Nahlédnete do čtyřletého vyšetřování australského detektiva Colina McLarena zaměřeného na atentát na Johna F. Kennedyho. Podařilo se mu při něm konečně odhalit nezvratný důkaz? (oficiálny text distribútora)

radektejkal

Velmi dobrá detektivka, v mnohém převyšující většinu Maigretů, Poirotů & Comp. Když se to stalo, bylo mi deset let a pamatuji, jak intenzivně jsme to doma prožívali. Ale už tehdy jsem pochyboval o soukromém atentátníkovi, kterého zabije další soukromý atentátník, který se propadně někam do amerických věznic. Teď se to vyřešilo, střílel tajný policista, ale také jaksi soukromě, nešťastnou náhodou. Detektiv Colin McLaren by měl ještě objasnit, jaká je pravděpodobnost, že trénovaný profesionál bezděčně vystřelí, že si z celého prostoru zrovna vybere prezidentovu hlavu, že zrovna má v ruce pušku se střelami dum-dum a také, jak to, že čištění stop proběhlo tak plánovitě, organizovaně, prostě dokonale. Další verze bude nejspíš předložena až další generaci. ()

Autogram

Namiesto veľkej konšpirácie malá konšpirácia. Neskúsený nešikovný agent je prijateľnejšia teôria pre tajné služby ako zaoberať sa dohodou vtedajších mocných. Stále však zostáva otázka, kto mal z toho prospech. V hranom dokumente je množstvo dramatizovaných situácii, ktoré vyzerajú akoby naozaj, ale pri tej dĺžke je čas hovoriacich hláv stále priveľký. ()

Angus250

V Zapruderovom filme velmi jasne vidno (a opakovane to zdoraznoval aj Costner vo filme JFK), ze po tretom smrtiacom vystrele sla hlava JFK nahor a dolava az do zaklonu, co je pri vystrele zlava zozadu nemozne. Takisto by pri takomto type vystrelu nebola zadna kapota „posiata kusmi mozgu a nenatahovala by sa po nich Jackie” , ako povedal agent Clint Hill, ktory jediny dobehol limuzinu. To si pan detektiv, balistik a dlhorocny vysetrovatel nevsimol? No nic, dalsia bublina splasla. Som zvedavy, kolkymi verziami atentatu nas este rozni vysetrovatelia aj amateri zasypu...Zaujimam sa o 22.november uz dlho, precital som o tom vela knih, zhliadol este viac dokumentov a je tam tolko miesta pre fantaziu, ze uz ani ti, co pri tom boli, si nie su isti, ako to vlastne bolo a co videli /po tych otazkach od FBI.../ A este k inkriminovanej fotografii agenta Hickeyho s AR-15: neviem, kde a kedy bola nafotena, ale na Dealey Plaza po prvom vystrele na JFK asi tazko. Z tohto uhla by mali byt vidiet ludia, ktorych tam bolo celkom dost, stromy a budovy /o.i. aj sklad ucebnic - staci si pozriet mapu Dallasu a Dealey Plaza/. Namiesto toho tam vidno len akysi nasyp, ako pri zeleznicnej trati, co presne zodpoveda tomu, co Hickey vypovedal po atentate, ze zbran vytiahol az PO tretom vystrele pod zeleznicnym nadjazdom... ()

