Nightwish: Nemo

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
Fínsko, 2004, 4 min

Nemo je třetí skladbou z alba Once metalové skupiny Nightwish. (Cheeker)

Jara.Cimrman.jr

Hudbu Nightwish mám rád, i když se k metalovému řinčení kytar staví tak nějak bokem a snaží se ho operním zpěvem, a v tomto případě i klavírní předehrou, povýšit na velké umění. Nicméně mé uši při poslechu radostně stříhají, na Tarju (i na to druhé spoře oděné děvče válející se ve sněhu) se pěkně kouká a celkově to má takovou tu seversky zajímavou atmosféru, při které jsem zapřemýšlel o zakoupení letenky do Finska, ale pak jsem si uvědomil, že už mám ty spodky dost řidký. ()

MsUtahraptor

Srdcovka. Nemo byl první klip od Nightwish, který jsem viděla (a třetí písničkou v pořadí) a zamilovala jsem si z něj každou vteřinu. Sníh, krkavci, znepokojující očko, Tarja v tom úžasném červeném a Emppuova (???zatracený finský jména!!!) vlající hříva- pět vynikajících důvodů pro pět plně zasloužených hvězdiček. ()

corpsy

Nikdy som túto skupinu nepreferoval. Ale stále som čakal by každom ich videoklipe, že ma prekvapia aspoň dobre spracovaným vizuálnym promom. Hmm...tak opäť nie. Rozumejte, nieje to zlé, ale je to akési rovnaké s nespočetným počtom iných klipov. ()

• Videoklip má i alternativní verzi se záběry z filmu Jeskyně (2005), v jejíž závěrečných titulcích skladba "Nemo" zazní. (MsUtahraptor)