Findus: Kocourek Fiškus

• Česko Kocour Fiškus (viac)

Starý Pettson žije na malebné farmičce, kde tráví čas výrobou hrnků, chytáním ryb a marným povídáním se slepicemi. Má vlastně vše, co si starý muž může přát, přesto se cítí trochu osamělý. Jeho sousedka Beda Anderssonová mu dá malého nalezeného kocoura, aby mu dělal společnost. Pettson se nejdříve trochu zdráhá, ale nakonec se začne o kocourka starat. Dá mu jméno Findus a nechá si ho na farmě. Findus začne mluvit a Pettson má ohromnou radost. Spolu zažívají úžasná dobrodružství. Jsou z nich prostě nerozluční přátelé. (Zlín Film Festival)

L'Alpagueur

Celkem příjemný idylický film, atmosférou trochu připomíná naše Chalupáře, vztahy mezi lidmi a zvířátky jsou harmonické, jen občas dochází k nedorozuměním, i ty myši jsou spíš zlomyslné než skutečně zlé, nevyskytuje se tam žádná vyloženě záporná postava. Pro děti poučení o síle přátelství. ()

Mrkvič

Tak jsem docela čuměl, jaká ptákovina mě to zaujala. Nebýt těch přehnaně přehrávaných postav (Pettson a lovec se psem), byl by filmeček pro děti bezchybný. Moc moc se mi líbilo zapracování animace s živými herci a hlavně i péče o detail co se týče dekorací a pozadí scén. Díky tomu všemu působil film hodně roztomile. ()

• Petsonovy brýle nemají výplně. Je to vidět ve scéně, když si čistí oči od čokoládového pudinku. (Petr.Penicka)
  • V animované verzi filmu se Petson snaží kocoura odstrčit, protože ho nechtěl. Ve hrané verzi se kocoura ujme okamžitě. (Petr.Penicka)
  • V úvodu filmu, kdy sousedka veze kotě ještě v krabici k Petsonovi, Petson ji pohostí kávou. Sousedce nechutná, a tak když je Petson mimo dohled, vezme plecháček s kávou a vylije jej do květin, které uvadnou. V části, kde Petson, Fiškus i sousedka jedí palačinkový dort, sousedka opět vylije kávu do květin – které už ale neuvadnou. (Petr.Penicka)