Rodina Towainových se chystá opustit zalesněný měsíc Endor, když je přepadne armáda nájezdníků vedená zlým králem Terakem. Armáda zabije rodinu a pochytá Ewoky, se kterými se mezitím Towainovi spřátelili. Uprchnout se podaří pouze dívence Cindel a Ewokovi jménem Wicket. Oba se na útěku seznámí s poustevníkem Noahem a jeho zvířátkem Teekem, které se dokáže pohybovat neuvěřitelnou rychlostí. Ale pronásledovatelé jsou Cindel neustále v patách, protože král Terak chce pochopit a spoutat sílu vesmírné lodi, která patřila Towainovým.

Snímek The Battle for Endor vznikl v roce 1985 jako pokračování snímku The Ewok Adventure z roku 1984. Oba filmy vycházely z Hvězdných válek George Lucase. Konkrétně z šesté epizody Návrat Jediho, kde roztomilí medvídci Ewokové bojovali po boku Luka Skywalkera a jeho přátel. (Vitason)

nash.

Nápad zasadit do světa Star Wars klasickou fantasy sice vypadal dobře, o výsledku už se to však říci nedá. Dopadlo to totiž tak, že do infantilního světa žvatlavých Ewoků byla nakonec zasazena laciná béčková fantasy. S typicky ujetými kostýmy, nepříliš nápaditým scénářem a lacinou televizní výpravou, ničenou navíc místy až komicky papundeklovými kulisami. ()

M.Macho

Pokračování Karavany odvahy je velice ambivalentní. Na jednu stranu autoři přitvrdili na napětí, atmosféře a dusnu, zároveň však fantasy ewoků přestřelily kuší kam mohli. Hrad a čarodějka měnící se ve vránu (nepomohl ani fakt, že dáma peopůjčila obličej vědmě v Lynchově Duně) je prostě moc. Zároveň pachtění zlého, ukrutného Teraka za jakousi "The power" nabízí otázku, zda-li nechtěl hledat raději "The force" a náhodný kolemjdoucí Noa nemohl být starý jedi v ústraní. Nicméně je úžasné, jak se v obou dílech promenádují zvláštní, nespatření tvorové...po tomto právoplatně spjatí s Endorem... ()

blackrain

Myslela jsem si, že jsem viděla všechno, co se týká Hvězdných válek. Tenhle film mě vyvedl z mého omylu, protože jsem toho viděla málo a mám co dohánět. Je to sice sci-fi pro děti, ale já času stráveného u tohoto příběhu nelituju. Není totiž žádný důvod k litování. Přiznám se, že jsem se bavila. Takže jsem holt asi ještě pořád malý prcek. ()

tron

„Zbohom nebyť dobré.“ Po temer výbornom Dobrodružstve Ewokov druhý (a zároveň posledný, ak nerátame kreslený seriál) televízny spin-off s kultovými medvedíkmi z HVIEZDNYCH VOJEN VI - NÁVRATU JEDIHO. Je to zaliečavé? Nemyslím si. Kontroverzní Ewokovia boli určené deťom už v NÁVRATE JEDIHO, ktorému bolo po temnej EPIZÓDE V – IMPÉRIU VRACIA ÚDER vyčítané snáď iba to, že sa do zakončenia epickej sci-fi ságy prebojovali práve tieto chlpaté rozprávkové postavičky. Môžeme sa teda čudovať, že sa vo „vlastných“ filmoch odtrhli od sci-fi a otvorene sa prihlásili k rozprávke, kde ak niekto zomrie, tak maximálne mimo záber? Ťažko. Ak mi niečo prekážalo, tak snáď len neoriginálny scenár a na Lucasa (autor námetu a producent) prekvapivo slabá technická úroveň. Ono to naozaj vyzerá ako televízny film. Síce s krásnou lesnou výpravou horských zátiší, ktoré sú ale v ostrom kontraste s umelohmotnými jaskyňami a nerealistickými hradmi. Pritom prvý diel pôsobil takmer monumentálne, takže prepad vizuálnej stránky si u megalomana, ako je Lucas, neviem vysvetliť. Nevraviac o slabučkých akčných scénach (a to je posledných 3O minút v podstate nonstop akcia!) a drzom jednaní s postavami z minula (SPOILER všetci ľudskí hrdinovia, okrem malej Cindel, sú vyvraždení v úvodnej štvrťhodine SPOILER). ()

JohnCZ

Přímé pokračování jedničky nesoucí se ve stejném duchu, byť tentokrát o něco málo akčnějším. Dějově je to opět hlavně pro dětského diváka, výprava je ryze televizní, herecké výkony slaboučké, efekty taktéž. Rozhodně to není nic, co by dokázalo výrazněji zaujmout, ale na žvatlající Ewoky se prostě dobře kouká, obzvlášť když se snaží mluvit Basicem (resp. anglicky). Trochu mě ovšem zarazilo jednání s lidskými postavami z předchozího dílu. SPOILER! Po pěkném happy-endu tvůrci neváhají v prvních deseti minutách druhého dílu celou rodinu Cindel pozabíjet. KONEC SPOILERU! Na více jak 30 let starý dětský televizní film ale slušná práce. ()

• Natáčení probíhalo v kalifornském Marin County. (Terva)