Tom (Bill Milner) sa prebúdza po nehode a zisťuje, že útržky jeho telefónu sú uložené v jeho hlave a že návrat k normálnemu životu tínedžera je nemožný, pretože sa mu vyvinuli zvláštne superschopnosti. (Tiko6)

kaylin

Takové nic proti ničemu. Na jednu stranu je tu fajn nápad, který je spojen s tím, že je chlapec nějakou formou spojen s elektronickými zařízeními. Pak je zde i nějaký sociální podtext. Ale na druhou stranu je ten příběh veden tak nějak obyčejně, že máte pocit, jak se z toho nápadu podařilo vytěžit skutečně jen minimum. ()

Malarkey

Young adult sci-fi o klukovi, kterej jen tak tak uhne kulce. A i když se mu o hlavu štrejchne, způsobí mu v mozku takový průvan, že dokáže ovládat antény a vysílače všech možných typů. Šílený námět, nic moc nevysvětluje, což naštěstí nemá ani jako ambici, ale za to tu hodinu a půl docela baví a nenudí. Navíc s mladými hereckými tvářemi, které určitě nezklamou. ()

Viktooorka

Velice zajímavý nápad, který ale bohužel obsah a zpracování naprosto zazdí. Škoda. Btw. Proč je na plakátu herec, který ve filmu vůbec není? ()

silentname

Nie som s filmom vyslovene nespokojný, no jednoznačne si je treba niečo povedať. V prvom rade je pravda, že nápad filmu a schopnosti s ním spojené sú skvelé. Je to kreatívne, využíva to dnešnú modernú technológiu vynikajúco a celkovo mám pocit,, že vo filme sa dočkáme skutočne dobre využitých momentiek, ktoré ukazujú boj hrdinu proti zloduchom a súčasne aj využitie jeho schopností, ktoré funguje skvele. Toto ma bavilo. Herci sú na môj vkus možno trošku kostrbatí, ale na druhú stranu je tu toľko tínedžerov, že ich neobviňujem nejako moc. Myslím si, že bolo to celkom okey, no rozhodne by mali na sebe do budúcnosti viac zapracovať. To však nie je ten hlavný problém s filmom. Najväčší problém filmu je fakt, že je to film. Čo tým chcem povedať? Môj názor je, že keby bol "IBoy" spracovaný ako Netflix seriál na spôsob "Jessica Jones" alebo "Daredevil". Dôvod je ten, že tempo filmu je neskutočne rýchle. A všetko čo sa udeje pôsobí veľmi zrýchlene podané bez nejakého hlbšieho alebo silnejšieho významu. Veci sa udejú a rýchlo bežíme k ďalšej scénke, lebo to potrebujeme spraviť ako hodinu a pol trvajúci film. Ako 13-dielny seriál by sme mohli viac ísť do využitia schopností, spoznania zloduchov, psychických stránok našich hrdinov a mohli by sme sa s nimi viac stotožniť a viac ich spoznať. Všetko je tu strašne zrýchlené a nič nepôsobí ako keby malo správne tempo. Viem si predstaviť pokračovanie filmu, kde by sme možno niektoré veci podali do budúcnosti lepšie, no môj názor je, že by sa mal nájsť niekto, kto by si zobral potenciál a nápad tohto filmu a spracoval z neho seriál. Fungovalo by to oveľa oveľa lepšie. Ako celkom je to podľa mňa okey a má to celkom dobré nápady a vizuálnu stránku, no ako celok to malo ísť trošku inou cestou. Hodnotenie: C+ ()

SeBig odpad!

Nesnesitelná, plytká sračka, která snad ani nenese žádnej žánr, když je to o ničem. Hnus herci, hnus hudba, hnus všechno kolem. ()

Marze

16 letý antihrdina po útoku gangu upadne do komatu, ale získá superhrdinské schopnosti a jde se pomstít. Slušný superhrdinský teen thriller, který ukazuje odvrácenou stranu Londýna. V zápletce je pár děr. Režisér je průměrný řemeslník takže zklamání. ()

honajz

Nápad je dobrý včetně onoho využití všech komunikačních zařízení (a "nenápadné" poukázání na jejich nebezpečnost), triků a také onoho civilního herectví (v něčem mi to připomnělo film Brick, ačkoliv tam to bylo krapet psychedeličtější a mysterioznější, ale přece jen příběh silně pokulhává na obě nohy, je v něm moc náhod, ne všechno se dá uhrát elektronicky, a historka je vlastně taková jalová, protože nejde do hloubi problému ani ti zkažení mladíci nejsou představeni nějak blíž. A vlastně i ta Lucy mu padne do náruče nějak rychle a nedělá s tím velké štráchy nakonec. Šlo si s tím pohrát daleko víc, dát tomu větší prokreslenost prostředí a postav, víc konfliktů a mini zápletek, ale ani tak to není úplně špatné. ()

