V roce 2009 přinesl Wirkola na stříbrná plátna kin hororovou komedii Mrtvý sníh, ve které nechal ožít nacistické zombie na zamrzlých pláních severního Norska. Jejich mise však neskončila a ve snímku Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý se chystají na totální genocidu, aby tak dostáli svému poslání – nastolit vládu jednoho vůdce. Pokud si myslíte si, že váš nejhorší den je ten, kdy zabijí vaši přítelkyni sekyrou, vám uříznou motorovou pilou ruku a s hrůzou v očích sledujete, jak armáda nacistických zombie požírá vaše kamarády, tak to se šeredně mýlíte. To je teprve začátek. (Film Europe)

Kudly4

Jedničku jsem neviděl, proto jsem byl rád za krátkou rekapitulaci na začátku . . . . Musím uznat, že takovej masakr jsem tedy opravdu nečekal, už od samého začátku to jsou jatka jako prase !!! Neuvěřitelně zábavná a hlavně totálně KRVAVÁ a to jakože KRVAVÁÁÁÁ zombie paráááda. Možná mě trošičku zklamal závěr, kde jsem čekal tu masakrální třešničku a ono v celku "nic" , ale v celkovém dojmu je to úplně jedno, protože tohle má po celou dobu koule jako prase. Pro mě určitě TOP 3 v žánru Komedie/Horor. ()

genetique

Fanúšikmi veľmi očakávané pokračovanie rozhodne nesklamalo a päť rokov čakania prinieslo svoje ovocie. Wirkola je šialenec a ktovie ako by dopadla jeho hollywoodska prvotina, nebyť dohľadu štúdií. Každopádne svoje zmagorené nápady si ušetril a všetko to pekne naservíroval do tohto nekompromisného zombie masakru. Kým prvá časť bola vyvražďovačkou s bláznivou zombie myšlienkou, toto pokračovanie je minimálne druhou mocninou všetkých krvavých scén, zvrátené a zvrhlé scény sú prešikované originálnym čiernym humorom ad absurdum, ktorý mi neskutočne sadol. Pripúšťam, že niekedy to bolo možno za hranicou unesiteľnosti, ale ak pripravíte svoje žalúdky na podobné úchylné zverstvá a upustíte uzdu prístupnosti , tak sa vám Wirkola odvďačí parádnou zábavnou lahôdkou. Navyše je vidieť väčší rozpočet, zombíci sú ako zo škatuľky, akciou sa nešetrilo a musím pochváliť prácu kamery. Ja som nanajvýš spoko. 85%. ()

