Experiment na ľuďoch

(festivalový názov)
  • Česko Experiment na lidech (festivalový názov) (viac)

Zvyšujúci sa počet detí s autizmom, neplodnosť, rakovina. To môžu byť len niektoré dôsledky toho, že naše životy obklopuje obrovské množstvo chemikálií. Nie sú len v jedle, ale aj v nábytku, vzduchu, oblečení, kozmetike alebo čistiacich prípravkoch. Silná lobby chemického priemyslu sa v USA už dlhé roky úspešne bráni ich regulácii. Spotrebiteľ sa jednoducho nedozvie, aké chemikálie produkty obsahujú. Dokument mapuje aktivitu niekoľkých združení i jednotlivcov, ktorí nie sú ochotní svoje zdravie len tak ľahko obetovať. Je šanca, že v presviedčaní politikov a verejnosti uspejú? Prestanú byť ľudia pokusnými králikmi chemických korporácií? (Jeden svet)

Werca86

Jsem ráda, že se tomuto problému věnuje více lidí. Výrobci jsou vrazy a lidé jsou tupé stádo krav, krom vyjímek,jinak by jsme zde tento problém neřešili.V lidech je síla,jen spotřebitelé to mohou zastavit!Bez nás by nebyl zisk. ()

Mukunda

Já jsem někdy nevěděl, jestli to je dokument nebo hraný film. Má to rozhodně hodnotu v tom, že se člověk zamyslí a uvědomí si, že té chemie je možná příliš. Na druhou stranu reakce ve snímku zobrazované mi připadaly poněkud hysterické. Ve světě, ve kterém dýcháme špínu, jíme kde co, je trocha chemie v plastové láhvi poněkud zanedbatelným problémem. A představa, že se jedná o nějaký promyšlený plán, je směšná. Prostě jde jen o peníze... V jiné rovině snímek zobrazuje fakt, že lidstvo, které se se vší svou medicínou a humanitou snaží obejít zákony evoluce, se jí přece nevyhne, ba jí svými vynálezy notně pomáhá. ()

Baldrick

Bohužel sotva průměrný (spíš televizní) dokumentík na dané téma z ryze amerického (se vším všudy) pohledu. Z faktického hlediska pár zajímavých údajů jen na začátku a následně se kolem toho krouží a krouží a vzdychá a kecá a aktivuje a kecá... Se vší úctou k problémům aktérů těžko říct, kdo projevil více impotence, investigativně totiž téměř na nule a faktická kauzalita protekla mezi prsty jako onen kluzký dětský šampón (ne)jmenované (korpo)firmy. Škoda. ()

Agent006

Je dobře, že vznikají dokumenty s touhle problematikou a dávají podněty k zamyšlení i běžným spotřebitelům, který jinak radši tyhle fakta přehlídnou. Nicméně bez spádu, monotónní a opakující se (stačila by hodina) a americkej geocentrismus je tu na mě trochu moc - neuškodilo by zevšeobecnit. Pro mě každopádně zásadní námět. ()