)

Zíza

V poslední době mám chuť na lékařské prostředí, nejlépe bez všelijakých hádanic o to, komu je vhodné lízat řiťku tentokrát, a ještě lépe je, když lékaři dokazují svoje schopnosti během krizových situací. K mému spokojenému podivu tohle všechno Dr. DMAT splňuje. Ačkoliv se neobejdeme bez žánrových klišé, tak jsem se až divila, že člověk opravdu vidí ústředí postavu díky nim růst jako doktor. Je trochu jako pěst na oko, že ve druhém a třetím díle musí zachraňovat někoho, koho osobně zná. Chápu, že pro příběh to bylo důležité - pomohlo mu to posunout se, ale když to na sebe bylo takhle nelapené, působilo až nedůstojně (něco jako kam vstoupí Poirot, stane se vražda = kam běží zachraňovat životy, tam trpí nějaký jeho známý). Ale jinak se mi to vlastně líbilo. Trochu jsem se nechala i dojímat. Pokud od toho člověk neočekává zázraky, tak bych řekla, že se nespálí. 4* s odřenýma ušima. ()

Krysap

První díly jsem si říkala, že než aby mě zachraňoval takovej trouba, tak bych radši umřela.. Aby si záchranář před každým zachráněným připomněl svoje životní traumata, zhroutil se, dlouze zaplakal, vyměnil si dlouhé pohledy se všemi ostatními na místě a teprve pak se pustil do záchrany.. To bylo fakt moc a říkala jsem si, co na tom, sakra, ta Zíza vidí. Ale potom přišly další díly, míň rozpaků a finále bylo naprosto parádní, přičemž poslední díl mě dost emočně rozložil. Samozřejmě nesměla chybět všechna běžná klišé záchranářského a lékařského žánru (doktore, už nemasírujte, DOKTORE, UŽ JE MRTVÝ!!!), ale ono to asi jinak nejde, když se snaží autoři do 11 dílů dostat vývoj hlavní postavy od uplakaného váhavce po profesionálního špičkovýho zachranáře. Je to takový mladší bratr mýho oblíbenýho seriálu Code Blue a pokud by taky byl nějaký speciál nebo pokračování, nezlobila bych se. ()