Dej tejto hororovej komédie sa odohráva v mestečku Dillford, v ktorom spolu žijú ľudia, upíri a zombie v úplnej pohode. Zombie majú svoju vyhradenú oblasť a k dispozícii im sú mozgy v konzervách, upíri si môžu kúpiť vrecká s krvou v supermarkete a ľudia tieto tvory berú ako normálnu súčasť života. Všetko sa však mení v okamihu, keď sa nad zemou začnú vznášať lietajúce taniere. V Dillforde nastane obrovský chaos a násilie, v ktorom stojí brat proti bratovi. Z tejto katastrofy sa podarí vyviaznuť zástupcovi ľudského rodu Dagovi (Nicholas Braun), jeho známemu, ktorý bol premenený na zombie, Nedovi (Josh Fadem) a upírke menom Petra (Mackenzie Davis). Každý z nich musí potlačiť svoje pudy a napriek tomu, že je každý z nich odlišný, sú jedinými, kto môže zachrániť Dillford pred obrovskou katastrofou. (Marceloo)

EvilPhoEniX

Zábavná a vtipná teen horor comedy s originálním nápadem. Potěší známější béčkový cásting, vtípky a příjemné tempo. Mínusem je béčkový look, nedostatek gore a atmosféry. Čekal jsem to o něco lepší, ale jako jednohubka OK. 60% ()

Marceloo

Dej tejto hororovej komédie sa odohráva v mestečku Dillford, v ktorom spolu žijú ludia, upíri a zombie v úplnej pohode. Zombie majú svoju vyhradenú oblasť a k dispozícii im sú mozgy v konzervách, upíri si môžu kúpiť vrecká s krvou v supermarkete a ludia tieto tvory berú ako normálnu súčasť života. Všetko sa však mení v okamihu, keď sa nad zemou začnú vznášať lietajúce taniere a v Dillforde nastane obrovský chaos a násilie, v ktorom stojí brat proti bratovi. Z tejto katastrofy sa podarí vyviaznuť zástupcovi ludského rodu Dagovi (Nicholas Braun), jeho známemu, ktorý bol premenený na zombie, Nedovi (Josh Fadem) a upírke menom Petra (Mackenzie Davis). Každý z nich musí potlačiť svoje pudy a napriek tomu, že je každý z nich odlišný, sú jedinými, kto môže zachrániť Dillford pred obrovskou katastrofou. - Freaks of Nature boli pre mňa očakávaným hororom, pretože som podla názvu čakal, že ponúknu dobrú zábavu s kopou krvi. Tvorcovia sa ale podla mňa prerátali a všetky príšery až príliš prekombinovali. Zombie a upíri by sa ešte dali, aj keď to trochu viazlo už aj u nich, ale po pridaní Extraterrestrialov to u mňa začalo ešte viac klesať. Freaks of Nature sa nedajú uprieť parádne hlášky a nepredvídatelný dej plný zaujímavých zvratov, lenže je tu absolútna absencia gore a tých pár špliechancov krvi na mňa velmi dobrý dojem neurobilo. Postavy sú dobré a herci hrali tak, že mi to úplne vyhovovalo, či už sa to týka hlavných alebo vedlajších postáv. Technicky je to velmi zručne natočené a hudba je tiež velmi dobrá. Osobne ma mrzí CGI, ktorého tu síce vela nebolo, ale keď sa objavilo, opäť u mňa pozitívny dojem klesal. Záver ma však úplne dostal, pretože to bol z pohladu komédie štýl, ktorý mi perfektne vyhovuje. Mňa proste hororové postavy používajúce vulgarizmy, ako napríklad elfovia v A Christmas Horror Story alebo tu prítomný Extraterrestrial, vždy dostanú a prinesú mi úsmev na tvár. Freaks of Nature musím pochváliť za snahu priniesť niečo nové na hororovú scénu a prekvapiť diváka, čo sa mu u mňa podarilo aj podarilo. + herec z Wrong Turn 2: Dead End a Dude Bro Party Massacre III + herec z Poltergeist + herec z The Lords of Salem + herec zo Starry Eyes a Tales of Halloween + herec z The Houses October Built a Tremors 5 + herec z Contracted: Phase II + herec z Piranha 3DD ()

