Rudá cesta

• USA The Red Road

Šerif malého městečka se snaží udržet svou rodinu pohromadě a zároveň zmírňovat napětí mezi dvěma soupeřícími komunitami: obyvateli městečka a skupinou indiánů žijících v blízkém pohoří Ramapo. (Televize Seznam)

Spooner

Další drsná sonda do amerického zapadákova typu Justified či Longmire, kterou táhne hlavně nesmírně charismatický Jason Momoa. Dramatické novince schází jakási přidaná hodnota, jež by jí odlišovala od konkurence. Justified má tuny hlášek a boží postavy, Longmire výtečnou skorowesternovou atmosféru a Banshee pro změnu nekompromisní akci. The Red Road ale nenabízí nic nového pod seriálovým sluncem a sází převážně na psychologickou stránku postav, jež však bohužel příliš nevychází a osud charakterů vám bude úplně šumák. Celé se to navíc bere až příliš vážně, což místy působí nechtěně směšně. Tyhle drsné vidláky můžete v klidu přeskočit. 50% ()

Vojťas

Bansheeovské kriminální drama, kde se policista snaží chránit svou psychicky labilní ženu, která spáchá nechtěný zločin. Musí proto využít "přátelství" bývalého spolužáka ze střední školy, potomka indiánů, který ovšem má také své mouchy. Zajímavé, ale prostě zbytečně zdlouhavé. 65% [2. série BUDE] ()

DonBraso

Jakmile jsem narazil na další drama z dílny Sundence TV,tak jsem se hned těšil,protože "nezávislé" snímky to je moje a podle traileru to vypadalo na pěkný mix seriálů dnešní doby.Musím podotknout,že příběh mě přišel více tuctový než bych čekal od Sundence,hlavně z jejich dílny slovo nemocný či narušený je snad povinost.Ale pojďme na kriminálku do zapadákova,kde tomu "velí" šerif,který jednoho dne začne zametat stopy po nehodě,kterou spáchala jeho manželka.Druhý kvíz je Phillip Kopus v podání Jason Momoa,který byl vězněn a začíná zhurta v prodávání drog a léčiv,kde se seznámí se svým bráchou,který vklouzne díky charismatu bráchy do ruské rulety levou zadní.Jedno tajemství tu visí až do konce 6 dílné série,které bohužel nakonec vykoukne do ztracena,protože nejspíš díky Jean,která trpí schizofrenií se to dá uznat,přesto šerif Harold je milující naprosto oddaně,že udělá pro svou manželku všechno.Celý seriál je o tom,co udělá její manžel zas,na druhý koleji Kopus,který si hraje na zločince,který se ještě zná s Harold od školy.Chemie je bohužel nulová a společných chvilek moc není,právě proto zamzrí konečný finish,který není vysvětlený,rozum bohužel taky moc nedává,protože chybí nějaký ten flashback o nich dvouch,který se v seriálu ani jednou neobjevil.Je to lepší průměrná indiánská povídka z Ramapo hor,která se drží rovinky a někdy zkrátka až moc,přesto jednu hvězdu navíc musím dát za Tom Sizemoreho,který hrál sám sebe!Tohle se Sundance vážně povedlo,jenom škoda,že se objevil v pár dílech. ()

emma53

The Red Road mně srdce sice z hrudi nevytrhlo, ale kdyby nebylo Phillipa v podání Jasona, který mě svojí postavou (rolí) mírně iritoval, tak jdu s hodnocením asi o level výš. Tytéž problémy jsem měla s rolí Joan, manželky Harolda, která na mě působila spíš negativním dojmem, místo abych jí litovala a nebo dokonce k ní cítila nějakou empatii. Zřejmě to způsobil i scénář, který byl místy slabší, ale vzhledem k faktu, že jsem viděla daleko horší a průměrnější seriály, tak si myslím, že ve výsledku to bylo povedené a na druhou sérii se rozhodně podívám. Třeba budu příjemně překvapená. - tak za druhou sérií padla klapka a i když na mě působila pozitivněji, své hodnocení nezměním....třeba někdy příště. Joan už jsem tolik neřešila, přece jen to trochu vybalancovali, takže i můj dojem z této postavy je level příjemnější. ()

bartias

Psychologicky stavěný seriál z lesů za řekou Hudson od scénáristy Zmizení je teprve druhým dramatickým pořadem Sundance TV spojené s proslulým festivalem nezávislých filmů. Podle očekávání se soustředí na nezávisle pojaté vztahové drama mezi postavami s temnou minulostí. Postupně vychází najevo, že takovou mají všichni. Zatímco napětí v zajímavém prostředí zapadákova s početnou indiánskou menšinou utěšeně roste, děj zahušťuje neradostná atmosféra jako ze skandinávské kriminálky. Slabší momenty se dají The Red Road odpustit díky přesvědčivému skřípění zubů ve velkém souboji charismatu mezi hereckou dvojicí Jason Momoa a Martin Henderson. Otevřený konec dává tušit, že pokračování může následovat. ()