SF Šinseiki Lensman

• Japonsko SF新世紀レンズマン (viac)

ledzepfan

Fakt parádní paráda.. Další oldschoolová anime japan spaceopera a další vymazlenost. Je fakt, že pátou hvězdu můžu dát jen proto, že jsem fanda těchhle galaktických fantasmagorií a proto, že jsem byl ochoten ignorovat těch pár (dnes už beznadějně nefunkčních) experimentů s počítačovou grafikou. Ale jinak je to prostě šupa.. Kresba krásná, design všech těch mimozemšťanů, chapadloidů, vesmírných základen a válečných lodí je luxusní, animace je nápaditá a dynamická, příběh je taková ta spaceoperoidní klasika kdy se zachraňují galaxie a ženy v nesnázích.. Má to něco málo ze Star Wars (hlavně teda poloviční princessLeia účes :D ), něco z galaktických expresů (a vlastně celé SF anime tradice), dost z Moebia (pochopitelně).. já tam našel i Green Lanterňácké paralely.. Nebere se to moc vážně a jede to spíše na dobrodružné vlně než na nějákých závažnějších metafyzických filosofiích... Mistr Kawajiri byl evidentně zárukou kvality vždy.. Jsem nadšen a utíkám do hlubin internetů lovit seriál. ()

muti

Animak je absolútna vykradacka star wars a to už od prvých minút. Neskôr dokonca vykráda Tron. neviem prečo to ľudia oslavujú ako čosi originálne ()

spawnxp

Nádherná 80-ková anime space-opera volně na motivy novely otce všech space-oper E.E.Smitha. Mladej týpek, kterej z kraje neví co v něm je, zachraňuje vesmír proti zlu, který je fakt velký a zlý. Rakety všech tvarů a velikostí, roboti, lasery se míhaj, animace záporáku až surrealistická. Navíc dobově vydařenej pokus o vizualizaci Matrixu (taková jako levnější verze Trona). Mimochodem, že základní spaceship Lensmana se jmenuje Britanica, nepřekvapí. Skvělá zábava! ()