Keep Watching

• USA Home Invasion (pracovný názov) (viac)

Po tom, čo ich komunitou otrasie prípad brutálnych vrážd, ktoré útočníci nahrávali a naživo vysielali pre tisíce fanúšikov, sa do spárov týchto vrahov dostáva aj rodina Carla Mitchella (Ioan Gruffudd). Stanú sa väzňami vo svojom vlastnom dome a majú len málo času na to, aby desivú noc prežili. (Marceloo)

tron

Bavia vás horory, kde po sebe hodinu a pol hystericky vrieskajú nesympatické, protivné a otravné postavy a robia čoraz väčšie blbosti? Mňa nie, takže Keep Watching som si príliš neužil. Vlastne som si ho neužil skoro vôbec. Niektoré scény nie sú zlé, ale inak jedna strašne neoriginálna záležitosť a stereotypný, predvídateľný mix home invasion a found footage. O rok starší Hangman Adama Mansona ma bavil o kúsok viac. Plus aspoň za Bellu Thorn. Mínus za Ioana Gruffudda. 30% ()

Miseet

Home invasiony mě už pomalu, ale jistě přestávají bavit. Nemůžu říct, že námět byl dobrý, jelikož námět je vždycky stejný, v tomto subžánru. Kamera na tomto místě vůbec nefunguje, záběry byly hrozné. Občas to tedy mělo světlou stránku, ale to prostě nestačí. Já jsem se teda pěkně nudila. Ale abych furt jen nehanila, tak musím pochválit masky, ty se mi páčily. ()

Hernycztek

Vyloženě zlé to nebylo, ale ani to nepřichází s ničím novým. Jsem rozhodně rád za Found Footage formu, která poslední roky upadla v zapomnění. Záběry kamer jsou pěkné, v tomhle ohledu si nikdo nemůže ztěžovat na roztřepanost a podobné kraviny. Masky záporáků nejsou špatné, je na nich vidět inspirace v The Strangers. Co se mi nelíbilo je herecké obsazení, doufal jsem, že to potáhne Bella, ale ani ta mě tu ničím neuchvátila. Její bratr je nervy drásající děcko a macecha porušovala jedno hororové pravidlo za druhým, takže ne, ani logiky to moc nepobralo. Vraždy byly kompletně mimo záběr a jump scares nefungovaly. Závěrečné vysvětlení je zajímavé, leč nedostatečné. Celkový dojem - hodně slabý průměr. ()

ricci.s

Podarený home invasion, ktorý si vďaka napätiu a solídnej atmosfére miestami pýta 4 hviezdy. Výborná práca s kamerami, fajnové masky záporákov, funkčná hudba aj zvuky, sympatické postavy. Dokonca by som povedal, že od mojich obľúbených klasík ako "Strangers" a "Ils" to možno patrí k tomu najlepšiemu, čo sa v tomto žánri urodilo, pretože to šlo za posledné roky pekne dolu vodou. Takže ma trochu mrzí konečný výsledok, ale nepustí ma to vyššie. Gore šlo úplne do úzadia, vraždy väčšinou mimo záber a rozuzlenie mi absolútne nesadlo (nebudem však spoilerovať). Napriek tomu, že veľa vecí pokazili, to za pozretie stojí. ()

zsn

Nesnáším filmy tohoto typu, kde se pořádají hony na lidi a kde se jen řve. Jsou důkazem, že už chybí nápady pro horor, ale to už je nejméně 10 let starý problém, kdy začal jít tento žánr pomalu, ale jistě do kopru. Od té doby to drží pouze seriály, viz třeba AHS, ale dobrý horor - film jsem už roky neviděla, a proto už svůj čas věnuju výhradně seriálům. V těch je budoucnost a veškerá energie tvůrců. Ovšem tento počin, to je jak Hostel nebo Očista, každopádně oba tyto filmy se mi líbily víc než tento. ()

• Téměř na začátku měl Carlův bratr batoh na pravém rameni. Když hrál s DJem stolní fotbal, položil si ho na podlahu. O minutu později, když Carl (Ioan Gruffudd) vstoupil do místnosti, je batoh stále na rameni. (LUKICKK)
  • Na původním plakátu k filmu byly červenobilé balónky, ale po uvedení filmu To (2017), byly barvy balónků změněny na žlutočerné. (Miseet)
  • Pôvodne sa film volal "Home Invasion", ale vďaka tomu, že sa v tom istom čase natočilo niekoľko filmov s identickým názvom, producenti zmenili názov na Keep Watching. (beso74)