Justin Bieber's Believe

• USA Justin Bieber's Believe (viac)

Teenageři ho milují. Dospělí ho nesnášejí. Kontroverzní zpěvák, skladatel a jedna z největších popových hvězd současnosti, Justin Bieber, rozhodně umí vzbuzovat silné emoce. Jeho talent a obrovská vášeň pro hudbu jsou však nezpochybnitelné. V září 2012 vyrazil Justin Bieber na roční světové turné Believe, které zahrnovalo 162 koncertních vystoupení v  Severní i Jižní Americe, Evropě, Asii, Africe a Aus-trálii. Většina koncertů v Americe byla beznadějně vyprodána běham 1 hodiny, vstupenky na jeho show v Madison Square Garden zmizely za 22 vteřin. Jako doprovod na část turné Bieber přizval režiséra Jona Chu, který svou lásku k hudbě a tanci ukázal již svými filmy Let's dance 2 a Let's dance 3D. Z této spolu-práce vzniknul jedinečný film, který nám přináší intimní pohled nejen na Bieberovo koncertní turné. Uvidíme vizuálně úchvatný záznam Justinových největších hitů a zároveň nahlédneme do zákulisí příprav a vzniku celé show. Justin Bieber's Believe nabízí výjimečný pohled na zpěvákův život mimo pódium. Film sleduje Justinovu cíle-vědomou cestu od neznámého chlapce, který snil o hudební kariéře, až po zrození jednoho z největších fenoménů dneška. (Bioscop)

slunicko2

Standardní profesionální výrobek, jehož účelem je podpořit prodej značky Bieber. 1) Pop i R&B poslouchám docela rád (mimo jiné), i když, musím sebekriticky přiznat, Bieberovy songy nevyhledávám. 2) Justin mluví tak trochu jako Jan Bendig, ovšem od 19letého teenagera stejně žádné moudré promluvy neočekávám. Zato zpívá, tancuje, bubnuje, hraje na klávesy, na trubku, režíruje klip a zřejmě intenzivně maká. On i všichni lidi okolo, což film pěkně ukazuje. 3) Bieberomaniaci stejně jako jeho hateři jsou módním výstřelkem doby, kdy je prostě hrozně cool milovat či nenávidět produkty showbusinessu. Jeho nekritičtí fanoušci stejně jako odpůrci nevědomky nemluví o Bieberovi, ale sami o sobě, o svém hudebním (ne)vzdělání a (ne)vkusu, o svých životních hodnotách, o svém charakteru a přihlédneme-li k formě, kterou své emoce prezentují, i o své (ne)inteligenci. 4) A ty kalhoty by fakt měl radši nosit kapánek výš... ()

Lovely.Bones odpad!

Tohle je tak pohádkové, že se mi z toho chce zvracet. Z tohoto ,,dokumentu" zjistíte, jak je úžasný, hodný chlapec, který má rád svoje fanoušky. To, že močí do kyblíků uklízečkám v hotelu, fluše na fanoušky z okna, myslí si, že Anna Franková by byla Belieber, kdyby dnes žila, jak se vyspal s tou brazilskou ku*vou, jak mu sebrali jeho opičku, protože se o ní dostatečně nestaral a jeho zatčení asi není důležité, tak to vynechali. Už jenom kvůli tomu, že se tady z něho snaží udělat obrovského andílka, tomu musím dát odpad. ()

Gore odpad!

Dokumentární hodnota vůbec žádná. Když jsem dal předešlému, o 2 roky mladšímu, snímku jednu hvězdu, musím nyní ještě snížit. V předešlém byl alespoň nějaký dokumentární pokus, zde nulový. Lituji všechny, co na to museli jít do kina. Film je k vidění na youtube, i s českými titulemi, a tam si taky zaslouží zůstat. ()

Slartibarkfast

Právě jsem dokoukal přírodopisný dokument o Bobrovi. Je to vcelku milé a talentované zvyřátko se smyslným knírem a hlasem eunucha. Jeho ošetřovatelé jej vypiplali již z malého bobřátka a udělali z něj megahvězdu, která je naprosto oddána tomu, co dělá. Věří, že je to tak správně. Už i sami ošetřovatelé zřejmě věří, že je to tak správně. Tězko uvěřit jejich upřímným výrazům, těžko uvěřit slzám. Těžko hodnotit. Bobr je jistě fenomén, který hýbe světem na obou stranách. Popová hvězda, kterou polovina světa nenávidí a druhá polovina fanaticky uctívá. Až se svět jednou zbaví tohohle přístupu, nebudou války, nebudou spory. Dokud ale budou fanatici a lidé, kteří je pomáhají vytvářet, budeme se muset koukat na podobné věci. Talenty, superstár, hlasy různých zemí, hroutící se mrakodrapy, uřezané hlavy.. A bobry. Unrated ()

chelseaman22

Jen se podívejte na strukturu jeho fanouškovské základny! Slečny U15, párek "mužů", u nichž se homosexualita projevila už ve věku třináctého roku a samozřejmě všudypřítomné maminy, jež hlídají své náctileté dcery před pohledy toho možná nejtalentovanějšího mladého podnikatele 21. století! Justinova hudba je určena pro tu sortu populace, jež si nevydělává ergo Justin je bohat pouze díky štědrosti rodičů, jež svým dcerám neodepřou cokoliv ze sortimentu JB (parfémy počínaje, knihami konče). Justinovi nelze upřít vskutku propracované performance na pódiu (tedy vyjma těch patheticky přehnaných, viz. Justin přilétá na pódium coby anděl či v náručí nese dosti modifikované batole). V minulém roce Justin vydělal sto milionů dolarů - skvělý úspěch na to, že se to nedá poslouchat, že? 30% ()

• Film je venovaný pamiatke zosnulej fanúšičky iba ročnej Avalanne Routh, ktorá zomrela na zriedkavú rakovinu mozgu. Pár mesiacov predtým sa jej splnil sen, stretla sa so svojim obľúbeným spevákom a idolom Justinom Bieberom. (ČSFD)