Rammstein: Ohne Dich

(hudobný videoklip)

Ku pomalému songu "Ohne Dich" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, v ktorom hudobníci z kapely Rammstein stvárnili členov horolezeckého teamu. Ani vážna, smrteľná nehoda jedného z nich,nezabráni tomu, aby spoločne vystúpili až na vrchol vysokohorského štítu. (MM_Ramone)

Jara.Cimrman.jr

Chlapské přátelství se nejlépe pozná v krizových situacích - ve válce, po rozvodu nebo třeba na laně na skále. Přiznám se, že pro chlapácké Ohne dich mám přirozenou slabost a to "mit dir bin ich auch allein" mi vždy spolehlivě postaví oba chlupy na zádech. Rammsteini to zkrátka umí i bez zběsilého tempa, nahoty, ohňů nebo perverzních úchylek a toho si cením. ()

MM_Ramone

Pieseň "Ohne Dich" je predposledná, v poradí desiata skladba zo štvrtého radového štúdiového albumu nemeckej industrial metalovej hudobnej skupiny Rammstein. Neue Deutsche Härte! Album nesie názov "Reise, Reise". Vyšiel dvadsiateho siedmeho septembra roku 2004 pod značkou vydavateľstva Universal Music Group. Ku pomalému songu "Ohne Dich" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, v ktorom hudobníci z kapely Rammstein stvárnili členov horolezeckého teamu. Ani vážna, smrteľná nehoda jedného z nich, nezabráni tomu, aby spoločne vystúpili až na vrchol vysokohorského štítu. Je to óda na mužskú spolupatričnosť a rýdze chlapské priateľstvo. Hrdé, dojímavé, baladické, emotívne, dokonalé, päť hviezdičkové. ***** ()

PinokKio

Cajdák jak stvořený pro vesnickou zábavu, dokonce i klip je plný klišé o kamarádství až za hrob, víře a naději. No a co! Kolikrát já to Ohne dich, respektive stav bez někoho zažil. Tahle písnička ten smutek sdílela se mnou a tou naivní vírou mi dodávala naději .. ()

Marek1991

Klip je brutálny a silný, nielen emočne, splnenie posledného priania, akurát hudba, spev a text absolútne zlé a nehodiace sa z môjho pohľadu. ()

DodkaS

Nikdy som si nemyslela, že uvidím a hlavne budem počuť Rammstein v takejto podobe. Za túto skladbu som im vďačná, stala sa mojou srdcovkou. Klobúk dolu chlapci! ()

Lukoboss

Další a určitě jedna z nejlepších balad, kde se zpívá o ztrátě člověka. Samozřejmě většinu asi napadne rozchod dvou lidí, rozpad vztahu atd., ale tady se zase dostáváme k té typické dvojjakosti, kde to R+ vyobrazili jako ztrátu kámoše. A to poselství, že chlapský přátelství je jedno z těch nejsilnějších, ať se děje, co se děje. ()

Hanys_

Písníčka na šest hvězd, ten klip se k ní ale těžce nehodí. Je dobrý, ale tak nějak k tomu songu prostě nepatří. Zajímavost - Ohne Dich hráli Rammsteini už při turné Mutter v roce 2000. Jen se jim asi nevlezla na album. ()

IvcaSammet

Nádherný, opravdu nádherný videoklip. Myslím, že dokonce první, který jsem od Rammstein viděla ... Každopádně nejen, že mě dostal svou atmosférou, dostal mě prostě vším ... Jedna z nejkrásnějších písniček Rammstein z nejlepšího alba Rammstein ... Prostě nádherný dojemný ploužák, který by od Rammstein možná ne všichni čekali. ()

Ombak▼Penari

Tenhle klip je prostě perfektní práce. Naprosto dokonale pohltí svojí atmosférou a skvěle vystavěným dojemným příběhem o odvaze a přátelství až za hrob, že by neuronil slzu snad jen balvan. A všechna ta dokonalost dá zcela zapomenou na fakt, že ten krásný příběh je to od začátku až do konce vlastně hovadina galaktických rozměrů. ()

GTS_PUNK

Jedna z pomalších piesní skupiny Rammstein odzrkadľuje, že táto partia dokáže zahrať takmer všetko a vždy to znie dokonale. Skladba z albumu "Reise, Reise" je lyricky veľmi silnou záležitosťou, ktorej posolstvo je jednotné, ale každý sa naň môže pozerať inak. Skupina pre klip zvolila tému nezlomného priateľstva, pričom jej členovia tu vystupujú ako skupina horolezcov, ktorých postihne tragédia. Tá ich však zomkne dohromady ešte viac, nepoddajú sa jej a spoločne si idú za svojim cieľom a nikoho nenechávajú za sebou. Celý videoklip je navyše situovaný do prostredia zrejme alpskej prírody a nepoteší tak iba svojou silnou myšlienkou a príbehom, ale aj vizuálom, na ktorý sa dobre pozerá. Niekoľko záberov je očividne prebraných z nejakých dokumentov, väčšinu si však skupina natočila sama. Možno si poviete, že určite Rammstein len tak nelozili po skalách, ale tu je dobré si pozrieť "Making Of" a možno ostanete trochu prekvapený. Hudobne skladba prevyšuje klasickú tvorbu skupiny, keď sa vyberá žánrovo skoro úplne iným smerom, pričom stále ponúka výrazne gitarové pasáže, rázne bicie a citeľnú basgitaru. Tentokrát je to celé navyše okorenené o sláčikové tóny a zvuk klavíru, čo možno považovať za vynikajúce doplnky. Ohne Dich je klasickou smutnou baladou, ktorá je však tak dobrá, že je radosť ju počúvať. V tvorbe Rammstein nájdeme viacero pomalších skladieb, no táto im bezmála všetkým dominuje a kvalitou by sme ju pokojne mohli zaradiť aj medzi iné, tvrdšie skladby. Rozhodne na to má. Ako po stránke textovej, tak aj hudobnej a vizuálnej. ()