Začalo to jako nádherný, dlouhý mejdan: lyžařský zájezd do Francie, na který se celá ta parta mladých dlouho těšila a připravovala. Skončilo to jako zlý sen, ze kterého ovšem není probuzení: lavina, která smetla všechny kamarády a dodatečně si vyžádala i život jejich učitele. Lavina, která z nějakého nepochopitelného důvodu ušetřila jenom je dva. Dva šestnáctileté kluky, jejichž život už nikdy nebude stejný jako dřív. Nemohou za to, co se stalo, a přece cítí podivnou směsici viny a vzteku. Těch dvanácti mrtvých, kteří jim byli bližší než vlastní rodina, se už nikdy nezbaví. Stojí vůbec ještě za to žít? Nebylo by lepší jít za nimi? Skoncovat se vším? Ale i smrt má svůj čas. A ten jejich ještě nenadešel. Ještě je zapotřebí toho hodně udělat... (oficiálny text distribútora)

Djkoma

Zajímavé drama o těch "neštastných" co přežili. O jejich psychice, která je v jednu chvíli nahoře podruhé na dně. Jejich snaha o žití na maximum kvůli jedinému cíly a to je smrti. Tento cíl, jim však není přán. Jejich čas nepřišel a oni si toho neváží, ale vše si uvědomí. Uspokojivé herecké výkony. Výborná kamera a režie. Bohužel mi přišlo, že to bylo lehce přehuštěné a scénář byl moc zbytečné tlustý. Ukázka dnešních mladých a jejich života. Malá pravda o velkém životě :) ()

Oskar

Pokud vám zbývá rok života, záleží na tom, jestli ho prožijete morálně? Jestli budete dělat, co se od vás očekává? Jestli dodržíte gentlemanskou dohodu o společné sebevraždě? Velmi zajímavý film. 70 % ()

Lynn

Sebevražda je vynikajícím tématem filmu a tady je tento námět zpracován skvěle, některé pocity hlavních postav (dva šestnáctiletí kluci, kteří jako jediní přežili nehodu s lavinou) jsou mi blízké až to mrazí. Mimochodem oba jsou zahráni výborně, věříte jim každé slovo, stejně jako vedlejším postavám. Psychlologicky věrně prokreslené a režijně zvládnuté drama. ()

molotov

Nebýt pár slabších míst, tak by to byla za pět. Oba mladí herci jsou fajn a hlavně scénář je značně originální. Některé scény bych se nebál nazvat geniální. ()

Davies182

Tento film má nemalé šance stát se nesmrtelným kultem - kéž by jej jen vidělo vícero diváků! Příběh dokáže vtáhnout a nepustit, je radost sledovat každodenní vypořádání se s výčitkami, které jdou mimo lidského ducha a chápání, jenž trápí dva hlavní hrdiny skvělého dramatu. V podstatě se ničeho nedopustili, ale nedokáží se stávající skutečností žít, a tak se každý den pouští do šíleností, které by jim "normální" život nedovolil, snažíce se zapomenout na minulost. Tenhle kousek se nedá popsat slovy, na to by byla potřeba objemná kniha s mnoha psychologickými výrazy a filozofickými úvahami. Nádherné. ()

Ony

Ze začátku mě Nový rok dost vyděsil. Nejdřív něco jako Snowboarďáci, pak ta hromadná smrt, pohřby, zpomalené záběry, . . . Naštěstí se z toho nakonec vyklubal dost dobrý film s úžasnou pointou. Dobrý námět, zajímavé zpracování, skvělá atmosféra. Souhlasím s Dewym. Bobby Barry opravdu jako by v některých scénách McDowellovi z oka vypadl. ()

sepp

Tak 3,5*. Zvláštní film, který by se dal snad vystihnout sinusoidou - má své vrcholy i místa značně slabá, vše ale zakončuje zapamatování hodná finální scéna na útesu s monlogem hlavního hrdiny. Ne každého asi bude Nový rok bavit, ale určitě stojí za shlédnutí. ()

Aidan

Ve scénáři lehce nabubřelý, poněkud amatérsky natočený, ale přece jen docela zajímavý příspěvek k tématu sebevražd mladých. ()

Jordan

veľmi originálne spracovaný, pútavý (od začiatku do konca) so skvelými a uveriteľnými hereckými výkonmi - tento nezávislý klubový film som "zbaštil" celý, tak ako mi ho naservírovali. počas celého sledovani vo mne vyvolával rôzne pocity a myšlienky a zaklincoval to podľa mňa geniálny záver. úžasná štúdia o osude a vôli k životu. ()

