Labková patrola

• Česko Tlapková patrola (viac)
Animovaný / Akčný / Komédia / Rodinný
Kanada / USA, (2013–2023), 98 h 54 min (Minutáž: 23 min)

Ron Pardo, Kallan Holley, Justin Kelly, Devan Cohen, Samuel Faraci, Alex Thorne, Lilly Bartlam, Max Calinescu, Drew Davis, Jaxon Mercey, Berkley Silverman (viac)

Desaťročný Ryder vedie svorku odvážnych psích záchranárov známu ako Labková patrola. Každé zo šiestich šteniatok dokáže zvládnuť náročnú a zodpovednú profesiu sveta dospelých - policajt Chase, hasič Marshall, technik Rubble, mechanik Rocky, vodný záchranár Zuma a letecká záchranárka Skye. Spoločne plnia zamotané úlohy, aby svojmu pobrežnému mestečku pomohli z akejkoľvek šlamastiky. Či už je to mačka na strome alebo vykoľajený vlak, vždy nájdu spôsob, ako pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Labková patrola dokazuje, že žiadna úloha nie je príliš veľká a žiadne šteňa príliš malé na to, aby ju dokázalo splniť. Divákom všetkých vekových kategórií udeľujú lekcie, ako riešiť technické a spoločenské problémy. (TV JOJ)

blondboss

Tlapková patrola je v súčasnosti už asi taký fenomén, minimálne pre tie najmenšie deti. Čo je fascinujúce, že keď dieťaťu tento seriál pustíte, tak máte vystarané o pár hodín pokoja, lebo dieťa sa od toho neodlepí. Príbehy sú celkom fajn, farebne a vizuálne je to pekne spracované a dieťa si z toho občas čo-to aj zoberie. Pre dospelákov je to skôr len podmaz pri svojich bežných činnostiach, ale určite to poteší aj napriek infantilnosti, ktorá tomu určite nemôže chýbať kvôli cieľovej skupine. Nevidel som síce komplet všetky diely, ale viem u koho to má úspech a to je podstatné. Každopádne najlepšia je aj tak sliepka Chicolletta :) 60 % Update počas desiatej série: Hodnotím to najmä z pohľadu detského diváka a musím pridať jednu hviezdu už len pre to, že tu pribudli džungľové, vodné a robotické labky a deti sú z toho vo vytŕžení. Čo viac povedať. 70 % ()

honajz2

Upřímně, nechápu ten názor, že se seriály pro děti nedají hodnotit z pohledu dospělého. Fakt jenom proto, že to "je jenom pro děcka", tomu musím dát 5*? Sorry, ale tenhle názor je úplně mimo. Obzvlášť u seriálu, který je neskutečně stupidní a navíc vypadá neskutečně lacině. Tak ať se na ČSFD u těchto filmů zakáže hodnocení (což je debilita) nebo ať si rodiče hodnotí za své ratolesti, ale ať to tady všem povýšenecky necpou v komentářích... 1* ()

Jozka7

Netradiční integrovaný záchranný systém v přímořském městečku Adventure Bay vede desetiletý chlapec Ryder. Jeho Tlapkami, tedy členy štěněcího záchranářského týmu jsou německý ovčák Chase jako policista (později i zvěd), dalmatin Marshall jako hasič (později i zdravotnický záchranář), labrador Zuma jako vodní záchranář, jedinou fenkou v týmu je zpočátku cockapoo (designový kříženec kokršpaněla a pudla) Skye jako letecký záchranář. Tým doplňují anglický buldok Rubble, který zajišťuje stavební a těžkou transportní činnost, a voříšek Rocky, jenž je mechanik s recyklačním vozem plným náhradních dílů a dalších... věcí. Později se přidává i fenka husky jménem Everest, která slouží jako záchranář horské služby, ale nesídlí s ostatními na Centrále (výjezdová základna Tlapek). V současnosti zdaleka nejoblíbenější seriál našich ratolestí, takže přivřu obě oči (což se mi ostatně u těchto seriálů stává) a dám plný počet. ()

ostravak30

Seriál je určený především nejmenším dětem. Na jedné straně je smutné, že mou dceru - novou generaci 21. století, nezaujal krteček, ale naopak tento seriál, protože haf, haf prostě vítězí nad vším. Samozřejmě, že dospělým se těžko bude líbit to, co dětem. Já ale musím říct, že i pro děti mnohdy vznikají celkem zajímavé a mnohdy i pro dospělé vtipné seriály. Tohle ale není ten případ. Děj není vtipný, ale opravdu přihlouplý a tvůrci se navíc nedrží své vlastní nastavené laťky. Jednou na sebe děj navazuje, podruhé ne. Našel jsem i pár nelogičností. A ta animace? Opravdu umělá neosobní tvorba. Směr, kterým se animace v tomto století vydává, se mi příliš nelíbí. Upřímně mě nezaujala ani hudba. Ale na druhou stranu je nutné říct, že těm nejmenším dětem by se to asi opravdu líbilo více než české večerníčky. ()

misa_laska

Myslím, že dospělí nemohou tyto seriály objektivně hodnotit. Pokud budu hodnotit podle 2 letého syna, tak ten seriál zbožňuje. Příběhy taky nejsou vyloženě strašné. Upřímně spoustu jiných seriálů, jsem po shlédnutí pár dílů odmítla nadále pouštět. Kombinace pejsků a jejich výbava (letadlo, popelářské, hasičské, policejní auto atd. je cílená přesně na děti, protože to je to, co je baví a co se jim líbí. ()

• V roce 2018 obdržel seriál sedm nominací na kanadskou cenu Canadian Screen Award a z toho šest proměnil ve výhru. (LostRyba)
  • 23. října 2018 vyšla na konzole a PC hra na motivy seriálu „PAW Patrol: On Roll“. (LostRyba)