Shoda

(festivalový názov)
  • USA Match

Odhalenie sprevádzané otázkami o vnímaní pravdy a presvedčenia. Match je príbeh o zodpovednosti, umeleckom zanietení a láske.
Tobi Powell (Patrick Stewart) je bývalý tanečník, ktorý v súčasnosti pracuje ako baletný inštruktor. Jedného dňa ho mladý pár, Mike (Matthew Lillard) a Lisa (Carla Gugino), požiadajú o rozhovor pre ich dizertačnú prácu o tanečníčkach a tanečníkoch v 60. rokoch 20. storočia. Mikove otázky však pomaly, ale isto spejú ku skutočnému dôvodu, pre ktorý Tobiho oslovil: chce vedieť, či Tobi nie je jeho biologickým otcom, ktorý sa pre kariéru odmietol venovať rodine.
Film je nakrútený na motívy divadelnej hry s rovnakým názvom. (silentname)

StarsFan

Came for Patrick Stewart, stayed for Carla Gugino. Nezávislá divadelní dramata mám ráda, a byť se toto řadí mezi ty předvídatelnější (hlavní zvrat odhadnete již v prvních minutách nebo po přečtení synopse), jeho poklidnější druhá polovina, která je prakticky jen jedním dlouhým dialogem mezi Lisou a Tobim, mě velmi bavila. A až za několik let zapomenu, o čem měl Match vlastně být, ráda se na něj podívám znovu. ()

PhillM.

Pokud máte rádi Patricka Stewarta a/nebo "divadlo na plátně" (zde tedy typickou divadelní konverzačku, ovšem s výtečnými herci), není o čem spekulovat, není nad čím váhat. Je to emotivní, ale možná jak pro koho. Jste syn s komplikovaným vztahem k otci? Tak to s Váma mávne. Ale jinak... možná Vám to přijde ukecané a nezajímavé. Nevím. Mně to přišlo skvěle napsané (dialogy) i zahrané. A navíc: Je to prostě tak, že "Sir Stewart makes everything better". ()

StanislachKo

3 som dal viac - menej z pokrytectva. Až moc to presakovalo divadlom a teda pôsobilo kvalitne neprirodzene a rozpačito. Príliš veľa premien na tak malom priestore (ako fyzickom, tak i časovom). A Stewartov do nebies vychvaľovaný herecký um som tiež nejak nepostrehol (ale je to sympoš, o tom žádná). Pointa predvídateľná už v momente vyslovenia zápletky. Celkové hodnotnie = skoro strata času a poučenie do budúcna, pokiaľ sfilmované divadelné hry, tak okrem francúzskych konverzačiek, ruky preč! ()

MartinezZ

Aneb Jak dokáže během 24 hodin životem zamíchat jeden rozhovor. Patrick je prostě dobrý divadelní herec a hrát umí. Nepopírám, že je důvodem, proč jsem se o tenhle film vůbec zajímal. no a zas to stálo za to. Dialogovka, které škodí už jen ten spoiler ohledně rozhovoru, který v ději přijde už poměrně brzy - i když je dost očekávatelný. A Patrick do toho sedne. ~~~ "I love my life, I regret my life. The lines eventually blur, it's just my life." - Toby Powell (Patrick Stuart), Match, 2014 ()

lmc

Příjemná konverzačka, které kraluje Partick Stewart. Děj je celkem zajímavý, ale některé okamžiky nevyužité (cokoliv v taxíku) a závěr bohužel celkem předvídatelný. Přesto si užijete pohodovou porci zábavy a skvělé herecké výkony. Snímek vyloženě kazí filmový formát (2.35 : 1), protože máte pocit že chcete vidět na zúženém prostoru více - kamera je bez jakékoliv inovace a až příliš hraje na jistotu. Nemohu se ubránit pocitu, že se to dalo natočit lépe... ()

• Film měl premiéru na filmovém festivalu Tribeca 18. dubna 2014. (Terva)
  • Režisér a scenársta filmu, Stephen Belber, je autorom aj pôvodnej divadelnej hry z roku 2004, podľa ktorej bol film natočený. (silentname)