Pán času - Série 4 (2008) (séria)

Vody Marsu (S04E16)

(epizóda)
  • Veľká Británia The Waters of Mars

Ani poslední Pán času není všemocný. Podzimní speciál kultovního britského sci-fi seriálu. Doktor přistane na Marsu, kde objeví výzkumnou stanici. Při bližším seznámení s posádkou zjišťuje, že se nejedná o kdejakou expedici, ale o vůbec první výpravu lidí na Mars, z roku 2058. Výpravu, které velí legendární Adelaide Brookeová. A v té chvíli si Doktor uvědomí, že by tam vlastně vůbec neměl být. (Česká televize)

Šimpy

I thought I am a survivor, but not. I am the Winner! Time Lord victorious!! The laws of time are mine and they will obey me!! We are not fighting just with flood, we are fighting time itself, and I am gonna winn!!! (Time lord victorious is wrong). Možná ty citace nejsou přesně (dávám je z hlavy), ale rozhodně jeden z nejlepších Tennantových hereckých výkonů! ()

BMW12

No nejsem z tohoto speciálu tak uchvácený jako ostatní, ale samozřejmě je to Doktor, takže to má pořád obrovskou kvalitu! Příběh není špatný, odehrává se na Marsu a záporákem je voda. To je zajímavý nápad. Ale už mi tu chyběla nějaká ta Doktorova společnice. Nebo by se také dalo říci, že tento speciál trpí na postavy, ty zde totiž nejsou nějak extra sympatické jako je to v předešlých dílech. Ale ten příběh byl fajn, i když se mi nelíbilo, jak to Doktor nakonec vyřešil. Ale na konci dílu můžeme vidět, že se Doktor tak trošku zbláznil, respektive jsem zvědavý jestli to byl jenom chvilkový záchvat nebo to bude v dalších epizodách pokračovat. ()

Petike

Keby zo špeciálov z 2009-ho nakrútili iba tento jeden, nemal by som s tým najmenší problém. Zdá sa, že najväčšiu kvalitku si nechali celkom na záver štvrtej série. Vidieť desiateho Doktora, ako konečne pochopí, že ho začína pohlcovať jeho vlastná sebaistota a narastajúca arogantnosť, je ozajstný zážitok. Len škoda, že výsledný dobrý dojem z tohto špeciálu kazí nasledujúca, nezvládnutá Tennantova derniéra. Na The End of Time môžem nadávať koľko chcem, ale kým má Desiaty aspoň ponuré ale ľudské predfinále v podobe tohto špeciálu, dovtedy mi jeho éra úplne nezhorkne (hoci nie je mojím obľúbeným Doktorom). Hosťujúcemu obsadeniu jednoznačne kraľuje Lindsay Duncanová. Myslím si, že Russell si vôbec nemal čo vyčítať, keď ju obsadil namiesto pôvodne plánovanej Mirrenovej. Zaujímavé komentáre: DaViD´82, PanCitron. ()

HoneyBunny

Nevybavuju si, že bych někdy v horroru viděla jako záporáka vodu - a jakkolik to na první pohled působí hloupě, ve Waters of Mars tenhle netradiční záporák funguje skvěle. Vedle strašící linky tu máme i klasickou doktorovskou timey wimey linii, ve které se řeší, že Doktor ví, že expedice je odsouzená k záhubě, ale nesmí jí nijak pomoct. Fanoušky seriálu určitě potěší, že tu v praxi uvidíme, co s Doktorem dělá absence společníka, který by ho držel při zemi. Ano, změní se v hajzlíka s božským komplexem. Škoda, že jsme takhle Tennanta neviděli častěji. 70 % ()

novoten

Kdo by od poslední řadové epizody jedné éry čekal bezstarostné dobrodružství s příjemnou náladou, které dodá čas na poslední nádech před skokem do vody, nemohl by být od pravdy dál. Nepřáteli jsou totiž pořádně vlhnoucí zombies, expedice se každým svým krokem vrhá v ústrety nepěknému konci a Doctor? Ten by i pro zakázanou záchranu nejraději roztrhal nebesa. Při těch nejzapálenějších scénách zkrátka trne v zádech i těm nejvěrnějším Tennant-freaks a čekání na Konec času je najednou náročnější než kdy předtím. ()