Henry má za sebou příšerný rok. Manželka skončila ve vězení kvůli sexu se čtrnáctiletým a nechala tak Henryho na výchovu jejich synka samotného. Henry nenávidí svou práci, vysoké nasazení rodiče na plný úvazek ho navíc odstřihlo od přátel. Komediální drama vypráví o muži jménem Henry, jehož manželka, bývalá učitelka Alyssa, sedí ve vězení za to, že svého muže podváděla se čtrnáctiletým studentem. A tak Henry zůstal na výchovu jejich malého synka sám. Film Manžel nabízí nekompromisně upřímný pohled na člověka, kterého ponížila osoba, již miluje. Zatímco se Henry úporně snaží vytrvat v plnění každodenních povinností, mezi něž patří výměna plen stejně jako včasný příchod do práce v reklamní agentuře, k přehlušení svého smutku vyhledává nevyzpytatelná a sebedestruktivním rozptýlení, která jej přivedou až na nevyhnutelné dno. Henrymu nezbývá, než se ke svému novému životu postavit čelem. (Cinemax)

Malarkey

Když přijmu skutečnost, že ten chlap, co tady v tomhle filmu hraje manžela, se regulérně zbláznil, tak přijmu i veškeré jeho chování, které mi tady v mnoha ohledech nedávalo smysl. Kdo ale kdy řekl, že se dá blázen pochopit. Nikdo také nikdy nikomu neřekl, že láska nedokáže s člověkem udělat divy. Jak po té pozitivní, tak i negativní stránce. No a z toho důvodu se mi tenhle film moc líbil. Líbilo se mi, že jsem absolutně netušil, kam kroky toho chlápka, co mu manželka zahnula s puberťákem, budou vést dál. Přiznám se, že jsem byl dokonce zvědavej a říkal si, jak tohle jenom může skončit. Cinemax to v upoutávce řekl jasně. Pakliže se chcete podívat na týpka, kterej je na tom hůř jak Vy, tak si pusťte tenhle film. Já to udělal a něco to mělo do sebe. Za mě tedy čtyři galaxie za super jednohubku a poděkování Cinemaxu za zajímavý filmový zážitek. ()

kolodej1

zajímavý film. Za normálních okolností bych asi řešil Henryho nesmyslné chování, ale když dostal takovou dardu od manželky, tak mám pro něj celkem pochopení, kdo ví, co bych v podobné situaci dělal sám. Každopádně je to na pořádnou depku a přestěhování se někam hodně daleko. Na druhou stranu si myslím, že ta jeho manželka na tom taky nebyla psychicky úplně nejlíp a tuhle chybu už patrně nikdy v životě neudělá. V tomhle smyslu by tedy mohl mít Henry manželku do budoucna pojištěnou. Film ovšem není pro každého. To ostatně naznačuje i komentátor Enšpígl, který hodnotí pravděpodobnost toho, že by Alyssu mohl Henry zaujmout podle toho, jak se choval poté, čímž je mimo spíš on, než Henry. Ostatně ve flashbacku ze "světa postelí" bylo vidět, že se dříve choval naprosto jinak a až manželčin úlet s ním takto zamával. Já jsem s filmem spokojený a bavil mě, i když jsem tušil, jak to asi může skončit. Snímku prospěla i kratší stopáž, bez zbytečné vaty ()

Enšpígl

Jasně, když nám chlapům zahne ženská je to slušná kopačka na duši a když by zahla se čtrnáctiletým harantem je to psychickej debakl, kterej by zamet i s yettim, takže v rámci této příhody umím pochopit, že hlavní hrdina se chová jak červstvě opálenej Evžen a neví co si počít. Jenže já jsem na tom stejně, protože mě to vůbec nebavilo. Henry a jeho chování šlo mimo mě, ten puberťák co si ním Alyssa ujela byl taky úplně k hovnu, takže Alysse pokdu nebyla uchylnána neschopný, jakože nebyl ani jeden náznak že by byla, musela mít v hlavě sodovku bez bublinek, kterou uspokojuje neuspokojení, jinak to nevidím, když vidím ty dva pitomce (manžel a studentíček ) se kterejma si začala. Vtipný to nebylo, šokující taky ne, nervydrásající už vůbec ne, takže zbejvá barva a zvuk a to na pět hvězdiček vážně nestačí. ()