Ricky_CZ

Svižná a vtipná záležitost, plná originálních momentů a hlášek, kterou však utopily pokusy o obrazovou protahovanou a hlavně sklouznutí k onomu dramatu. Jako čistě komediální sonda do dnešní mládeže by to fungovalo na 100%. Hlavně pro svou Evropskou surovost. Američani by asi pohled na souboj koulí s holicím strojkem nezvládli :D.... 65% ()

magnolia

"muži pijí, aby sebrali odvahu někoho sbalit. pak chlastají, aby utopili bolest z odmítnutí. potom můžou říct, že se jim nikoho nepodařilo dostat, protože byli ožralí." - výpověď současné beat generace, kterou fakt nejsou hipsteři (a tenhle film fakt není o sexuální revoluci). téma kunderova autostopu, dostojevského trestu a nihilismu ztracené generace pod "lehkým" makeupem povrchnosti ;o) ()

petrsv

Ze začátku sranda, později už moc ne. Nicméně musím ocenit tradiční evropskou realitu a její zobrazení. Jsem taky rád, že narozdíl od amerických filmů se kamera neuchylovala k cenzuře...jak už napsal Mr.Gagarin, Amíci by to asi nevydejchali. ()

Aljak

Pornopung, alebo ako sa zo slušného chalana stal kretén... Fakt neuveriteľné, že baby stoja o takých arogantných a sebavedomých idiotov. Takže heslo dnešnej doby znie asi "Chceš obdiv? Buď debil!". Ale film ako taký to úplne vystihol. Je to naozaj smutné, ale je to tak. Žijeme v dobe, kde arogancia a bezcitnosť vzbudzuje úctu, no a dobrosrdečnosť a empatia je hodná akurát tak odmietnutia. Síce je to ťažko pochopiteľné, ale taká je doba. Čo si však vo filme mohli odpustiť, tak určite tie zábery nahých mužských pohlavných orgánov. Je mi jasné, že chceli, aby to pôsobilo ešte viac prirodzene, ale proste to nemusela za každú cenu kamera zamerať. No ale príbeh o Christianovej zmene "k lepšiemu" bol vcelku zaujímavý, aspoň že koniec mal nejaké posolstvo. ()

pipapa

Další úlet na téma "skandinávská mentalita", která je bud´ "nadoraz" nebo "nic". Nakonec zjistíme, že i to "nadoraz" vlastně není nic. Skandinávská mentalita je totiž strojená a primitivní...Hlavní a velký frajer a všehoznalec (Herbert Nordrum) nejen že se v celém filmu pořádně neodhalí, ale jeho "orální scéna" v úvodu filmu je prachsprostý podvod - orálující děvenka totiž tak dokonale a nepřirozeně zakrývá/drží rukama kořen "jeho" pyje, že se naskýtá otázka, zda frajerův skutečný penis neleží zmuchlaný někde mezi jeho nohama, zatímco děvenka oráluje plastikového "mańáska". "Učeń"(Ole CH. Ertvåg), kterého zbývající dva zaučují v sexu a balení holek a nakonec ho vyškolí na celkem nechutného prasáčka, není nijak zvlášt´ přitažlivý. Jedna hvězda za osvěžující nahotu Anderse Rydninga = jedna úplná erekce a nádherná close-up běžecká scéna na konci filmu...Jinak mě to celé spíš nudilo než bavilo a knižní předlohu určitě shánět nebudu! ()

• Režisér Johan Kaos začal pracovat na tomto projektu už v roce 2005. Tehdy mu bylo 18 let. (Cheeker)
  • Jako první začal s režisérem spolupracovat Ole Christoffer Ertvåg, představitel hlavní role. Poprvé se spolu setkali na natáčení filmu Mladí rebelové (2008). Kaos pracoval jako člen štábu s rekvizitami a Ertvåg hrál roli Yngveho. (Cheeker)