Morholt

Docela dobrý nápad, který si dokážu představit v blockbusterové podobě, ale na druhou stranu tohle civilnější pojetí je mi milejší. Líbilo se mi, jakým způsobem přišel hlavní hrdina ke svým schopnostem, bavilo mě to, jak je používal a sedlo mi i obsazení. Na druhou stranu film má jednu zásadní vadu, kterou je chybějící vysvětlení toho, jak hlavní záporák přišel na identitu svého protivníka. To považuji za dost zásadní scénáristickou chybu, která sráží procenta dolů. Ale i tak to stojí za vidění. 65% ()

luka4615

Námět jako takový je vážně velmi zajímavý, avšak tvůrci při každé slibně se rozvíjející konfrontaci z nepochopitelných důvodů zatáhnou za ruční brzdu, přičemž danou scénu zcela "zazdí". Situaci také zrovna nepomáhá fakt, že téměř všichni herci v hlavních úlohách jsou až k uzoufání bezvýrazní. Nicméně abych snímek jenom nehanil, musím uznat, že ve chvílích, kdy hlavní postava využívá svých schopností, film dostává velmi atraktivní technologický náboj. ()

Fíla

Když odlehčíme trochu věci, jako jsou ovládání elektroniky myslí, tak se jedná o celkem netradiční snímek. Takové filmy, je celkem těžké hodnotit, protože jak jsem již zmínil, jedná se o jeden z těch divných, netradičních snímků, u kterého přemýšlíte, "je to tak skvělé, nebo tak podprůměrně?" Zlatá střední cesta, jsou tři body z pěti. Herecký výkon, hlavního hrdiny snad nelze objektivně hodnotit, protože tohle by zahrál skoro kdokoliv z teenagerů. Do kina určitě ne, na film z postele, nebo křesla při odpoledni, když venku za okny prší, rozhodně ano. Za mě lepší, než horší divný film. ()

bourec

Hrajou v tom šíleně nesympatický herci,film neni ani trochu dramatickej,a jak už tady bylo zmíněno,tvůrci celej film tahaj za ruční brzdu.Nemá šanci se to rozjet.40%. ()

C0r0ner

Tak co se na tom komu zase nelíbí... Má to nápad, parádní zpracování, spád a bezvadného "superhrdinu". Ke konci tam sice pár scenáristických nedorazů bylo, ale to je tak na ztrátu necelé jedné hvězdičky a ne čtyř, kurva! Takže já jsem opět s Netflixem moc spokojený a vy si polibte prdel. 85% ()

viperDavid

Hodně zajímavý příběh, bohužel špatné zpracování. Líbila se mi Maise Williams, která roste do krásy. Pěkně to i zahrála, ale iBoy byl takový trapňák. I to anglické ghetto bylo takové moc moderní, ale zase krásné záběry na město. Takový protiklam. ()

elanius

(52/2018) / Priemerný scifi kus s pekelne zaujímavým námetom a trestuhodne premrhanou príležitosťou. Parádne tomu ale aspoň sadlo to typické šedé a depresívne urban prostredie Londýna. Takýto nápad jednoznačne patrí do rúk ostrieľanejším režisérom. (6/10) ()

Lukoboss

Čím víc se film blíží k závěru, tím je horší a horší. On ten námět není špatnej, připomíná počítačovou hru (Watchdogs?), ale to zpracování už tak zářný není. Průser totiž jsou i hlavní postavy - on je nesympatickej ušoplesk, kterej se stane superhrdinou, a ona - tohle "Game of Thrones dítě" taky zrovna moc půvabu nepobralo, navíc vypadá tak na 12. Nicméně příběh nastolí několik otázek a nesmyslů, který nejsou za celou dobu vysvětlený, takže divák jenom zírá. Jak jako padouši přišli na to, že to dělá zrovna on, když neměli jediný vodítko? Jak to, že on "nevěděl", kdo video nahrával, když mu to schopnosti umožňujou a už první den přišel na všechny ostatní? No kraviny, blboviny a hovadiny. A závěrečnej souboj v noci a lijáku, to je jak z učebnice. P.S.: Vypadá to, že to vlastně byla jen drahá reklama na ájfoun (odkud se asi tak vzal název filmu, sakra?!?!). ()

klukluka

Dlouho se mi to zdálo být naprosto perfektní a viděl jsem to na jasný plný počet hvězd. Pak se ale objevil Ellmann a najednou se to jednak zpomalilo a druhak se stal ze superhrdiny zranitelnej, bezmocnej kluk a v tu chvíli šlo to moje dosavadní nadšení do háje. Ta závěrečná desetiminutovka to shodila a je to, myslím, velká škoda, protože jinak na mě iBoy působil navzdory kromobyčejnosti hlavního představitele jako ten nejaktuálnější superhrdina pro jedenadvacáté století. ()

Jaro_slav

druhej film s Malou Williamsovou o e-světě. Tentokrát zábavně pojatej a skvěle obsazenej, takže tomu člověk odpustí, jaká děsná ptákovina to je – i když tam jsou monenty k zamyšlení. ()

BlackHood

Nezáživné. Film s podezřelým názvem, který může naznačovat, že se jedná o něco úplně jiného. Jedná se však o sci-fi, kdy se klukovi dostane do hlavy I-Phone(jak jinak). Film mě hned zaujal a čekal jsem, že mě to bude bavit. Ale ne. Zpracování je celé takové tmavé a efekty moc zajmavé nejsou. I když tady hraje moje oblíbená postava, Arya, z GoT, tak mi v tomto filmu neskutečně lezla na nervy. Příběh je předvídatelný a hned vám dojde, pokud nemáte IQ 2, nebo nejste psychycky labilní, o čem film bude. V poslední době jsem viděl více filmu od Netflixu a u všech mi příjde, že mají strašně zajmavé téma, celkem dobré efekty, ale jsou strašně nezáživné. Něco tomu prostě chybí. ()