Babylon

Veľká Británia, 2014, 6 h 5 min (Minutáž: 45–78 min)

Nick Blood, Brit Marling, James Nesbitt, Adam Deacon, Paterson Joseph, Daniel Kaluuya, Lee Asquith-Coe, Nicola Walker, Polly Maberly, Deborah Rosan (viac)

Komisař Richard Miller (James Nesbitt) je přesvědčen, že si Londýnská policie musí zlepšit reputaci s veřejností. Věří, že na to zaměstnal tu správnou osobu – Američanku Liz Garvey (Brit Marling). Profesionálka na moderní média, známá pro práci na Instagramu. Začíná tím, že tvrdě prosazuje poctivost a transparentnost. Ale změna kultury v Londýnské policii je těžší, než si představuje. Obzvláště, když její zástupce Finn(Bertie Carvel) ignoruje její příkazy a vykecává s novináři za zády. Jakmile propukne v hlavním městě násilí, Liz zažívá tvrdou zkoušku. (Dalfor)

dr.horrible

Brit Marling a všetci tí skvelí anglickí herci. Mám chuť si to dať hneď znovu. Ps: Dík Dalforovi za titulky, snaď si to vďaka nim pozrie viac jak súčasných 22 ľudí. Keby aj pilot netočil Danny Boyle, aj tak je to málo. ()

Thomick

"I will verbally dominate you, alright?!" --- Vskutku vyčerpávající jeden den na policejní stanici i v terénu. Závěrečný dialogy jako by do primárně bavícího celku tak uplně nezapadaly, nicméně byly to teprve ony, co mě správně nažhavilo na pokračování... ()

Splasher

Channel 4 rád odměňuje své zasloužilé tvůrce. A tak dostalo duo Armstrong Bain k pilotu Babylonu velmi štědrou stopáž, na režisérskou sesli zasedl Danny Boyle, "hlavní tváře" (opravdu ne role) obstarali matador Nesbitt s nadějnou Brit Marlingovou a o zábavu se staralo hlavně trio Deacon, Kaluuya, Sweet. Podobně jako ve Čtyřech lvech se nevážně řeší závažné téma (ostřelovač v londýnských ulicích) a vedle něj i "klasické problémy " u Metropolitní policie - byrokracie, neschopnost nadřízených, úniky informací do médií a co je a není PC term. Pilot za 3+ s tím, že povedenější je druhá půlka. ___ První sezóna navazuje tam, kde skončil pilot. A to i ve stylu. Poslední dva díly jsou vyšroubované na maximum. Člověku v hlavě rezonují nedávné události ve Fergusonu smíchané s londýnskými nepokoji v roce 2011. ___ PS: Kdo mohl tušit, co se přihodí v St. Louis ani ne 24 hodin od dopsaní mého komentáře. ()

Dalfor

"Dobře odvedená práce s nejvyšší profesionalitou." - Komisař Richard Miller. Rychlá a zábavná komedie/drama v klasickém britském prostředí, do kterého dorazí expert na komunikaci, Američanka Brit Marling, prosadit změny ve vedení policie. Skvělé herecké výkony, režie a scénář. Oblíbený herecký výkon: Brit Marling a James Nesbitt. 8/10 České titulky jsou dokončeny. ()

Raziel_cz

Pilot vykopnul hodně vysoko... a zbytek dílů už se nechytil. Komedii nahradilo drama a – jo, pořád je to luxusní policejní seriál, který jsem s chutí dokoukal. Jenom tomu ta absurdní komedie, již to následně přeformulovalo pouze v komické hláškování, sedla líp. Takhle to zapadlo mezi mnohem lepšími tematickými věcmi. A nejspíš právoplatně. ()

stuj

Má to docela spád, i když je to hlavně o kecání. I vtipy tam jsou. Ale stejně mne to jaksi nechytlo. Po dvou dílech končím. ()