kingik

Podmínky pro sníh už nejsou ve druhém pokračování tolik ideální. Z hor jsme se přesunuli do malého přímořského městečka, které co nevidět zažije invazi zombie nácků, kteří sem přišli po mnoha letech splnit rozkaz, který za války nesplnili. Martin, jako jediný přežil řádění zombíků z jedničky, ale nyní je obviněn ze zavraždění svých přátel. Utíká z nemocnice, ve které mu přišili utrženou ruku. A ta, panečku, umí zázraky - oživí mrtvé. Sice po oživení je dotyčný parádně hnusný, rozuměj je z něj hnusný, avšak hodný zombík, ale co, to se taky počítá. Nacistický velitel Herzog vede svoji prokletou armádu na místa, která pro něj představují ideál pomsty. I on má zázračnou ruku, co oživuje mrtvé. Akorát po jeho oživení si se zombíkem moc nepoklábosíte. Jeho zombíci jsou určeni k rozšíření řad armády. Do toho všeho se připlete trojčlenný Zombie Tým až z Ameriky, místní norská policie, která to celé bude roztomile považovat za šaškárnu v převlecích a vše vyvrcholí střetem nemrtvé německé a ruské vojenské jednotky. Režisér Tommy Wirkola je blázen. Jak jinak nazvat tohoto tvůrce, který na scénáři spolupracoval také s představitelem hlavní role, Vegarem Hoelem. Ten od minule nabral charisma a byl z celého filmu nejherečtějším. To ostatní si ani nijak velké herecké výkony nevyžadovalo. Stačilo vyšilovat jak blázen, když se zjevil nějaký ten zombík, občas trefit nějaký ten vtipný gag a v rámci možností i parodovat daný žánr. Každý z úseků ve filmu měl něco do sebe. Nechybělo jim perfektně nasazené tempo a rytmus. Režijně však film působil ne úplně vyrovnaně. Některými scénami ani nevím, co chtěl autor říci. Někdy ta úmyslná nablblost to vzala za nesprávné úchop a zamýšlená scéna vyšla jinak, než by bylo záhodné. Šlo o střídání kvalitně zreřírovaných scén s těmi, které bych označil přinejmenším za rozpačité. To se výrazně podepsalo na nevyrovnaném rázu filmu. Výsledný děj nebyl příliš strhující, do nudy to sice mělo daleko, ale přece jen to Wirkolovo opájení nad některými rádoby cool scénami, mě moc nenadchlo. Film se měl držet jednotného stylu. Dělat si prdel z jiných žánrově spřízněných filmů, nezřídka sáhnout i po self-parodii a následně chtít po divákovi, aby si u filmu zachoval nějakou serioznost, respektive bral tak film, co do globálního vyznění, to, zkrátka a dobře, Wirkolovi nemohlo vyjít. Film je navíc protkán pořádnými nesmysly. Já vím, je to jen horor a na logiku děje se moc nemá hledět, ale i kdybych chtěl, ty určité krávoviny se jen tak nedaly přehlédnout. Ke všemu se režisér těmi pičovinami autorsky chlubil a předkládal je za nápadité. Na filmu mě vedle hlavního představitele, také bavily masky, které sice nepovažuji za nijak vrcholné, ale měly v sobě tvůrčí originalitu. Nekorektnost představovala neméně důležitý klad filmu. Nikoho tedy zřejmě nepřekvapí, že ve filmu umírají děti, tělesně postižení, ušetřeno zůstalo zvířectvo. Film je krvavý, to ano, stříkání a šplíchání krve si užijete dost. Ve dvojce se poněkud překvapivě mluví o něco více anglicky než norsky. Je to dáno americkou posilou, tedy výše zmíněným trapným Zombie Týmem, který byl do filmu implantován nešikovně i tak trochu zbytečně, ale chápu, že Wirkola potřeboval film zaplatit v kinech a angličtina je dobrý prostředek pro zvýšení návštěvnosti z řad zámořského publika. Film se v roce 2014 poněkud překvapivě probojoval i do našich kin. V nich bych návštěvu nedoporučoval. Přece jen exteriéry snímku nejsou extra atraktivní a první díl znají jen vyložení fanoušci žánru. Tohle pokračování na dvd chytne svůj druhý dech a razanci, o které ho velké plátno připravilo. No, s nemrtvými nácky v obýváku, to bude fakt výhra. 60% () (menej) (viac)

Hrabka

Jedničku si už moc nepamatuju, takže těžko porovnávat. Jedno je ale jisté, dvojka je jiná. Co do komediální stránky je to určitě bohatší (některé momenty byly opravdu výborné) a dějově je to úplně o něčem jiném. Příběh je zpočátku celkem zajímavě rozehrán a dobře navazuje na jedničku, což oceňuju, nicméně si myslím, že postupem času to začalo ztrácet. Navíc se objevovaly momenty, který byly dle mého spíš trapně ujetý než vtipný. Závěr taky nic moc, takže celkově hodnotím jen průměrně. Ale chtěl bych ještě jednou zdůraznit - některé scénky a hlášky, hlavně z první poloviny, byly perfektní. 65% ()

Marze

Děj je tu volnou a nepříliš soudržnou osou, která propojuje šňůru nápaditých a zručně natočených scének – a těžko bychom od něj měli očekávat něco víc.Kvality Wirkolovy novinky obzvlášť vyniknou v porovnání s rozpačitými béčkovými zombie komediemi jako Zevláci vs. zombíci nebo Doghouse, které většinou stojí na úderném, ale rozpačitě zpracovaném nápadu. Wirkola totiž nesází na rozjívený pubertální humor a většinou ani na hru se společenskými stereotypy, ale velmi poctivě navazuje na rané filmy Petera Jacksona Bad Taste a Braindead.Perfektně se na něj hodí žánrová nálepka splatstick – spojení splatteru, tedy krvavého „útrobního“ hororu, a slapsticku nebo-li klasické grotesky. ()

• Ve filmu je použita pojízdná replika tanku Pz.Kpfw. VI Tiger postavená na podvozku sovětského tanku T-55. Ta je jinak k vidění ve vojenském muzeu Munkedal ve Švédsku. (p3tris)
  • Po titulcích následuje ještě jedna scéna. (MATADOR)
  • Keď posádka tankuje, používa palivo z autobusu, ktoré je spravidla nafta. Motor tanku Tiger bol ale benzínový Maybach. (Johnny.ARN)