Hlavními postavami filmu Christmas Stars jsou tři děti - Sus, Bob a Tom, který je o něco mladší než ostatní. Děj začíná v momentě, kdy Sus nedobrovolně skončí v Brorfelde, malé vesničce daleko od civilizace, kde její rodiče zdědili mateřskou školku Poinsettia („Poinsettia" je v dánštině „vánoční hvězda"). Sus se brzy skamarádí se stejně starým Bobem, který je blázen do hvězd a jehož matka beze stopy zmizela před sedmi lety během pozorování hvězd. Bob tráví veškerý svůj čas v Brorfeldské observatoři studiem vesmíru. Posledním členem naší trojky je Tom, malý darebák žijící v přesvědčení, že skřítkové jsou vampýři. Jednoho dne objeví Bob na nebi novou hvězdu - a poté, co o ni projeví nebývalý zájem tři podivní a arogantní astronomové, začnou se dít věci. Ve snímku Christmas Stars uvidíte vedle ústřední trojice celou řadu dalších zajímavých charakterů - mezi nimi i Bobova tátu, bývalou rockovou hvězdu, zuřivě shánějícího peníze pro místní koncertní halu, kde chce uspořádat vánoční muzikál. (oficiálny text distribútora)