Jubei je nindža, kterého si můžete najmout za peníze. Jeho schopnosti a dovednosti ovládání meče jsou výjimečné. Okolnosti ho donutí k tomu, aby jednomu staříkovi pomáhal zlikvidovt osm ďáblů Kimon. (sheen)

kitano

Uff...tak toto je skutocne hardcore anime s nalepkou - len pre dospelych. Super hrdina, ktory aj ked dostava nafrak, ani na chvilu nestraca istotu, ze je vytazom. A ak by bojoval s nesmrtelnym? Heh...tak ho bude zabijat znova a znova:)Celkom neuveritelne ze je to kusok strary uz viac ako 14 rokov. Mam taky pocit ze japonska animacia ani nestarne. (9/10) ()

mozkomor

Těch pět hvězdiček je možná přestřelených, ale když je to takový nářez! Je radost, dívat se na animovaný film, který je nekompromisní řezničinou, která si na nic nehraje a nebojí se brutálních ani sexuálních scén. A když pomyslím, že kvalitních filmových fantasy ve kterých jsou utradrsní hrdinové, hekolitry krve a znásilnění obřím démonem je tak málo... Prostě anime jak má byý. ()

Narciska

Od kreslených filmů nečekám výraznou hudbu, o to větší překvapení se skrývalo v tónech, jež dokázaly rozvibrovat emoce a posunout děj do nových dimenzí. Dalším překvapení je, že ačkoliv se vyhýbám animé, jejichž smysl spočívá v porcování démonů a stříkání krve, toto pojetí zvládá úchvatně balancovat mezi krvavou surovostí a povzneseným světem krásna. Okamžitě si mě získal i dokonale zenový hrdina bleskurychlých reflexů a bezchybného máchnutí mečem, který umí projevit citlivost a zůstává čestný a jehož kreslená podoba je tak působivá, že si jde snadno za ním představit podobu muže z masa a kostí. Osobně mi pak imponovala stejně silně i postava ledové a nesmluvavý amazonky s bezchybnými slovy a pohyby, která vlivem osudu zapomněla, jak projevit zranitelnost... ()

oLí

Velká petelice! Skvěle vtahujicí hned od začátku, perfektní animace i hudba, postavy, akce, brutální styl všeho... Říkal jsem si, že tohle je přesně ten typ filmu, kde nejde jít pod pět - protože absolutně nenudí s kombinací toho, že v něm šlape i vše ostatní, pak přišla dejme tomu trošku slabší a pomalejší třetí čtvrtina, ale to asi jen pro to, aby si člověk oddechl před dechberoucím finále, při kterém jsem si s úsměvem na tváři říkal "hm, tak jo" vědom toho, že tohle si proště plný hodnocení bezpochyb zaslouží. Jízda za 9/10 ()

Kwaichi

Verzia Naruta pre dospelých. Osobne ma to zaujalo viac ako Naruto a keď sa pozriem na rok vzniku vidím odkiaľ čerpali skoro všetky anime, ktoré som v mladosti pozeral. Jubei predstavuje ozajstného, správneho ninju, ktorý sám putuje po krajine a za pár drobných alebo len pre dobrú vec neváha využiť svoje majstrovské umenie boja aby dal veci do poriadku. Snaží sa to vyriešiť najskôr mierumilovnou cestou, no ak to inak nejde neváha vytasiť svoj smrteľný meč. Práve takéto postavy mi chýbajú v dnešnej dobe. ()

• Postava Júbei Kibagami je inspirována skutečnou historickou postavou Jagjú Júbei Mitsujošim, který v období Meidži patřil mezi nejslavnější a nejlepší samuraje své doby. (Zdroj: ČSFD)
  • V domovském Japonsku nebyl film zdaleka natolik úspěšný a tak dobře hodnocen jako v USA. (Hromino)

Festival japonského filmu a kultury EIGASAI

Festival japonského filmu a kultury EIGASAI

17.01.2014

Ve dnech 22. – 28. ledna 2014 ovládne pražské kino Lucerna 7. ročník festivalu japonského filmu a kultury EIGASAI 2014. Návštěvníci se mohou těšit na 16 jedinečných filmových projekcí a bohatý… (viac)