Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zamestnankyňou najväčšej špionážnej organizácie na svete, teda CIA, čo znie veľmi zaujímavo. V skutočnosti má však veľmi nenáročnú, kľudnú a miestami až nudnú prácu. Je totiž analytičkou, ktorá len veľmi zriedkavo opustí svoj stôl s počítačom, vďaka ktorému slúži ako oči a uši špičkovému agentovi Bradleymu Fineaovi (Jude Law). Títo dvaja spolu tvoria perfektný tím. Bradley špionážne misie zvláda bez toho, aby sa mu pohol čo i len vlas. A Susan v kancelárii zatiaľ túži po jeho srdci.
Jedného dňa sa však všetko zmení. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcéra nedávno zosnulého obchodníka so zbraňami, totiž dostala neobvyklé dedičstvo v podobe malej jadrovej bomby. Dostačujúcu na zničenie jedného väčšieho mesta. Plánuje ju predať teroristom. Aby toho nebolo málo, Bradley CIA, a teda aj Susan nedobrovoľne opustí. Ďalší špičkový agent Rick Ford (Jason Statham) je nepoužiteľný, pretože jeho totožnosť bola prezradená. A tak padne návrh, že najmenej nápadnou osobou, ktorá môže preniknúť do sveta obchodníkov so zbraňami a zabrániť tak globálnej katastrofe je Susan. Rozhodnutie poslať Susan na túto misiu nahnevá Ricka Forda, a preto sa rozhodne jednať v tomto prípade na vlastnú päsť. A keďže je typom agenta, ktorý spája v sebe Ramba a komisára Clouseaua, je o problémy postarané. Zodpovednosť za záchranu mnohých životov leží na Susaniných mohutných bedrách. Musí sa nie len nenápadne votrieť do sveta obchodníkov so smrťou, prežiť v ňom, splniť svoju úlohu a pritom obrazne aj doslova nakopať nie jeden zadok. (Barracuda Movie)

freddy

Když není kde brát, hodí se i neforemná žena aneb kterak Melissa McCarthy ke štěstí přišla a jako agentka CIA hned při své první misi zachránila svět (nebo minimálně jedno velké město, nevím, kolik by toho ta bomba dokázala zničit). V tomto filmu se Melissa McCarthy nesere s nikým a ničím a neohroženě si jde za svým, jen aby pomstila smrt Juda Lawa, svého idola, kterého z bezpečí a šera své kanceláře dlouhé roky tajně milovala. A jde jí to sakra dobře, dokonce tak dobře, že dává divákům mnoho záminek k totálně destrukčním výbuchům smíchu. Tohle totiž byla krásně ujetá šílenost, která mě opravdu hodně pobavila. A samozřejmě to bylo i milé, zajímavé, napínavé, a těch zvratů, které ve filmu byly, bylo fakt hodně a v podstatě každý zvrat byl z mé strany opravdu nečekaný, a to je neklamná známka toho, že film si zasloužil mou pozornost plným právem. Navíc zde byl i neodolatelně arogantní a sebevědomý agent v podání Jasona Stathama, a rovněž Miranda Hart, která snad ani nemusela nic hrát a přesto byla perfektní a její eskapáda s 50 Centem byla vážně nezapomenutelná. Abych to shrnul, je to za lepší čtyři hvězdy. ()

Chrustyn

Zdařilá komedie a zároveň pocta i parodie na špionážní filmy všeho druhu. Film sází převážně na konverzační humor, ale daří se mu i na poli situační komiky. McCarthy je snad poprvé sympatická a opravdu vtipná, film se nebojí občas přitvrdit a nešetří vulgarismy a jediné co mu trochu ubližuje, je přílišná délka. Přesto povedené a dost možná nejvtipnější film roku. ()

Tsuki

Můj dojem asi ještě o trochu snížil dabing, ve kterém jsem to bohužel viděla, ale i tak si myslím, že je to spíš průměrná komedie. Humor tam byl spíš sprostší, někdy i trapný... Několik vtipných momentů se tam sice našlo, ale Melissa McCarthy mi popravdě není moc sympatická, takže jako hlavní postavu jsem si ji nijak nezamilovala. Líbil se mi tam jen Jude Law. ~(2,7)~ ()

verbal odpad!

