Pohřebiště válečníků

• Česko Příběhy mrtvých bojovníků (viac)

Epizoda 1 (Námořnictvo zatracenců): Díky kostnímu rozboru nahlédnete do života a smrti námořníků 18. a 19. století a odhalíte osudy těch, kdo budovali britské impérium.

Epizoda 2 (Duchové křížových výprav): Forenzní věda oživí muže, kteří bojovali v bitvě u Jákobova brodu. Každým máchnutím meče proniknete hlouběji do onoho historického dne.

Epizoda 3 (Zmrtvýchvstání samurajů): Při forenzním zkoumání japonského masového hrobu ze 14. století odhalíte tajemství samurajů a poznáte tehdejší brutální vražedné techniky. (National Geographic)

Vavča

Série, která Vám podrobně ukáže sílu a smysl archeologie bojišť, pečlivé studium pramenů i nálezů poté pomůže více objasnit dávné události kronik, bojové techniky, zbraně. Kosterní nálezy poskytují široké spektrum informací o způsobu života, ať už jde o lidi nebo koně. Vhodné propojení konzultací odborníků z výzkumu s historickou rekonstrukcí. Velmi povedené a obohacující pro naše prostředí. ()

Mallinali

V jednotlivostech zajímavé, vizuálně celkem povedené, ale bez většího přesahu, nebo nedejbože širšího historického kontextu. Prostě je vyhrabali, analyzovali, o pár z nich pokecali a pak je s úctou pohřbili. Velmi těsné čtyři hvězdy. ()