Když umělec Colin Ware (Firth) zjistí, že jeho životní láska a snoubenka Vera (Driverová), přitažlivá, prohnaná potvora, si bere jiného muže, uteče do ospalé americké vesničky v Nové Anglii, aby se zde ponořil jen do svého umění a ukonejšil svou zmučenou duši. Brzy potká někoho, kdo mu nabídne víc, než jen rameno, na kterém se může vyplakat je to Mandy (Grahamová), kouzelná bezprostřední duše, která uchvátí jeho srdce dokud se náhle neobjeví Vera s nečekaným překvapením. (oficiálny text distribútora)

NinadeL

Rutinní romantická komedie pracující s osvědčenou floskulí o tom, že sexy Angličan z Londýna Colin (Colin Firth) jistě zaujme v americkém vidlákově Hope Springs. A co teprve, když má zlomené srdce. Pro českou verzi je škoda, že nebylo lépe zpracováno hraní si s názvem místní obce a toho dvojsmyslu o naději (Hope = Naděje). Jinak je zde několik humorných nápadů (mezi něž počítám i obsazení Franka Collisona), ale celkově je to jen ryze odpočinková záležitost - ideální na vytrávení po víkendovém obědě, kdy je jen minimální pravděpodobnost, že budete přemýšlet o logice. Heather Graham se po své roli v Z pekla přeškolila na blondýnečky od vedle a její kreace zde, ve Zbouchni mě! a například v Té záležitosti s Gray jsou k nerozeznání. Stejně laxní se ve svém hereckém vývoji zdá být i Minnie Driver, ale komu by to vadilo, jde přece o fenomén jménem Colin Firth, že, milé dámy. ()

otík

Je to naprosto tradiční romantická komedie, o tom nemůže být žádný pochyb. Je tu ale jedno velké ALE - tak pohodový film jsem už dlouho neviděl. Jako vždy šarmantní Colin Firth si zahrál malíře, který přijel do amerického městečka Hope zapomenout na svou snoubenku, která jej však nechala být. A samozřejmě se zamiluje do místní hodné dívky. Jenže s ex snoubenkou to není tak lehké, když se pro něj vrátí a dělá vše pro to, aby jej dostala zpět. Dlouho jsem si film neužíval tak, jako právě tento snímek. Vřele doporučuji mužům i ženám, zadaným i svobodným. Užijte si ho. ()

Jaxx84

Stokrát obehrané scény okopírované z jiných, mnohem lepších romantických komedií. Colin Firth je prostě typ herce pro tyhle slaďáky. V tomhle ho ale zradil jak režisér, tak i scénárista. Plytké, čišící umělostí a nevěrohodností (a to včetně jindy tak věrohodné Minnie Driver). Začátek naprosto katastrofální, tomu by snad neuvěřilo ani pětileté děcko. 2/10. ()

Grafito

Podprůměrná rádoby romantická komedie.. naprostá absence, byť i jen náznaku humoru.. celý film je jen o pitvoření se Colina Firtha.. a zrovna on má myslím na víc.. když by člověk vzal ve srovnání třeba Doctora Hollywooda, který těží ze stejný zápletky střetu městskýho (tady anglickýho) prvku v prostředí americkýho maloměsta, tak Ach ty ženy je zoufale nedotažené nedochůdče.. ()

elle

Moc nechápu, co Colina Firtha přitahovalo na scénáři k této komedii. Když se mi stane, že mě už před půlkou nudí příběh muže, jehož hraje tak zajímavý a přitažlivý herec jako Firth, tak je to pro mě prohra. Nejvíc mě ještě bavila Driverová, která se marně snažila někde si zakouřit (přitom nemám kouření ráda). Její zoufalství nad nemožností si v klidu promluvit a zakouřit bylo až roztomilé. Postava "blondýny" (jméno si nechci pamatovat - ale jsem taky žel blondýna) mi přišla nudná a ničím zvláštní. Tmavovlasá Minnie Driver byla sice trochu mrcha, ale vzhledem k tomu, že měla své meze a měla hlavně vnitřní energii a osobnost, tak mě bavila a zajímala víc. Na konci jsem si skoro přála rozehnat tu nudu a aby Driverová zvítězila (naštěstí štěstí také došla). Firthovi jsem závěrečné břemeno na dlouhou trať přála, docela to vystihovalo můj divácký zážitek z této komedie. ()