Pán času - Série 4 (2008) (séria)

Planeta mrtvých (S04E15)

(epizóda)
  • Veľká Británia Planet of the Dead

Mohli by spolu tvořit dokonalý tým. Velikonoční speciál kultovního britského sci-fi seriálu. Nezvedená lady Christina de Souza prchá před policií, když právě ukradla vzácný artefakt z londýnské Mezinárodní galerie. Útočiště před detektivy nachází v projíždějícím autobuse. A že jedním z jeho pasažérů je i Doktor, jasně značí, že Christininy plány se poněkud zkomplikují. (Česká televize)

Jano...

V špeciálovej sérii 2009 Davies a Tennant rozohrali veľmi kvalitnú hru (aspoň teda zo začiatku...) a prvý (a tiež jediný) veľkonočný špeciál (v mojich očiach) prekonal všetky dovtedajšie vianočné. Krásne nahláškované. Neviem, aký veľký podiel na scenári mal Gareth Roberts, tak chválim aj Russella... Btw: Prečo tu nie je Gareth Roberts napísaný ako spolucenárista? ()

novoten

Speciál bez nutnosti obtočení zápletky kolem vánoční atmosféry sliboval bezhlavé dobrodružství a díky velepříjemné Michelle Ryan a náladě připomínající Indianu Jonese mi ho také přinesl. Davidovi podobně odpočinková adrenalinovka po nejrůznějším loučení a dojímání (a před pořádnou várkou dalších) vysloveně sedí a na létající autobus zanechává jen ty nejpříjemnější vzpomínky. ()

mpet

Určitě nejlepší speciál Doktora Who, jaký jsem zatím viděl. Jen je škoda, že lady Christina se objevila jen tady a nedostala prostor v nějakém dalším díle. Tentokrát jsou zde k vidění skvělí muší emzáci, kteří měli skvělou řeč. Zápletka nebyla špatná, a lítající autobus,.... prostě úžasné. Snad se v budoucnu dočkáme něčeho podobného od pána času. ()

VenDulin85

Má tak někdo štěstí, že jednoho dne nasedne do doubledeckeru a mezi jednou a druhou zastávkou se přenese červí dírou na jinou planetu.. pár lidem se to podařilo a jejich jediným štěstím je to, že s nimi "náhodou" cestoval i Doktor.. a druhou náhodou je i společnost adrenalinu chtivé lady, které sice nechybí sebevědomí, ale i nápady. Opět mě dostalo Doktorovo nadšení- "Vy se usmíváte!" Ano, mám rád, když jsou věci obtížné.." V závěru při pohledu na létající doubledecker máte asociace na Harryho Pottera, ale zároveň vás zmrazí předpověď pro Doktora.. už prostě víte, že fakt půjde do tuhého a odcházíte do drogerie vykoupit papírové kapesníky... ()

VitaG

Zajímavé, celkem chytré ale takové příliš vsunuté dle mě. Chudák Doktor nemůže ani jezdit autobusem aniž by se něco špatného nestalo, skončil s partou pasažérů na pouští s obr mouchama a lítajícíma železnýma rejnokama a vytřískal z toho docela dost. Toto se mi nechce tolik komentovat takže: záporáci i zápletka celkem originální, společnice, co se mohla vrátit, tajemná věštba na konci a létající autobus - prostě 4* ()