Danny Mitchell, írsky študent katolíckej strednej školy, pochádza z chudobnej robotníckej rodiny. Je členom futbalového klubu v Belfaste, no túži po vyšších cieľoch. Jeho snom je stať sa najväčšou futbalovou hviezdou Írska, čo by sa mu, ako si myslí, mohlo podariť vďaka využitiu potenciálu ukrytom v brazílskych tanečných rytmoch. V presvedčení, že dokáže napodobniť slávnych futbalistov ako sú Pelé a Carlos Riga, začne sa učiť sambu, mambo aj rumbu. To však ešte netuší, ako tieto tanečné hodiny kompletne zmenia jeho život. Zamiluje sa totiž do svojej tanečnej partnerky Lucy McCloughlinovej zo zarytej protestantskej rodiny! Nečudo, že keď nastane tá pravá chvíľa na otvorenie novej futbalovej sezóny, jej prvý výkop bude taký, aký ste ešte nezažili! (TV JOJ)

peetriss

Sice neubližná, ale slaboučká, romantická komedie, které chybí konzistence a alespoň špetka originality, která by jakkoli divákovi ozvláštnila dění okolo romantického jiskření, tance i fotbalu. Takto z Mamba vzešlo pouze prostoduché "obtahování šablony" romantického subžánru o lásce napříč společenskými vrstvami. ()

Martin741

Film je rozhodne vseobecny prehlad a aj zhliadnutie najplansich filmov povedzme od Dudikoffa alebo Seagala nie je strata casu. Ono totiz i na tie plane filmy treba rezisera, hercov, herecky, strih, kameru, producenta, filmovy material atd atd atd ...... strata casu su zasrane chlastacky v panskych jazdach - ktore tvoria obycajni ludia. Film ovsem plany, nudny, otravny a moc ukecany . 7 % ()

thesmile

Možná jsou ty čtyři hvězdičky moc, ale je to fajn oddechovka pro nedělní odpoledne a dokonce jsem se i při téhle naivní romantické komedii zasmála.. navíc mě příjemně překvapila ta taneční soutěž, čekala jsem, že to všecko dopadne dokonale a ejhle.. no jo, nic není dokonalé a tohle se taky může stát :) ()

kinn.society

Nemusí se Vám to líbit, dobrý, můžete to ve vší Vaší "odbornosti", která mimochodem opravdu v umění dává smysl, hodnotit jako šablonovité předvídatelné schéma (což je mimochodem celá naše česká moderní kinematografie, která se bohužel dodnes nenaučila ani od těchto západních romantických jednohubek alespoň ty nerealistické scény i celek uchopit nenásilně), mně je to jedno, ale proč to urážíte? Jasně, pokud se na to díváte v čase, kdy si o náklonosti středo/vysoko školačky můžete v lepším případě už jen nechat zdát (a že jste měli jen štěstí, protože ta pekelně hezká blondýna z Vaší školy tenkrát byla zvídavá, a ještě nepoznala skutečný svět, který by ji ukázal, jestli za to skutečně stojíte) kdy navíc víte, že to filmem servírované kouzlo sice možná existuje (a Vy jste měli to kur....vský štěstí, že na něj můžete alespoň vzpomínat, na ty okamžiky, protože, a tady je potřeba se zastat všech cyniků, ono to prostě reálně nikdy nemůže vydržet věčně (ale může se to transformovat do něčeho ještě pevnějšího, to zase ano, takže se nepřestávejte snažit), ale tyhle filmy jsou potřeba, protože se na ně bude někdy dívat někdo ve věku, kdy má ještě šanci, že neskončí jako ubožák, pro kterého bude vrcholem lásky to, že po příchodu z hospody nebo dnešních hipsterských odnoží této aktivní pasivity, začne na nějakém nečekaně překvapivém místě nebo čase prstit svoji partnerku, a to jen proto, aby ji dal najevo, že by se měla postarat o něho (sebešpatný vztah jako nejlevnější řešení potřeby sexu, a potřeba sexu, vyvolávána jinými, jako sebešpatný důvod proč toho druhého v tom vztahu držet/trápit) - ano, překvapivé prstění k lásce patří, ale není to láska. Chci říct, přeju všem ženám, aby muži viděli tyhle filmy ve chvíli, kdy to s nimi může ještě nějak pozitivně otřást, aby to, co je bude ve vztahu spojovat, bude NEJEN ztopořený penis, protože ten, jak všichni víme, je samozřejmě pro lásku rozhodně třeba, o tom žádná, ale taky se umí ztopořit nejen z lásky, a většinou, bohužel pro hodné a milé ženy co si to nezaslouží, spíše rozpojuje, než spojuje. ()

Slartibarkfast odpad!

Marně hledám klady této romantické komedie, která se striktně drží osnov podobně laděných kýčů. Bohužel to nezachrání ani pěkný xicht Keri Russell, která se mi ve své roli občas zdá jako čtvrtá do mariáše, ani zajímavé prostředí severního Irska, se kterým se dalo pracovat líp. Rád bych o tomhle zplodil delší komentář, ale vlastně ani není o čem. Obloukem obejít a pustit si raději známější romantické nesmysly. Po nich vám alespoň (nutně) nezbude ten blbý pocit, že jste zbytečně vyhodili devadesát minut vašeho života do hajzlu. 5% ()