Won-ll (In-guk Seo) byl kdysi slibným plavcem, nadějným dítětem, v jehož krvi kolovala krev bojovníka. Vyhrával jednu plaveckou soutěž za druhou, když se jednoho dne stal svědkem smrti vlastního otce. Ten zemřel před zraky konsternovaných diváků a televizních kamer přímo během plaveckého závodu. Život si pro některé jedince připraví překážky mnohdy obtížnější než pro druhé. Netrvá dlouho a Won-ll stojí před další životní nástrahou. Tou je náhlý skon vlastní matky, jediného blízkého člověka, kterému na něm záleží. Život jakoby rázem pro Woon-ll ztratil veškeré atributy své proklamované jedinečnosti. Dny se pro něj stávají neuvěřitelně dlouhými a jeho mysl nesoustředěnou. Zatímco jiní bojují o udržení v prestižních školách, Woon-ll je středem celé řady incidentů. Střídá jednu školu za druhou a život pro něj představuje jen jakousi nutnost, nutné zlo, s nímž je nutno žít. Jae-suk (Cheol-min Park), leč se o navrácení chlapcova sebevědomí snaží sebevíc, nemá s ním život vůbec snadný. Po smrti chlapcových rodičů převzal jeho výchovu, neboť chlapcův otec mu byl kdysi dobrým přítelem. Navzdory své sportovní absenci se Won-ll neúčastní národního šampionátu v plavání. Jeho místo zaujímá privilegovaný Woo-sang (Jong-suk Lee), o jehož účasti je záhy rozhodnuto, když se ocitá vprostřed skandálního incidentu, díky němuž je ze soupisky plavců vyřazen. Dvojice, která na sebe v rámci plaveckých turnajů naráží pravidelně od raného dětství, se opět setkává v novém prestižním školně-sportovním zařízení, kde se s dalšími adepty připravuje k výběru do soupisky národních reprezentantů v plavání pro nadcházející Olympijské hry. Oba začínají od samotného začátku, od nuly, a oba musejí nejenom svým rodičům a blízkým, ale především sobě samotným, dokázat, že jsou bojovníky s velkým srdcem, v něž stojí za to věřit. (Conspi)

Kamil111

Asijské filmy mají svoje kouzlo jiné kultury, i když představují pouze xtou variaci na stejné téma. Jak už tady bylo psáno, hoši by mohli z fleku dělat modely (možná i dělají) a tínejdžerská Korea je dle mých kusých, ale poznatků přímo z místa vystižena celkem přesně. To první vychází z druhého, reklamní tvářičky v této věkové kategorii tam na rozdíl od Evropy a Ameriky představují spíše kluci než holky. A BB a CC krém skutečně vymysleli Korejci :-) ()

Spam

Hodně jsem se bála, že bude tento film naprosté fiasko. Přece jenom, korejští chlapci, co si hrají na Phelpse, zatímco by u nás mohli soutěžit o královnu krásy, hahaha. Nakonec se z toho ale vyklubala svěží, oddechová komedie, kterou z průměrné na nadprůměrnou vytahuje herecký výkon In-guk Sea. Opravdu jsem se při jeho pasážích od srdce zasmála. Navíc tam není žádné srdcervoucí love story, což je pozitivní fakt. Začátek a konec jsou scenáristicky zvládnuté velmi dobře, prostředek pokulhává. Škoda, že se tvůrci neubránili některých typických klišé a neudrželi svižné tempo i ve zmiňované prostřední části, kdy se zase po korejsku topíme v potoku slz a komplikované minulosti. Neočekávejte od filmu nic zázračného a budete mile překvapeni. Nakonec musím uznat, že chlapci opravdu potrénovali a v těch plavkách nevypadali až tak bizarně :) Ačkoliv vše berme s nadsázkou. Je jasné, že v reálu by měl Phelps už bazén dávno x-krát odplavaný, zatímco by Korejci v šatnách ještě zuřivě odličovali BBčko :) ()

