Pôvodný slovenský muzikál na motívy románovej historickej fikcie Henryka Sienkiewicza z čias starovekého Ríma. Cisárska moc zažíva rozklad a rodí sa nová duchovná viera. Na pozadí tragického konfliktu bytostne rozdielnych etických svetov sa odohráva dramatický príbeh lásky rímskeho vojaka a kresťanky.
Libreto: Martin Kákoš, Hudba: Gabo Dušík, Text piesní: Peter Uličný, Choreografia: Jaroslav Moravčík, Scéna: Pavol Andraško, Réžia divadelného predstavenia: Martin Kákoš, Réžia televízneho záznamu: Jaroslav Moravčík
Účinkujú: Boris Srník, Miroslav Bodoki, Filip Lenárth, Lukáš Šepták, Ján Jakab, Peter Krivý, Silvia Donová, Peter Lejko, Jožo Stražan a ďalší (STV)

adamcikv

Výborný muzikál. Quo Vadis je překvapením, které jsem nečekal. Na Slovensku se povedl muzikál, který hravě předčí většinu české produkce, už jen svou velkolepostí a hudební odlišností. Snad až na dvě nebo tři písně se nedočkáme klišovitých melodií a Gabo Dušík nám přináší něco nového. Hvězdička, která chybí k dokonalosti, je ode mě za dvě věci. Za zmatený konec a Petroniovu smrt bez jakéhokoli předchozího vysvětlení (čekal jsem písničku, ve které se zlomí nebo něco podobného). A druhou věcí je finální společní píseň, která bohužel (alespoň mně) zkazila dojem z perfektně promyšlené poslední scény (repríza "Večný Rím" a návrat na začátek). I tak je ale Quo Vadis nadprůměrným muzikálem, který by neměl zapadnout. ()