Schuldiner

Každý takový film, potažmo člověk, který se bude v těchhle věcech rýpat, bude mou osobou oceněn. Tedy oceněn mou skromnou pochvalou. Bohužel, svět, lidstvo dospělo do stavu naprosté slepoty, rezignace a permanentní ztráty paměti, a tak historie bude už navždy psaná jen mocnými. Ono tomu tedy tak bylo vždy, ale je to každopádně tragédie. Tady mi ale hlava nebere jednu zásadní věc!!! Záběry, kdy je Kennedyho hlava zasažena smrtící ranou, tu jsou k vidění, a nechápu proč se nikdo v tomto filmu nezaobírá tím, že pohyb hlavy dozadu (!!!!!) bude asi (!!!!!) způsoben střelou zepředu (!!!!!). To, co nám v tomto filmu tvrdí, tedy že smrtící střelu (tedy tu třetí) mu zasadil úplnou náhodou jeden člen ochranky, z auta, které jelo několik metrů za Kennedym, mi přijde poněkud zvláštní :-) Ta neskutečná náhoda! Někdo páchá atentát na prezidenta a jeden z jeho ochranky mu úplnou náhodou pomůže přesně mířenou střelou z jedoucího auta do jiného jedoucího auta:-) Nejde tak ani o jedoucí auta jako o to, že úplnou náhodou trefí Kennedyho do hlavy. Dotyčný agent George Hickey je samozřejmě už po smrti. A proč tenhle film hodnotím takto??? Protože i přes tu blbost, co nám tu tvrdí, je to pořád krásně plné nejasností a podivností, ohledně celého toho incidentu, potažmo toho cirkusu, co se odehrál na ´´pitvě´´ a co se odehrával poté pomocí Warrenovy komise, která vyšetřovala celou tu událost. Takže by to měl vidět každý, koho tyhle světové machinace zajímají, a udělat si obrázek sám. Jestli je tenhle film nějakým krycím sychrem, tak se jim to moc nepovedlo, protože se spokojí s tak málo odpověďmi, které vlastně neodkryjí to zásadní. Proč? A kdo za tím stál? Přemýšlejte! Přemýšlejte! Přemýšlejte! Logicky! Vždy, když člověk přemýšlí nad jakoukoliv oficiální verzí čehokoliv, musí mu přeci dojít, že je to úplně jinak, když tam je tolik nejasností a nevysvětlených událostí. Pokud by ho sakra opravdu zabil Oswald, nevypadalo by to jako z nějakého akčního filmu, bylo by to sakra všechno o hodně reálnější. Ale říkám, přečtěte si na Wiki oficiality týkající se Kennedyho, atentátu na něj, Warrenovy komise, Oswalda a Rubinsteina (který před televizními kamerami o dva dny později Oswalda zabil, aniž by se Oswald k čemukoliv přiznal) a dejte si to dohromady se všemi filmy a dokumenty, které oficiální verzi zpochybňují nebo úplně cupují, a přemýšlejte! Základ je ten, že není třeba dělat tajnosti tam, kde se jasně říká pravda! Pokud říkáte ´´pravdu´´ a je kolem toho kvantum utajených záležitostí, tak to má asi svůj důvod. Tady je jen vidět, co za lidi stojí v čele největší ´´demokracie´´ na světě, když je jejich prezident zavražděn na veřejnosti a oni ani pořádně nevysvětlí a nevyšetří, co se tehdy vlastně stalo. Ale to proto, že by tím odsoudili sami sebe:-) Jednoduché jak facka! ()

*CARNIFEX*

Policajný detektív mimo službu, Coline McLarena, ktorý sa v rodnej Austrálii preslávil svojimi výnimočnými schopnosťami, ponúka v kombinácii so staršie podniknutým vyšetrovaním, svoju vlastnú verziu, ako došlo k vražde J.F.K. Jeho teória znie trúfalo i šokujúco, no zároveň jednoznačne vyvracia tvrdenia, že strelec bol iba jeden. Musím priznať, že som po množstve informácií, ktoré zazneli v tomto dokumente v riadnych rozpakoch, pričom absolútne netuším čo si mám myslieť. Každopádne, napriek tomu, že to znie pritiahnuto za vlasy, vzhľadom k výpovediam ľudí či nazbieraným dôkazom, by to mohla byť pravda. Aj keď podľa mňa, smrteľná guľka zasiahla hlavu prezidenta spredu, nie zo zadu, ako sa to prezentuje v tomto dokumente. Nechce sa mi veľmi veriť tomuto názoru, no informácie, ktoré v tomto snímku formou rôznych výpovedí zazneli, minimálne potvrdzujú "fakt", že sa kompetentní snažili niečo utajiť. ()