Rammstein: Mein Land

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
Nemecko, 2011, 5 min

Jara.Cimrman.jr

Beach Rammstein se představil ve skladbě, kterou by Mitch Buchannon na své pláži rozhodně nestrpěl. Je to sice víc milé a vtipné než nějak zvlášť dobré, ale když už ta Jižní Kalifornie patří pod Německo, tak tomu ty čtyři hvězdy dám a pojedu se v únoru vykoupat do Baltu. ()

kingik

Legrace musí být i když na pláži zpívá německý buldozer. Tahle skladba tvrdé hudebníky nikam neposune a jejich tvrdé fanouškovské jádro se asi bude chtě nechtě smířit s faktorem stárnutí a pozvolna nastupující hudební senility. V rovině parodie chtěla kapela vyčinit všem milovníkům sluncem zalitých pláží a lepých slečen, ale je to až tak nějak neukočírované a mírně nevkusně nablblé. Písnička by měla taky být od toho, aby se dala poslouchat i bez obrazu a to se o téhle zodpovědně prohlásit nedá. Ztvárnění tedy vysoce převyšuje nad hodně podivnou, a nebál bych se rovnou napsat, až nikterak vyjímečnou skladbou. Nevím jestli kontroverzní hudebníci už byli ze sebe natolik unavení, že si dali na jejich poměry "letní" song u jehož obrazového ztvárnění se dá pousmát. A nebyl by to kontroverzní klipař Jonas Akerlund, aby nedostal pozvánku od kapely to celé natočit. Už jsem ho pravda viděl ve větší a kontroverznější formě, ale pokaždé nemůže být každý klip v téměř morbidním pojetí. Po všech směrech crazy a pro metalovou kapelu jejich jména nic extra pod metalovým sluncem. Když to shrnu, hodně song držel frontman Till Lindemann svým zpěvem i zjevem. Mé hodnocení: 60% ()

Marek1991

Ďalšia rocková nakladačka, dosť ironická, no neviem, pár vecí ma zaujalo, pár nie, niečo by som si bol schopný opakovať, lebo to bolo chytľavé, ale inak nie som veľmi nadšený. ()

Rocky88

Tenhle emigrační song má v dnešní době ještě zajímavější příchuť... Klip neurazí, ale ani nenadchne a kvalit písničky nedosahuje. ()

Lukoboss

Sranda, nadsázka tak, jak to u Rammstein známe. Nejlepší na tom klipu je vlastně ten konec, když si to tak vezmu. Nicméně mají lepší klipy, tohle bylo jen takový zahřívací kolo v pauze mezi deskama. ()

GTS_PUNK

Spomedzi klipov skupiny Rammstein sa nájde máloktorý, ktorý by sa mi vyložene nepáčil, ale práve tento patrí do kategórie tých výrazne horších. Po hudobnej stránke sa síce jedná o počúvateľnú, hoc z ich strany priemernú záležitosť, ale najpodstatnejšou časťou klipu je práve jeho vizuálna stránka. V tomto prípade Rammstein paroduje plážovú atmosféru päťdesiatych rokov, ochucuje to štipkou Baywatchu a nakoniec sa prezentuje aj v takej podobe, v akej toto nemecké zoskupenie poznáme. Bohužiaľ, táto paródia nevychádza až tak, ako si ju možno pred natočením klipu predstavovali. Na kontroverzný a industriálny Rammstein sa tam až prehnane veselo tancuje, "skotačí" a klip hýri veselými farbami, ktoré sa striedajú v rýchlom strihu. Jedna scéna bleskovo strieda druhú a celý dej klipu, ak to tak môžem nazvať, ma ako diváka nezaujal a musím povedať, že možno až nudil. Mein Land je aj podľa komentárov rozporuplný klip, rozdeľuje poslucháčov na dve skupiny a prezentuje Rammstein inak, než ho poznáme. Je zrejmé, že ho treba brať s nadhľadom a chápať vloženú satiru, ale jeho celková forma sa mi nepáči. A zachrániť ho nedokážu ani pekné slečny na pláži a prekvapivo ani Flake so svojimi rachitickými tanečnými kreáciami. ()

Paganfairy

Až na přehnanou retuš hlavních "hrdinů" nemohu videoklipu nic vytknout. Typická humorně rammsteinovská parodie na pobřežní hlídku, sice postrádající nějakou výraznou pointu, avšak na odlehčení a pro zasmání ideální. ()

DarthArt

Vývoj se nedá zastavit a každá kapela, byť jakkoli skvělá, jednoho dne uvadne. V Mein Land Rammsteinům těžce dochází dech a místo dosavadní nepřekonatelné ironie a jedovatosti nastupuje soubor pitomých klišé typu poskakující muzikanti "parodující" svalovce na plážích nebo "tvrďácká" rocková kapela pózující mezi pyrotechnikou jak ze semifinále Eurovize. A do toho pochopitelně polonahý buchty, který se před čtrnácti dny kroutily u Michala Davida a před měsícem na naší lokální diskotéce. Pro mě jasný útok na první signální soustavu fans někde mezi 14 až 18 roky (a nebo po 50-ce), což ale stejně "dobře" umí třeba Twenty 4 Seven. Takže na Rammstein hodně slabý. ()

Borecek

Nejlepší song a pro ty kdo to nechápou ty efekty jsou udělaný tak špatně naschvál aby to vypadalo jako staré reklamy jen škoda, že to nehrají na koncertech ()