Rammstein: Du riechst so gut '98

(hudobný videoklip)

Jara.Cimrman.jr

Byl jsem svědkem zázraku. O tři roky novější klip je totiž nejen výrazně lepší než ten původní, ale najednou při něm i ten průměrný song zní daleko zajímavěji. Jak říkám, zázrak, ale v můj prospěch, tak si nikde stěžovat nebudu. ()

MM_Ramone

Pieseň "Du riechst so gut" je v poradí šiesta skladba z prvého, debutového štúdiového albumu nemeckej industrial metalovej hudobnej skupiny Rammstein. Album nesie názov "Herzeleid". Vyšiel dvadsiateho piateho septembra roku 1995 pod značkou vydavateľstva Motor Music. Ku songu "Du riechst so gut" boli natočené až dva oficiálne videoklipy. Prvý v roku 1995 a druhý v roku 1998. Druhá verzia klipu má horrorovú atmosféru v štýle gotických filmov o vlkolakoch. Uprostred temnej noci, počas honosného šľachtického plesu, prenikne medzi pozvaných hostí svorka vlčích mužov z Rammsteinu. Videoklip "Du riechst so gut '98" sa podaril omnoho viac ako ten z roku 1995. ***** ()

Marek1991

Hudba podpriemer, spev hrozný podľa mňa, vrátane textu, no klip mal niečo do seba, bol síce temný ako väčšina klipov od Rammsteinu, no títo chlapíci ukazujú aj inú tvár Nemcka, jeho histórie, či aj sveta za jeho hranicami. Niektoré momenty mi pripomenuli neskorší film Van Helsing, ale inak mohli sa s tým viac pohrať, lebo celkový dojem nemám nejak dobrý. ()

corpsy

To najlepšie čo sa týka vizuálnej stránky skupiny Rammstein. V skratke, ich najlepší videoklip. A aj keď to môže pôsobiť z mojej strany ako agitka ( pretože som priaznivec hororového žánru ), v konečnom dôsledku verím, že to u ostatných nepôjde mimo. ()

Rocky88

Rozdíl mezi tímto a původním klipem je jako nebe a dudy. A jak už tu napsali i další fandové přede mnou, od této chvíle (až na pár výjimek) už jsou jejich klipy krátkometrážními filmy. ()

Lukoboss

Oproti starší verzi klipu je to ne krok vpřed, ale přímo skok. A už tady začíná ta éra, kdy Rammstein točí krátkometrážní filmy a ne hudební klipy. ()

IvcaSammet

Geniální, úžasný klip! Kluci jsou opravdu jako rození herci. Každopádně tuto verzi mám ráda úplně stejně jako tu první, jak už jsem psala v komentáři u první verze ... Nejlepší scénou klipu je ale stejně Rich v šatech, vypadá opravdu neuvěřitelně sexy :) ()

GTS_PUNK

Hudobné dielo z prvého štúdiového albumu skupiny Rammstein "Herzeleid" je ešte lepším počinom, než sa na prvý pohľad môže zdať. Ako po stránke hudobnej, tak aj vizuálnej. Dominantné gitary šikovne zmiešané s vycibreným zvukom elektrického klavíru vytvárajú chytľavú kombináciu, ktorej podľahne takmer okamžite každý poslucháč. Svižný takt refrénu je dominantnou črtou celej skladby, pričom práve refrén je v tomto prípade "nosným pilierom" úspechu. Z rannej tvorby skupiny Rammstein môžeme túto pesničku zaradiť medzi tie najdôležitejšie a aj najlepšie. To dokazuje aj to, že na koncertnom setliste takmer nikdy nechýba. Kvalitnú zvukovú stránku skladby sprevádza rovnako kvalitný videoklip, o ktorom možno povedať, že naštartoval "filmovú" éru skupiny Rammstein. Máloktorý videoklip dokážu za štyri minúty zaujať natoľko, ako práve tento. Kvalitná pochmúrna atmosféra tmavých lesov, starodávneho zámku, akéhosi bálu v mixe s dobrou kamerou, príbehom a efektami z roku 1998, ktoré nevyzerajú vôbec zle ani dnes, tvorí poctivý videoklip, ktorý je radosť sledovať. Rammstein tu vytvárajú svoj súkromný Twilight, členovia skupiny behajú vyblednutí so žiarivo červenými očami a premieňajú sa na divokých vlkov. Vyznieva to ako také malé psycho, ale to k ich image už jednoducho patrí. Du riechst so gut '98 bežného poslucháča osloviť môže, ale v spojení s videoklipom si ho získa naplno. Poctivú filmárčinu s dobrým nápadom má rád každý, a keď do toho hraje ešte skvelý hudobný sprievod, je to o to lepšie. A tieto parametre tento videoklip spĺňa ľavou zadnou. Ostáva tak už len si k nemu sadnúť a vychutnať si ho v plnej kráse. Gitary, elektronika a vizuál na jednotku. ()

Tak.normal

Srovnávat to s předchozí verzí nejde, nebe a dudy. Nebo dudy a nebe. V obou případech velké yes, co to kecám, JA! Ale tohle je přeci jen víc sexy, než ty olejoví "chlapáci"...a ta herečka, mňamka. ()

DarthArt

Není zvykem, aby se na jeden song natáčelo několik různých videoklipů, ale v tomhle případě je to sakra dobře! Z videa Du riecht so gut ´98 neuvěřitelně sálá chtíč, animální sexualita a zároveň ironie, která má shodit všechno to, co se v tomhle ranku tváří vážně. Rammstein na přelomu starého a nového tisíciletí zkrátka vládli a v téhle verzi Du riechst so gut (vlastně v obou verzích) byli naprostí páni situace. Naprostí. ()