*CARNIFEX*

Mestečko Dillford sa riadi jasnými pravidlami, kde moc nad všetkými bytosťami drží skupinka upírov, čomu sa musia prispôsobiť nie len zombie, ale i zvyšná osádka skladajúca sa z obyčajných ľudí. Všetko prebieha podľa nepísaných zákonov až do momentu neočakávanej invázie mimozemšťanov, ktorá kompletne narúša zabehnutú rovnováhu. Pokiaľ však chcú obyvatelia malého Dillfordu prežiť, musia upustiť od vzájomného "požierania", spojiť sily a poraziť tak spoločného nepriateľa. Záver roka 2015 i začiatok toho 2016-teho priniesol niekoľko teen hororov. Niektoré boli nápadité viac, niektoré menej, pričom každý z nich mal inú silnú stránku. Musím uznať, že "Freaks of Nature" je originálny počin so solídne spracovanými maskami. Bohužiaľ, tu plusy tohto snímku končia. Gore síce taktiež dostáva priestor, no ani z ďaleka ho nie je natoľko, aby fanúšik hororu výskal od radosti. Čo sa týka humoru, toho je tiež poskromne, takže v relatívne krátkom období je "Scouts Guide to the Zombie Apocalypse" proste o dosť lepší počin. S odretými ušami tri hviezdy - 55% ()

darkrobyk

Poněkud nevyvážený crossover o soužití lidí, upírů a zombií v malém americkém městečku. Všechny tři rasy spolu jakž takž vycházejí do chvíle, než se objeví mimozemšťané. Nejprve se navzájem obviňují, kdo mimozemšťany přivolal, následně se pustí do krvavé bitky neznajíce slitování ani s nejbližšími příbuznými a pak je všechny mimozemšťané uvězní. V městečku je totiž továrna, která tak trochu připomene film Křidýlko nebo stehýnko (1976). Produkuje žebírka, do nichž se přidává látka, o niž mají přivandrovalci zájem. Invaze se jistě inspirovala ve Válce světů a Mars útočí!, odhalení pravé podoby emzáků si ale nezadá s Muži v černém. Na položenou otázku, zda Spielberg nebo Giger, je odpověď jasná. Aby toho nebylo málo, do konfliktu se vloží i vlkodlak. A jak se stát před vetřelci neviditelným? Stačí se zcela svléknout! Místy upovídané, občas přisprostlé, nechybí cynický humor - ,Nejradši bych většinu dětí pevně přivázal k jejich skříňkám a pak k nim hodil dynamit. Starý dobrý dynamit. A celou tuhle zasranou školu bych vyhodil do povětří!´, tak pravil učitel. Zábavné je požírání trenéra zombíky, úsměvné jsou rudé exploze nabodnutých upírů. Proč ale Petra, proměněná v upírku, nejprve na světle doutná, následně se však bez problémů pohybuje na slunci, mi zůstalo záhadou. Oddechovka na jedno podívání, během níž si lze několikrát odskočit do ledničky, spíže nebo na toaletu. ()

juta

Rána z čistého nebe. Nikde o tomhle klenotu ani slovo, přitom je to jedna z nejlepších hororových komedií co jsem kdy viděl. Už fakt, že zde žijí v symbióze lidé, společně s upíry a zombíky, to vás musí trknout, že to nebude jen tak ledajaký film. A to není všechno! Tuhle švédskou trojku navštíví samotní mimozemšťané a rozpoutají peklo na zemi. To ale také není všechno, protože tu je další překvapení. Jaké? Podívejte se a zjistíte to! :-) Parádní film, u kterého jsem se skvěle bavil a můžu jen a jen doporučit. Plus osobní překvapení a to účinkování Mae. Ahh, lépe už to dopadnout nemohlo! ()

pornogrind

K větší spokojenosti mi chybělo víc humoru, krve a gore. Po hororový stránce se to moc nechytá a komediální stránka filmu se taky až tak nevyvedla. Určitě je to koukatelný, ale případný další shlédnutí vylučuju. Jednou stačí. Čekal jsem něco víc. ()

