V roce 1980 připravila Československá televize hlavní silvestrovský pořad trochu jinak. V prostředí rámovaném galerií s cvičenkami a cvičenci ve spartakiádních úborech ho uvádí dvojice Oldřich Kaiser a Jiří Lábus a autorem scénáře byl Miloslav Švandrlík. Klasická i originální hudební čísla se střídají se scénkami, které jsou losované v osudí Sportky. Hned první se jmenuje Záskok za kohokoli a uvidíme v ní parodii na různé dobové relace a televizní pořady. Neméně zábavná a proslavená je scénka Techtle-mechtle s Jiřím Lírem a Laďkou Kozderkovou. Pobaví Oldřich Kaiser jako Colombo a Jiří Lábus jako Kojak, kteří pátrají, komu patří spartakiádní dres, stejně jako Kaiser představující pubertální Růženu… (Česká televize)

Cibulka_C

Jeden z velmi výjimečných zábavných pořadů, které u nás byly vytvořeny. Ať už je to z důvodu, že je to možná poprvé, kdy spolu Oldřich Kaiser a Jiří Lábus něco uváděli a vůbec, něco společně tvořili. 🤩 Nejzajímavější bylo to zjištění, že úvodní znělka byla stejná jako ta, pak později z jejich pořadu Možná přijde i kouzelník - záměr? náhoda? 🤍 Scénka s Růženou Hulínovou, Otec a syn nebo Columbo jsou legendární a já konečně zjistila, odkud pocházejí. Ačkoli chápu, že to byl silvestrovský pořad, přišlo mi i tak dvě hodiny docela dost. Některé scénky byly slabší, ale co mi tam vadilo nejvíc byly ty nudné československé písničky, kterými byl pořad prokládán hhhh. Losování silvestrovského tahu ve zvětšené podobě Matesa můžou opravdu uskutečnit jen Kaiser a Lábus. Scénka s baletící Helenou Růžičkovou mi učarovala a já tenhle pořad jako skvělou vzpomínku na 80. léta můžu jenom doporučit. 🙌🏻 ()

Karlos80

Odtud pocházejí slavné scénky Techtle-Mechtle (Kozderková & Lír) a nebo Setkání v čekárně OÚNZ (je to ale trochu jiné provedení scénky než jaké vyšlo na LP (Neuvěřitelné situace) a musím říci, že o něco horší, tady tato verze byla zkrácená tak na cca 5. minut, originál má cca 18.minut. Parádní byl i výstup Větrovce, Bláhy a Zazvorkové hned z úvodu, nazev scénky mě bohužel utekl. Kaiser-Lábus v nejlepší formě. To ještě byli bavíči a kvalitni zábava, kde se člověk zasmál, bez sprostého slova ne jak dnes. ()

slunicko2

Silvestr 1980. Reklamy Jiřího Lábuse, éterické víření vzduchu Heleny Růžičkové, scénka o techtlích a mechtlích a opět Kaiser a Lábus v bačkorách u televize. Až posud paráda._____Ale co těch ostatních sto minut? ()