Charismatický afghánský teenager Omar se nachází na nejisté životní křižovatce. Právě totiž probíhá proces rozhodování o jeho statusu uprchlíka. Příjezd jednoho chlapce z Omarovy domovské země však může jeho šance ohrozit. Dostává se do situace, jejíž výsledek může znamenat otázku života a smrti. A jedinou možností je buďto říci neuvěřitelnou pravdu, nebo si vymyslet hodně dobrý příběh. Pro Omara a tisíce jemu podobných, kteří přijedou sami a vystrašeni k břehům britských ostrovů, je systém udělování azylu krutou hrou náhody. (Zlín Film Festival)

Solrac

Kdo mluví pravdu a kdo lže, je to ze strachu z odhalení nebo ze strachu z odmítnutí žádosti o pobyt. My si to ani neumíme představit co to je utíkat přes půl světa a žádat někde o azyl. Film se silným příběhem a výbornými herci. ()

BOURQUE

Film poukazujúci na boj cudzincov (migrantov) v UK o to, aby mohli zostať v krajine. Čo charakter, tak to príbeh. Pán Goodison na to ide dobre, ale v niektorých častiach nie je dosť odvážny. Machinácie jak na jednej tak aj na druhej strane sú zachytené len v miernejšom tóne, bez veľkých emocionálnych výkyvov alebo premeny charakterov. Z tohto pohľadu pán Goodison ukazuje len povrch celej veci a do nej sa neponorí hlbšie. Každopádne, spravodlivosť vs. nespravodlivosť systému je ukázaný v prípade Omara s Zizidi. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

valasek.m

Na tento film, jsem měl velká očekávání, protože to vypadalo ale opravdu skvěle a má očekávání se vyplnila. Výborný příběh o Omarovi, o kterém se právě rozhoduje, zda je uprchlík nebo ne. Musím vyzdvihnou suprový scénář režii a herecké výkony. Jsem velice rád, že jsem měl tu možnost si povykládat si s panem režisérem a hlavním představitelem tohoto filmu. Viděno v rámci 54. ZLÍN FILM FESTIVALU 3.6.2014. ()