Elvis Presley!

(TV film)
  • USA Elvis '56
Dokumentárny / Hudobný
USA / Veľká Británia, 1987, 59 min

Levon Helm (rozprávač), Elvis Presley (a.z.), Milton Berle (a.z.), D. J. Fontana (a.z.), Steve Allen (a.z.)

Časosběrný portrét krále rock'n'rollu, jehož příběh začal v bájném roce 1956. Elvis Aaron Presley (8.1.1935–16.8.1977) se už během svého života se stal americkou legendou. Přitom nikdo z jeho rodiny neměl muzikantské buňky. Elvis se učil poslechem rádia. Brzy si oblíbil gospel, blues, spirituály, rhythm and blues, ale zajímal ho také žánr country. Uvedl se „podmanivým hlasem bělocha, který zpíval jako černoch". Natočil celkem třicet převážně slabých filmů a více než čtyři sta dodnes působivých hitů. Nakonec se stal ve světě rocku a popu světovou jedničkou. Později jeho autoritu uznali i Beatles, Rolling Stones, Bob Dylan a další. Měl vzrušující hlas a jeho vliv na generace zpěváků i stoupenců rock'n'rollu trvá dál. (oficiálny text distribútora)

Looka

100% NELÍTOSTNÝ POHLED NA ZMĚNU ŽIVOTA,KTEROU MU PŘINESLA SLÁVA. Pohled na vylekaného kluka,který se měl najednou vyrovnat s neuvěřitelnou mediální štvanicí vlastních fanoušků i nepřátelské televize, která mu pro jistotu přistřihla křídla hned na začátku kariery. ()

tuntavala

Ty nejseš nic ale lovecký pes Pláčeš celý den TY nejseš nic ale lovecký pes Pláčeš celý den Nikdy jsi nechytil králíka A nejseš můj přítel /Hound Dog/ ()