Falconica

Takovejch let, co jsem psala komentář k tomuhle filmu...prostě cítim potřebu se vyjádřit líp. Kdo moje hodnocení trochu sleduje, ten už tuší, že se většinou nehrnu do sledování filmů z reálného prostředí. Tehdá jsem udělala výjimku, protože to byl Filmový klub na Dvojce a ten dával vždycky dobrý filmy. To shánění potom bylo brutální, ale stálo za to. Někdy prostě narazíte na kus, kterej se vám tak vryje do duše, že to ani roky nesmažou. A přitom je to pořád jenom film. Nicméně pro mne jde tady o víc. Tohle je o hodnotě života. O zoufalství z něj ale i o chuti do něj. O pocitu vyloučení, o potřebě vyřvat se ze svejch trablů, když vám společnost říká, že byste neměli brečet a měli byste se přemoct. O chuti postavit se na vrchol věžáku, stoupnout na atiku a prostě vzteky zařvat do větru, že to neni fér. protože to tak je. Život neni fér a život bolí a někdy je tak podělaně nepochopitelnej. Přesto je ale nádherný ho žít, protože dává tolik možností. A o tom je pro mne tenhle snímek. Jakou hodnotu by měl váš život, kdybyste ze dne na den přišli o všechno? Našli byste odvahu se od všeho, co vám tíží nohy, se oprostit, prostě se rozběhnout a skočit? Protože to podle mne není vůbec o tom se zabít, ale o tom najít novou sílu a novou chuť do života. Pocítit jeho hodnotu. Proto Nový Rok je prostě můj film. Film, kterej si budu pamatovat i na smrtelný posteli. ()

Lischai

Na ten film jsem se moc těšil. Mám rád tenhle typ high koncept námětů, kde je jasné kam se jde, o co se hraje, a jen se rozvíjí premisa. Zpracování ale kulhá za námětem. Většina úkolů jsou jen zbytečná intermezza o ničem (Úkol: Vzít si drogy - ok, vzali jsme si drogy, pořešeno. Další úkol - dát pěstí strážníkovi - ok, dali jsme pěstí strážníkovi.). Těch zajímavých, co něco odkrývají, je jen pár (trojka a ten poslední Heatřin). Některé úkoly byly vyloženě WTF (operace) a posunuly to spíš do frašky. Rozhodně to není ztracený čas, je tam pár dobrých nápadů, ale celkově myslím nedostanete to, na co se podle anotace těšíte. ()

eisha3

Hodně nenápadné melancholické drama o dvou mladících, kteří jako jediní přežili lyžařský výlet, jenž se změnil v katastrofu. Přemýšlejí, co se sebou, jsou naštvaní na celý svět, snaží se udělat věci, které nikdy předtím nedělali... Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

Cassandra

Zajímavý film hlavně scénářem a hereckými výkony, něco málo výtek bych měla ke zpracování - kamera je někdy až příliš akční a stejně jako místy monumentální hudba se k takovému docela intimnímu příběhu nehodí. Závěr je skvělý. ()

Schuldiner

Tenkrát, když jsem měl možnost vidět tento snímek poprvé (tenkrát na ČT), byl jsem velice mile překvapen. V podstatě jsem se na něj podíval jen tak, na slepo, bez nějakých doporučení nebo předem přečtených recenzí... A nelitoval jsem ani na vteřinu. Naopak! Skvělý, dojemný příběh, drama, které má chvílemi strhující atmosféru a perfektní závěr! ()

Balet

Neuvěřitelné (v dobrém slova smyslu) herecké výkony, příběh napsaný tak, že vám několikrát téměř vžene slzy do očí, skvělá atmosferická hudba, humor i vážnost ve vzácné kombinaci... Nic podobného neexistuje, děkuji za tenle kinematografický klenot. Bohužel nevešel do veřejné známosti, tak alespoň ti, kdo jej znají, mohou cítit jistou výlučnost... : ) ()

tranquill

"Smrt zemřela..." Pro mne kultovní záležitost, kterou jsem mohl po minimálně 10 letech znovu zhlédnout (díky, Nylo! :-) Dokumentaristické, syrové, nevázané... Asi by se našla spousta popisných přídavných jmen. Ale hlavně na mne film a jeho myšlenka opravdu silně zapůsobila. "Seru na život, seru na smrt!" ()

havran

Film, který mě ze startu ani moc nebavil, ale po vlažném rozjezdu mě opravdu chytil za duši. Zvláštně natočené drama o traumatickém vyrovnávání se dvou kamarádů s tragickou smrtí jejich spolužáků pod lavinou, kterou oni přežili. ()

Soubi

Výborné...nevím proč, ale tento film ve mně zanechal obrovský dojem...sympatizoval jsem s hrdiny, prožíval jejich emoce a fandil jim. Koncem mne mile překvapil. Pokud bych byl v jejich situaci, také bych si udělal "seznam" :). Pokaždé, když se na Nový rok podívám, naplní mě optimismem a chutí do života...a to umí jen nemnohé filmy. Bohužel (nebo spíš bohudík) není pro každého a jde krajně obtížně sehnat. ()