Omnibus

"Miláčku, mé kotě, ouško ti ožužlám... do tepny hryznu tě, tvůj mozek posnídám. Upírko, zombice, ty moje želvičko, panenství nebo RAF!? Neboj se, holčičko..." Mozky jsou mňamka, sex je náš, dělá dobře mně i tobě (Lucie má pravdu) a láska je cool, zejména mezi různými hororovými druhy. Upíři, zombíci, lidi, proletáři všech zemí a hipísáčtí vlkodlaci, spojte se! Moc pěkné, krvavá žrací pohodička, mezidruhová romantika. Varování pro naivní holky: když vám kluk maže med kolem huby, jak vás šíleně miluje, může to skončit i starým známým "ošustit a opustit". Je-li váš vysněný krásný princ navíc upír, panenství mu nabídnete zbytečně, dočkáte se jen varianty "nakousnout a odkopnout". Zůstanou vám jen oči pro pláč, zlomené srdce a velké špičaté zoubky. Ale nezoufejte, například Petře (Mackenzie Dawis) to s nimi slušelo víc. Šestihvězdičková zábava se spoustou filmových odkazů, fórků i nemrtvých hlodů, která bohužel v závěru poněkud ztrácí dech. Nakonec otravní, dobroserští larví emzáci naskákali do nádrže s jedovatým humusem pro výrobu lahodných žebírek (zdravím všechny velkovýrobce potravin :-)), ale chuť mi to nezkazilo. Výsledný dojem z filmu: MŇAM! ()

Frajer42

Překombinovaná teen komedie, které sice nelze upřít originalitu (kde jinde najdete pohromadě upíry, zombíky a emzáky), ale celkem padá na žalostném obsazení a po většinu času neskutečně nudí. Párkrát se zasmát lze, ale prasknutí bránice opravdu nelze očekávat. Celé to nakonec dospělo k celkem pěknému závěru. Ujíždíte-li si na béčkových komediích s hororovým nádechem, tak vás má snímek potenciál zabavit. V ostatních případech bych sáhl po něčem jiném. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka gegina31. ()

MikeCool

Před zhlédnutím tohohle kousku jsem neočekával žádnou hitparádu, ale příjemně mne, i přes všechnu tu absurdnost tahle svěží hororová komedie překvapila a hlavně pobavila. ()

Kudly4

Nečekaně dost zábavná Hororová komedie, kdy jsem se lámal smíchy snad po celou dobu, fakt výborný humor a nespočet cool hlášek. A největším plusem je velice sympatické (a známé) obsazení, s neskutečně sexy Mackenzie Davis a dokonce se mi tu líbila i Vanessa Hudgens. Zombie, upíři, vlkodlaci, ufouni = Vítejte v Dillfordu. Bavil jsem se a určitě zhlédnu víckrát. JSEM JAKO ZOMBIE BUFET, SNĚZ CO MŮŽEŠ. ()

Yoshitsune

Rozkošná blbina, v první polovině skvěle funguje humor, ve druhé ustoupí do pozadí a je jenom pár vtípků, což je škoda. Nicméně sympatické obsazení, docela povedená akce, fajn kostýmy a finální ojebávka E.T. - Mimozemšťanä se povedla. Však na můj vkus, až moc morálních přednášek, na téma "máš ve mně přítele" a také "jsem děvka" tyhle další, moudra trochu brzdí film. Ale na jedno zkouknutí a když od toho nic nečekáte, tak je celkem v pohodě. ()

korbitch22

Škoda že Robbie Pickering zbytečně míchal žánry a celou první hodinu je film vlastně parodie na pubertální filmy a seriály jako Beverly Hills a podobné, jen šmrnclé hororem který se bohužel rozjede až v poslední půl hodině.Paradoxně pro mě film fungoval i jako parodie na sociální drama tak i jako parodie na horor.Kdyby režisér tuhle notu líp vyvážil a nenechal hodně času Upíry, Vlkodlaky a Zombíky jen zbytečně mluvit, setkal by se asi s vlídnějším přijetím diváků.Kdo má ale nakoukáno a nemá v hlavě úplně nasráno, ocení ten koncept a dojde mu, jak to režisér myslel.Freaks of Nature není taková darda jako třeba Scouts Guide to the Zombie Apocalypse, ale místy to má možná mnohem větší vnitřní obsah a formu.Já se u toho natlemil jako prase a finální řežba je geniální.69%. ()

