Sestry Walkerové, Isabel a Roxeanne. Jedna žije v Kalifornii, druhá v Paríži. Isabel (Kate Hudsonová) pricestuje z Kalifornie do Paríža za sestrou Roxy de Persandovou (Naomi Wattsová), ktorá má čoskoro rodiť. Romantickej Roxy dá jej francúzsky manžel Charles-Henri (Melvil Poupaud) kopačky a rozvod visí vo vzduchu. Navyše sa Isabel zamiluje do svojho naničhodného strýka, notorického sukničkára. Rodinný škandál pokračuje. Americký idealizmus a nezlomný duch sestier Walkerových bojuje s francúzskou rafinovanosťou, intrigami a neústupčivým racionalizmom rodiny Persandovcov. Predmetom sporu je tiež obraz v hodnote milióna dolárov, ktorý vlastní Roxy. A potom - celkom náhle a nečakane - sa odohrá hrozný zločin z vášne, ktorý celkom zmení situáciu. Súboje kultúr rozdielnych svetov zrazu utíchnu a otvárajú sa nové možnosti pre vzájomné porozumenie. (TV JOJ)

Sarkastic

Na film jsem se chtěl podívat hlavně kvůli své oblíbenkyni Naomi (jenže ta zde neměla pořádnou příležitost ukázat svoje herecké kvality). No na komedii mi to připadá málo vtipné, na drama málo dramatické (možná snad s výjimkou konce) a na romantický film je zde málo lásky. Jak už někteří napsali, je tu moc postav, jejichž charaktery nejsou příliš dobře vykresleny, takže ani nemáte pořádnou šanci se do někoho vcítit, s někým sympatizovat. Navíc je to moc dlouhé a chvílemi jsem se nudil. Bohužel pro mě je to jen průměr. ()

ivishka

Nevím zda si myslet, že je to komedie a snížit své hodnocení a nebo tento film pokládat za nadprůměrné drama(a tak se mi také jeví)a nechat své hodnocení tak jak je. Velkými esy filmu jsou Kate Hudson a Naomi Watts. Sestry Walkerovy jsou každá jiná - Isabel si ráda užívá a Roxeanne se snaží zachránit zbytky svého manželství a přestože film zobrazuje její zoufalství a také vášeň pro poezii tak nikdy její charakter neklesne k nějákým špatným úmyslům. Ovšem Isabel je pro lásku(zda-li se to tak dá nazvat)ochotna udělat cokoliv a tak si začne románek s vlivným mužem, který ji zahrnuje pozorností ve všech směrech. Ovšem nezdá se mi, že mrtvola v popelnici, rozvod nebo nafrněné francouzské paničky které mi tak něják ve filmu nedávaly smysl patří do komediálního žánru. Přes tyhle všechny nedostatky sebe sama sestry drží pohromadě a ke konci i s celou rodinou. Filmem se také táhne prodej cenného obrazu, který nakonec překvapivě skončí uplně jinak. Rozdíl dvou kultur je ohromující ale očekávající, protože všichni víme, že Francouzi jsou usedlí, nafrnění, noblesní za každé okolnosti a prostě sví a Američani jsou zase svobodomyslní a impulzivní. Takže drama dobré... ()

Džejkop

Co bych vyzdvihnul, bylo časté použití francouzského jazyka, tak by to mělo být pokaždé. Jenže relita je taková, že když se točí americký film, tak většinou všichni mluví angličtinou i kdyby se celý děj odehrával v Djibouti. Takže použití originálního jazyka vždy potěsí. Film jako takový byl nepřehledný, zmatený. Jednotlivé dějové sekvence jakoby do sebe nezapadaly a místy jsem nevěděl co se děje. A tak nevím jestli bylo cílem jen zobrazit příběhy několika obyčejných lidí nebo něco víc. Přišlo mi to, jako kdyby někdo sestříhal rodinou VHS, a pak to hodil na plátno. Pravda, herci nebyly špatní, ale ten scénář někdo napsal ve stavu deliria. Zkrátka když Rozvod po francouzsku, tak bych si představoval více emocí a vášní o přehlednějším ději nemluvě. ()

Slarque

Romantická komedie o tom, že Američané a Francouzi jsou úplně jiní. V hvězdami nabitém obsazení hrají výborní herci i malé vedlejší roličky. Pouze Matthew Modine se tu vyjímá jako psychopat z thrilleru v romantické komedii. Autoři sice s jeho pomocí postavy dovedli do jakéhosi pokřiveného happyendu, ale stejně mi ta jeho scéna na eiffelovce přišla jak z jiného filmu. Nehledě na to, že od Jamese Ivoryho jsem čekal víc. ()

• Natáčení filmu probíhalo v Paříži. (Terva)
  • Film byl natočen podle stejnojmenného románu (1997) Diane Johnson. (Terva)