Po nekontrolovatelném výbuchu jaderného reaktoru v roce 2016, se tehdejší Tokyo proměnilo v post-apokalyptickou pustinu, z jejichž kdysi lidmi zasycených útrob stoupá nyní jen oblak zhoubného radioaktivního oparu. Ale dokonce i z těchto, na první pohled bohem opuštěných rozvalin, se japonské armádní jednotce, pověřené monitorováním expandující radioaktivity, daří, po více jak dvou dekádách, zachytit slabý nouzový signál. Ten vychází z útrob rozvalin v zóně s abnormálně vysokou radiací, v níž člověk bez moderního speciálně upraveného ochranného obleku nedokáže přežít. K místu se namísto vojenského výsadku, s pověřením vojenského generála vydává trojice dívek, které, ač na první pohled jako lidské bytosti působí, jimi vůbec nejsou; dívky jsou výsledkem dlouholetého přísně utajovaného vojenského projektu genetického inženýrství. Po nálezu zdroje vysílání se ovšem jejich úkol začíná komplikovat, neboť rozvaliny, kdysi známé metropole, začínají pomalu ožívat a dívky rázem zjišťují, že zde nejsou ani zdaleka sami. (Conspi)

Promo 2

strougy

Pro záchranu lidí uvězněných ve městě prosyceném spadem po výbuchu jaderné elektrárny jsou „vypěstovány“ speciálně odolné bytosti zvané Coppelion. Ty nosí šatičky alá školačky, jedna je odvážná a chrabrá vůdkyně, druhá stydlivá brýlatá vědkyně se slabostí pro zvířátka a poslední hodně fňuká, papá a je to takové to ztřeštěné trdlo. Přijde vám to přitažené za vlasy? Mně taky. Ovšem to ještě není nic proti tomu, co za úžasné „zvraty“ se později v ději objeví. A vadí vám, když se v anime stále pláče kvůli přátelům i nepřátelům, postavy se v dlouhých záběrech doprovázených sentimentální hudbou odvážně obětují pro dobro ostatních a záporáci se nakonec pod vlivem „mouder“ hlavní hrdinky mění v klaďase, jelikož byli vlastně celou dobu čestní a hodní a odvážní, jen maličko deprimovaní? Pak na Coppelion nekoukejte, protože přesně tohle je jeho podstatou. Hnus, který by mi snad dokázal i celou oblast anime znechutit. ()

Madsbender odpad!

Krásna ukážka seriálu, ktorý začne pomerne dobre (i keď nanajvýš priemerne), no s každým ďalším dielom prehlbuje demenciu príbehu, konania postáv a celkového scenára. Ak je predloha rovnakej kvality, autorka sa môže hanbiť. ()

• Seriál vychází z eponymní grafické novely, tzv. mangy, japonského ilustrátora a spisovatele Tomonoriho Inoueho. (Conspi)
  • Díky nešťastnému jadernému incidentu japonské jaderné elektrárny Fukušima z kraje roku 2011 bylo vydání seriálu, jehož primární tématikou je rovněž výbuch jaderného reaktoru katastrofických rozměrů, na dobu neurčitou odloženo. K životu jej japonské výtvarné studio GoHands (K (2012), Seitokai Yakuindomo (2010)) přivedlo znovu až v první čtvrtině roku 2013, aby se o několik málo měsíců později mohl divákům seriál v celé své kráse představit. (Conspi)
  • Za své jméno seriál vděčí francouzské komediální baletní hře Coppélia slavného baletního choreografa Arthura Saint-Léona. Premiéra baletu se odehrála na divadelních prknech pařížského divadla Salle Le Peletier, tehdy Théâtre Impérial l'Opéra, 25. 4. 1870. Hlavní představitelka, italská baletní herečka Giuseppina Bozzacchi, měla tehdy jen 16 let. (Conspi)