Chtěl vidět všechno. Jedné noci ale viděl příliš mnoho.  Newyorský novinář Eli Wurman sleduje celou svou dlouhou kariéru život bohatých a slavných. Když ho známý herec Cary Launer ze strachu před skandálem požádá, aby se diskrétně postaral o mladou herečku Jilli, netuší, že nebezpečný svět intrik a zločinu utahuje smyčku kolem jeho krku. Nekonečné noci na Manhattanu skrývají kouzlo i velké riziko. Ten, kdo moc vidí a slyší, je nežádoucí. Zoufalý Eli nakonec musí vyhledat svou přítelkyni Victorii a požádat ji o pomoc. Lidi, co znám - nezáleží na tom, kdo jsi, ale koho znáš. (oficiálny text distribútora)

StarsFan

Odporně průměrný film s tradičně nadprůměrným Al Pacinem, tentokrát zničeným ještě o něco málo víc než obvykle a také proti průměru o něco více zdrogovaným. I přesto, že jsem ten film celou dobu proklínala za stupidní dialogy, kameru a děj, tak pod tři hvězdy nejdu. Totiž ten závěr... má to "něco". Možná je to způsobený tím, že ten film sakra nedává během 90 minut téměř žádnej smysl a nečíst obsah nebo nevidět trailer, řeknete si, že se toho vlastně tolik nestalo, aby to takhle vyvrcholilo... Což pan režisér pravda asi nechtěl, ale... Sakra, ani nevím, co se mi na tom líbí, ale pro tyhle lehce syrovější, zbytečně neroztahovaný, otevřený konce mám asi trochu slabost. ()

igi B.

Hořký příběh poslední noci a dne života postavou i postavením malého newyorkského >píáristy< , snaživého židáčka z Virginie za kariérním zenitem, chlapíka co VŠECHNY ZNAL, všechno co dělal myslel dobře, ale vzal si nakonec příliš velké sousto... Al Pacino hraje svou postavu vyhořeného a k smrti unaveného Eliho famózně, sledovat ten gradující čtyřiadvacetihodinový úpadek těla a nakonec i duše - jen to srdce mu zůstalo, ale bylo už pozdě - je až trýznivě působící divácký zážitek. "Sex, drogy a marketing" - a politika/ření, šoubyznys, bulvár - prachy, bezcitnost a tvrdá hra bez pravidel - branže, která Eliho ničí a nakonec i zahubí. Ten poslední džob, který vlastně ani v nočním rauši nechtěl vzít - ale službička >něco za něco< je tak potřebná, že - ta práce mu přeroste přes hlavu, ale Eli je bojovník, ač vlastně už je téměř mimo svět, na který přes všechnu snahu už nemá žaludek a ramena, na všechnu tu mediální a politickou žumpu Velkého Jablka, plnou druhořadých celebrit a pofiderních šíbrů - a Eli - Eli ví, Eli si troufá, ale na tuhle hru už prostě nemá a v té žumpě se utopí... . . . Vskutku depresivní a bezvýchodný film - vedle krimi zápletky s mrtvou herečkou vlastně hlavně společenskokritické drama se satirickým nádechem - film, který nejspíš nejvíc ocení náročnější diváci a fanoušci velkého Ala a snad i lidi z branže, která d.m.s.n. na celém světě vypadá stejně - nebo spíše i hůř, jen vás snad každý den nechce někdo zabít (...snad! ;-), protože víte víc než máte a všechny ty sráče jste znali... . . . Tři silné hvězdy tedy za film jako takový a jednu navíc za zajímavý námět a skvělého A.P. - ztrácející ovšem lesk uvedením v televizi s tradičně atmosféru filmu hatícím českým dabingem a ořezem obrazu na 4:3 (zase jednou vidíte že něco nevidíte a to mi fakt už pije krev, takže se těším jednou na dvd s českými titulky, které bohužel současná edice neobsahuje) - a možná jednou jednu ještě přidám po zhlédnutí na dvd tak jak se patří... - - - - - (Poprvé viděno 19.9.2011 na >tv novaconemá< , hodnocení 375., komentář zde jako pětadvacátý - 19.9.2011) ()

gudaulin

Do kategorie lehkého nadprůměru vytahuje tento thriller herecká účast Al Pacina, který v roli stárnoucího,vyhaslého poskoka velkých mediálních hvězd podává tradičně dobrý výkon a přidává snímku 20%. Z ostatních herců stojí za zmínku pohledná Téa Leoni jako zhýralá filmová hvězdička. Scénář bohužel není moc objevný -filmů s podobným námětem jsem viděl nejméně tucet.Celkový dojem 60%. ()

Roman.Ticka

Filmy s Al Pacinem si nikdy nenechám ujít, ale tohle bylo hodně slabé. Téma nudné, scénář slabý, režie průměrná, film stojící na hereckých výkonech, což by nevadilo, ale když není co hrát?! Al mě nezklamal, ale i když všichni víme, že je to pán v letech, tak by to nemusel vyřvávat do světa, jako by už patřil do starého šrotu.☺Moc mu sluší úsměv a ten jsem viděla jen v přítomnosti nádherné éterické krásky Kim Basinger. Škoda, mě to nestačilo. ()

liquido26

Znám hodně lidí, ale tyhle byly fakt ze všech nejnudnější. Tyhle Lidi, co znám jsou rozhodně nejhorším filmem, jaký s Al Pacinem znám. Celý film jsem uvažoval o slabších třech hvězdičkách, ale nakonec jdu ještě víc dolů. Jedná se o strašně ukacenej film, kterej se zdlouhavě táhne a chybí mu jakákoliv výraznější pointa. Nemůže to zachránit ani dobře hrající Al. A nakonec hádanka: Jak se jmenuje film, ve kterém s Al Pacinem hraju já???? ... Lidi, co neznám :-) ()

• Film mal byť pôvodne uvedený na trh koncom roka 2001. Po teroristických útokoch z 11. septembra 2001 bol však film odložený na október 2002, pretože film obsahoval zábery zo Svetového obchodného centra. Zábery Svetového obchodného centra však boli z filmu odstránené ešte pred jeho uvedením. Na DVD sú však uchované. (Arsenal83)
  • Natáčanie sa uskutočnilo v New Yorku vo februári 2001. (Arsenal83)