Moiraine

Po shlédnutí No Breathing z něj mám trochu rozpačité pocity. Jako kdyby se tvůrci nemohli rozhodnout, o čem že to vlastně bude - jestli o vyrovnávání se tlakem velkých očekávání okolí, nebo o vztahu syna k mrtvému otci, nebo o přátelství nebo třeba rivalitě mezi dvěma nadanými sportovci. Tyhle všechny témata se tu objevují a každé je zajímavé, ale žádné mi nepřišlo pořádně rozvedené. Nicméně to nemění nic na faktu, že mě to celkově bavilo, přestože sportovní filmy nepatří mezi mé favority. ()

sara93

Příjemná podívaná. Nemohu říct, že by mi na filmu něco zásadně vadilo. Kouká se na to v pohodě, ale je to něco co už tu bylo několikrát, akurát po Korejsku. Scénář, děj i herci, všechno je zde v pohodě. Hlavní důvod proč jsem na to koukla byl Seo In Guk. Jeho hraní mě vždycky nadchne. ()

sniper18

Je to celkom dobrá športová dráma. Má pomerne dobrý príbeh o dvojici mladíkov, talentovaných plavcov, ktorí z rôznych dôvodov nastupujú uprostred ročníku na športovú strednú školu pripravujúcu plavecký oddiel na kvalifikáciu, keďže čoskoro budú Olympijské hry. Aj napriek ich úplne odlišným povahám a prístupom k celej situácii, pričom ešte k tomu majú radi to isté dievča, talentovanú speváčku sa z nich stávajú nielen rivali, ale aj priatelia, no k plnému úspechu sa najprv musia vyrovnať so svojimi osobnými problémami. Spracovanie je celkom slušné, ale dalo sa z toho získať aj viac. Najväčším záporom mi príde samotné hlavné duo, obe tieto postavy mi neprišli moc zaujímavé, vyrovnávanie sa s minulosťou jedného z nich už na mňa pôsobilo zbytočne, osobná línia ambicióznejšieho mladíka mi už prišla zaujímavejšia, ale nanešťastie nemá moc priestoru. Paradoxne ani o samotnú rivalitu, na ktorej sú väčšinou podobné filmy postavené tu nejde až tak moc, čo ma aj trochu mrzí, ale zase to vynahraduje to priateľstvo, ktoré tu cítiť, no nielen medzi nimi, ale prakticky všetkými postavami, hlavne speváčkou a pri nej poteší aj niekoľko hudobných sekvencií, ktoré to príjemne osviežia. A inak je to prakticky štandardný športový film, kde ani nemá čo výraznejšie prekvapiť, ale ani na chvíľu som sa nenudil a väčšinu času sa na to dobre pozerá. Ale dej mohol skončiť trochu neskôr, chcel by som vidieť, ako postavy vnímali to, čo nasledovalo potom. Herecké obsadenie nie je zlé, skutočne jedine to hlavné duo to trochu kazí, síce nie tak, aby som si na nich nedokázal zvyknúť, ale aj tak mi neprišli práve najsympatickejší a aj to ich správanie išlo občas mimo mňa. Ale zase poteší Park Chul-Min, ktorého v podobných úlohách vždy rád vidím, spomínaná speváčka, ale aj ďalší výrazný plavec, no mohol mať viac priestoru. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, po všetkých stránkach mi to v rámci žánru príde úplne ideálne. Keby sa o trochu lepšie využil aj potenciál ďalších prvkov, určite by som hodnotil lepšie, ale aj takto sa mi to celkom páčilo, dobrý film, aj keď asi len na jedno pozretie. 66% ()

• Natáčení snímku odstartovalo 19. 4. 2013 a skončilo 14. 8. 2013. Natáčelo se převážně v oblastech Jižní Koree. Pro natáčení zámořských tréninkových scén se filmařský štáb vydal až k filipínskému městu Davao City. (Conspi)
  • In-guk Seo kvůli filmové roli podstoupil dietu, aby vypadal co nejpřesvědčivěji. Podařilo se mu zhubnout ze 76 kg na 65 kg. Zpěvák a herec je přitom znám tím, že trpěl bulimíi. (Hanassi)