Pokojný život milovníka trávy a jeho priateľky v malom ospalom mestečku je náhle narušený, keď Mika dobehne vlastná minulosť a začne sa oňho zaujímať vláda USA. (Forum Film SK)

Rosaviva

Tak jsem asi čekala, že se u komedie (parodie? nebo to bylo myšleno vážně?) zasměju víc, ale nějak se to nekonalo. Zase abych nelhala, párkrát jsem se zasmála, ale teď už si upřímně nevzpomenu čemu. Navíc můžu říct, že jsem půlku filmu nechápala o co jde, pobíhali tam agenti CIA (jeden divnější než druhej) a furt mluvili o něčem, co nedávalo smysl. Když jsem teda konečně pochopila o co jde, tak musím konstatovat, že podobný námět by se dal udělat mnohem líp a mohlo by to být mnohem vtipnější. Ale co už. Jesseho a Kristen mám ráda a dívala jsem se hlavně kvůli nim. Nemůžu vyloženě říct, že bych se u toho nudila, ale čekala jsem něco trošku lepšího. 3* ()

silentname

Osobne musím povedať, že ma film veľmi príjemne a pozitívne prekvapil. Trailer opäť (ako sa nejako často začína stávať) je kompletne zavádzajúci a představuje nám film ako akčnú komédiu. Osobne by som to skôr ale nezval len akčným filmom, kde možno pár vtipných momentiek je, ale príbeh ako komédia vôbec nepôsobí. Práve naopak sa to dá brať aj celkom seriózne a má to dobrý, uveriteľný a miestami aj prekvapivý scenár, ku ktorému si ozaj niekto sadol a dal dokopy poriadne. Plus naša dvojka v podaní Eisenberga a Kristen Stewart vôbec nie sú zlí. Obaja pohodlne fungujú a dávajú tomu dobrý drive. Akcia je solídna, príbeh dobre napísaný a občas to vie byť aj trošku krvavejšie. Napriek tomu to ale film nepreháňa a všetkého je tak akurát. Akcie, drámy i romantiky. A hoci prídeme k niektorým americkým klišé, celkom to v tom koncepte funguje. Určite na to nechoďte ak čakáte jointovu komédiu, kde chalan zistí, že je spiacim agentom... a že je to najmä o húlení. Je to niečo kompletne iné. Ale hodnotiac to podľa celkového výsledku musím povedať, že ide o veľmi dobre stráviteľný film, ku ktorému sa možno aj niekedy vrátim. Dajte tomu šancu. ()

heyda

Nevím, jak vám, ale mně přišlo, jak kdyby měl režisér nutkání za každou cenu kopírovat Kingsmana, případně Kick ass, prostě klasické Vaughnovky, které jsou od začátku vymazlené, chytlavé a intelignentí, ale bohužel Nourizadeh nedosahuje takových kvalit a je to hrozně znát. Aspoň, že miluju Kristen Steward a Eisenberg je sympaťák i s mačetou. Každému proto dávám jednu hvězdu, ale film sám o sobě nemá žádnou hodnotu. Je mi líto. ()

Šimpy

Tak tohle se jen tak nevidí. Je to jízda, je to drsný, je to sranda. Všichni herci hrajou bezvadně v téhle naprosté skční slátanině se spoustou nápadů. Jen Topheru Graceovi ze Zlatých sedmdesátých toho hajzla prostě nevěřím. Ale bavil jsem se, u některých scén jsem vybuchoval smíchy (SPOILER, když se hlavní hrdina pere se Smíškem a skončí řevem, když jsou zaklesnutí do sebe šroubovákem a kladivem) a při závěrečné scéně jsem se začal smát ještě dřív než hlavní hrdina. A navíc samozřejmě kino s prima doprovodem. :-) ()

Morien

-"The guy in the thing. In the cell thing, doesn't see the gun, You don't point at it and go, gun." Nikdy bych nečekala, že se dožiju dne, kdy uvidím Jesseho Eisenberga jako zhuleného Bournea, ale když už na to došlo, tak to byla fakt zábava. Film samotný má místečka, kde by se dalo ještě zlepšovat (= ponořit se úplně do mixu žánrů a nesoustředit se tolik na kecání a vysvětlování), ale právě díky závanu svěžího vzduchu jsem ochotna vše odpustit. Bylo tam víc než jedno místo, kdy jsem se smála víc než deset vteřin a nahlas. Kristen Stewart v takovéhle poloze vypadá mnohem šťastnější, než když ji ponoukají k serióznímu dramatickému herectví, a opravdu se mi líbilo, když byli s Jessem spolu. Měla jsem před filmem předsudky a bála se, že se k tobě nebudou hodit, ale jsem velmi šťastná, jak mě všichni dokázali překvapit. Plus poslední scéna se Smíškem, oni mě snad ještě rozbrečí dojetím. -"Who told you what to do?" -"Nobody." -"That must be nice." ()

• Jessemu Eisenbergovi napadlo, že by měl mít ve filmu dlouhé vlasy. Nemyslel si totiž, že by se postava Mikea starala o nějaký sestřih. Nakonec nosil dlouhou paruku. (Ajjinka)
  • Aby sa Jesse Eisenberg lepšie pripravil na svoju rolu, žil nejakú dobu so svojím bratrancom, Andrewom Eisenbergom, ktorý ho naučil ako drogovo závislí ľudia rozprávajú a pohybujú sa. Podľa Jesseho by bez pomoci svojho bratranca rolu Mika nezvládol. (Da_reba)
  • Scenárista Max Landis prozradil, že si název filmu napsal na ruku lihovým fixem na jedné house party, kde jej vymyslel. (Ajjinka)

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015

29.11.2015

Člověk občas slýchá zábavný argument, že nemá ten či onen film předem odepisovat, ale má si na něj udělat názor až poté, co ho uvidí. Vzhledem k tomu, že jde do českých kin zhruba 250 filmů ročně (a… (viac)