Nebe na Zemi

(festivalový názov)
  • Holandsko Hemel op Aarde (viac)

Třináctiletý Bart je citlivý, nábožensky založený chlapec, který si přeje dělat co nejvíce dobrých skutků. Nečekaně a hlavně bezhlavě se zamiluje do sofistikované a velmi svůdné šestnáctileté Moniek. Chlapec s ní začne i přes protest svých rodičů tajně chodit. Tento moment však odstartuje řadu hrozivých událostí. Bart je přesvědčen, že je to tím, že přes vztah s Moniek nemá na dobré skutky čas. Musí si tedy vybrat mezi láskou, kterou cítí k Moniek a díky níž by mohl osud ještě více pokoušet, a popřením svých citů, čímž by se vrátil na správnou cestu. (Zlín Film Festival)

sochoking

Ked' mladú tatko na začiatku filmu ťahal von z auta na chrbáte, ten lOOk, ktorý hodila, úplne akoby vypadol Cameron Diaz z oka! To len tak na okraj... Celkom sa mi páčil saundtrek k filmu, ale s tou chrochtavou holandštinou tie songy pílili uši, až ma tu išlo poraziť u monitoru! ()

hygienik

SPOILER!! Hm, opäť ťažký život a choroba a náboženstvo. Holandský art je pre mňa nestráviteľný pre jeho úlety. Naopak v mainstreamových filmoch Oranjes striedajú, pokiaľ ja viem, 5 - 10 základných tém. Načo meniť, čo už raz funguje. A pre mňa to bolo silné, úprimné a hlboké. Goed gedaan en dank, Pieter Kuijpers! ()