Stanislaus

Hříčky přírody jsou učebnicovým příkladem toho, když se vcelku originální námět během natáčení promění v neuvěřitelnou ptákovinu, která je místy totálně mimo, a to v tom špatném slova smyslu. Svět, v němž vedle sebe žijou na hromádce lidé, upíři a zombie, přičemž se musí najednou vyrovnávat s invazí emzáků, zní zároveň skvěle i šíleně, a je opravdu škoda, že samotné zpracování postrádá na větší dávce humoru, napětí či hororu. Chvílemi mi to svou atmosférou a námětem lehce připomínalo Apokalypsu v Hollywoodu a Strašpytlíka. Řádně peprný slovník a několik relativně vtipných scén (zejména se zombíky) to bohužel ve výsledku z podprůměru nevytáhly. ()

SOLOM.

Jde o hodně zvláštní hororovou komedii, ke které jsem přišel „jako slepý k houslím“. Především bych chtěl ocenit zajímavý tvůrčí nápad, jen to celkové zpracování poněkud pokulhávalo. Tedy alespoň v rozporu s mými představami. Z tohoto tématu se dalo vytřískat rozhodně více. Bylo by však potřeba ubrat romantických keců a přidat více akce a gore. Zvláště když masky upírů i zombie byly docela slušně udělané a to samé se dá říci i o speciálních efektech. Poněkud horší už to bylo s rozpoložením hororových a komediálních prvků, protože co si budeme nalhávat, těch opravdu hororových tu zas až tolik nebylo. Mela v ulicích kdy se lidé – upíři a zombie začali masakrovat, byla tím nejlepším, co tu bylo k vidění. Do té doby šlo totiž spíše o přehlídku romantických blábolů, sexuálních narážek a filozofických keců, což rozhodně není zrovna moje krevní skupina a dost jsem se nudil. Nepotřeboval jsem se dívat na další napodobeninu Twilightu. Zas na druhou stranu se mi líbilo soužití tří odlišných ras, kdy si upíři mohli skočit do obchodu koupit krev, zombíkům stačilo ke štěstí pár konzerv s mozky a lidi byli někde uprostřed. Hříčky přírody tak coby film balancují někde mezi šedým průměrem a lehčím podprůměrem. Nic co bych musel vidět někdy znovu. Potenciál to mělo, ale ten zůstal využit tak z poloviny. 50% ()

Morholt

V první půlhodině jsem se pekelně nudil. Vesměs se jednalo o nepříliš vtipnou a nezáživnou teenagerskou rádobykomedii, které zombíci a upíři nijak zvlášť nepomáhali. S příletem emzáku se zdálo, že film nabírá tempo a rvačka ve stínu kosmické lodi měla něco do sebe, ale vše pak zase sklouzlo k obvyklému adolescentnímu plkání, které se dalo přežít jen díky celkem solidnímu obsazení. Občas se sice zablesklo na lepší časy, ale tyhle momenty byly příliš rozmělněné, než aby měly na celek nějaký vlv. Škoda. 30% ()

corpsy

Ide o dosť nekontrolovateľný žánrový guláš, ktorý pre priemerných konzumentov ( divákov sračkoidných, komerčných slovenských TV kanálov ) bude znamenať facku do ksichtu. Ale čo, tak im treba! ()

schizmo

Pokud unesete příběh o městečku, kde vedle sebe žijí lidé, zombíci, upíři, vlkodlaci a nakonec se objeví i ufoun s německým přízvukem, tak tohle je bejkárna přesně pro vás. Vše v komediálně hororovém duchu s totálně béčkovou 80' atmosférou a hektolitry krve. ()

agentmiky

Americké ztřeštěné komedie se zombie námětem se někdy podaří jako v případě filmu skautův průvodce zombie apokalypsou,ale tady to tvůrci trochu přepálili.Už herecké obsazení je velmi slabé,v zásadě tam nehraje nikdo známý a ten,kdo tam hraje,ten hraje pěkně špatně a nedůvěryhodně.Samotní zombíci a k tomu i upíři a mimozemštani byli docela dobří.Někdy mě štvaly hlášky,které se do těch momentů prostě nehodily.A když si vzpomenu na příběh,tak to už radši s recenzí skončím.Spíše podprůměr.Hodnocení:50% ()