Opravdu lapám po dechu a s politováním musím konstatovat, že někteří čelní představitele mé topky bohužel stále nepřestali čichat ten toluen. Takový pocit studu a trapnosti jsem měl naposled u Žen sobě a nevěřícně kroutím hlavou nad tím, jak to každý druhý mongoloid srovnává s Klingsmanem. Svým způsobem ale asi mají pravdu. Ono je to totiž opravdu úplně jako Klingsman. Klingsman pro duševní invalidy, slaboduché smíšky z řad absolventů zvláštních škol a všechny ty výsledky experimentálního křížení hajzlbáb a obráběčů kovů, jímž meningokok může způsobit akorát tak zápal plovacích blán a ten vskutku vytříbený sysel pro tumor jim tryská rovnou z volného konce míchy. Fejg není nic jiného než fekální holyvůdký Troška a tato ultratrapná, zhnisaná velesračka se docela dobře mohla v originále jmenovat Hagscreamville I – III nebo Killingjoke I-IV. Kdyby se tu jen tupě stádově nepózovalo, byly by dle tohoto vzoru všechny ty Babovřesky a Kameňáky v červených číslech a urputně by dýchaly v žebříčcích na záda Forestovi. A pokud bych teď začal pět ódy na tu nejodpornější a nejtrapnější prasnici, jaká kdy byla zachycena na celuloid a která je k tomu všemu asi tak stejně skvělá herečka jako retardovaná a mimořádně vyžraná samice tapíra, poblil bych se už úplně a můj zvratek by nebral konce. Tak se tedy jen otřepu odporem, rychle na to svinstvo zapomenu a rozloučím se s domněnkou, že pánové Žid Zákon a Termostatická Šunka asi museli obdržet nejméně milión až dva přesvědčivě šustivých argumentů, proč si v téhle mentálně zaostalé žumpě kurvit renomé. ()

HoneyBunny

Překvapivě dobré! Máte tu bondovskou akci, espionáž, evropské lokace, sexy agenty s britským přízvukem... a čtyřicetiletou, užvaněnou a obtloustlou špiónku. A funguje to výborně. Čekala jsem, že scénář sklouzne ke sprostým vtipům, ke kterým vizáž Mellisy McCarthy vybízí, ale tenhle film naopak to, jak vypadá, využívá ve svůj prospěch ("Vypadám jako něčí homofobní teta!"). Susan Cooper je vlastně ve filmu velmi ojedinělá postava - nehezká, ale inteligentní, schopná a s velmi ostrým jazykem. A přitom se stále chová velmi žensky, respektive často využívá typicky ženské zbraně (třeba to, že ji soupeři podceňují). Také dokazuje, že ženská hrdinka nemusí být za každou cenu proklatě atraktivní a špulit pusu a prsa, aby z ní byla zajímavá a cool postava. McCarthyová je skvělá, ale má kolem sebe famózní ansámbl herců: sexy potvoru Rose Byrne, bondovského lamače ženských srdcí Juda Law, italského milovníka Petera Serafinowicze a... megachlapáckého troubu Jasona Stathama, který si pro sebe krade každou scénu (kéž by ve filmu byl víc, Statham má úžasný komediální talent). Všichni mezi sebou mají skvělou chemii a natáčení si očividně užívali. Velký palec nahoru. ()

• Melissa McCarthy podivuhodne vo viacerých prestrihoch menila svoje topánky. Vysoké opätky sa striedali s pohodlnejšími balerínami. Najlepšie je to vidieť pri naháňačke na skútri. (ti88na)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni