V jednom penziónu v Soulu se potká několik studentů, každý z jiné části Korey. Z naprostých cizinců se pomalu stává velká šťastná rodina. (Netflix)

Pethushka

Další do detailu vypiplaný seriál od mého oblíbeného režiséra. On to prostě umí, vyžívá se v devadesátkách, a na výsledku je to strašně znát. Obsazení herci pod jeho vedením nehrají jen tak napolo, jedou v tý době naplno a asi nebudu jediná, kdo by v jejich hasukjipu chtěl aspoň na chvíli bydlet. Já to miluju a myslím, že být Korejka, která tuhle dobu prožila, tak si u toho vrním blahem. Oproti 1997 se tahle série ještě víc soustředí na charaktery a vztahy mezi postavami, a bere to hodně zeširoka. Nepamatuji si, kdy bych toho o každé z postav věděla tolik. Na druhou stranu to není seriál, ke kterému zasednete, a za dva dny máte dokoukáno. Jedna scéna někdy trvá skoro deset minut a proběhne v ní pouze pro děj nepodstatný dialog, takže je to vyloženě o libování si v atmosféře té doby, v uvolněných debatách a v životních problémech a radostech hlavních hrdinů. Ti jsou opět velmi silní a zábavní. Cameo party z původní řady nemělo chybu, o to víc, že se ještě tak hezky protáhlo. Z herců mě nejvíc očaroval Jung Woo aka Sseureki. Hodně unikátní herec, takový korejský Trojan. Jsem hodně na vážkách, k jakému počtu hvězdiček se přiklonit... 4,5* ()

coffee...

Tentokrát se tu dává ještě větší prostor k rozvíjení charakterů než tomu bylo u Reply 1997, a proto jsou konverzační scény občas až natahované, ale vše zde zachraňuje dobře zasazený vtip a práce s dobou. Sice srdce hrdinky nezískal můj favorit, ale stále to byl jeden z nejlepších korejských seriálu, co jsem zatím viděla. ()

Enthu

Vracíme se několik let zpět, abychom se mohli seznámit s Na Jeong a jejími spolubydlícími, z nichž jeden bude jejím manželem. Přijde mi dobré, že si divák může typovat, koho si hrdinka vybere. Postupně po dílech získáváme drobné nápovědy, které nám pomáhají při hádání. Rozhodně tento seriál je pln vtipných scén, u kterých jsem se dosti nasmála. Dále je pěkné, že se člověk něco málo dozví o tom, jaké to tehdy bylo v Koreji. ()

vett

Méně zábavné, méně opravdové a méně věrohodné, ale zato extrémně dlouhé oproti 1997. Hlavní hrdinka mi k srdci nepřirostla a to kterého spolubydlícího si vybere mi bylo srdečně jedno, vedlejších postav je zbytečně moc a opravdu zůstávají na vedlejší koleji, tak co se tam teda v těch 90minutových dílech děje?? Většinu času bohužel zhola nic, akorát k tomu nic hrají korejské devadesátkové šlágry. Reply 1994 se vpodstatě ničím neliší od ostatních korejských seriálů, ba právě naopak - rozpolcená hrdinka, přepálená stopáž, dlouhé pohledy, pláč, nelogičnost a pěkná hudba. Jinými slovy pro mě velké zklamání. P.S. Jdu si spravit chuť na Reply 1997. P.S.2 Pro nadšence série: příští rok se údajně chystá další Reply, tentokrát někam do osmdesátých let. Tak snad příště lépe. ()