Malá Hotaru sa presťahuje s rodičmi z Tokia do malej zapadnutej dedinky. Takej malej, že žiakov v miestnej škole je možno spočítať na prstoch jednej ruky. Autobus chodí raz za čas, dvere sa nezamykajú a najbližší normálny obchod je vzdialený dve hodiny jazdy na bicykli. Skrátka, všetko je celkom iné ako vo veľkomeste. Na prvý pohľad nuda. Ale o čo menej je zhonu a rachotu, o to viac je príležitostí na užívanie drobných radostí všedných dní. (Palisander)

DExUS

Hudba od nano.RIPE sa mi paci, preto ma aj nalákalo intro kde maju svoju pesnicku (なないろびより : http://www.youtube.com/watch?v=rfqW3-RWc2k ). Anime je ale slabšieho charakteru, vhodné len na oddych, neobsahuje nič zaujmavé a skoro nič vtipné. Zato veľmi kvalitne vystihuje dedinskú atmosféru ktorá je dôvodom prečo som bol ochotný to celé dopozerať. Ako celok musim ale hodnotit 3* , potenciál to malo ale zostal nevyužitý. ()

JohnyTrava

Nič nové, nič zaujímavé. V podstate som vždy po dvoch dieloch už zaspával. Obdobne som sa nechal nalákať introm od nano.RIPE a o to väčšie sklamanie ma čakalo po zistení čo sa za tým skrýva. I tá krátka dĺžka je pre tento krát akosi pridlhá a poniektoré pasáže boli absolútne zbytočné. A najhorší na tom bol ten umelý, vysvietený pozitivizmus. Až som mal pocit, či azda sa nesnažia podvedome nalákať ľudí k životu na vidieku. Takúto skrytú, bezhlavú propagandu bez štipky vtipu či dôvtipu na skutku nemám rád. Verím, že z tejto už i tak obohranej témy sa v "sedliackom" prostredí dalo vyťažiť viac. ()

Hromino

Šup se mnou na pranýř: otevřeně totiž přiznávám, že navzdory všeobecné oblíbenosti nemám uklidňující anime příliš v lásce. Ať už jde o Nacumeho, Barakamon nebo třeba Tamako, tato a jim podobná díla o ho*ně u mě zpravidla ztroskotávají na tom, že absenci výrazného, souvislého příběhu a napětí se tvůrcům nedaří vyvážit zajímavými postavami, povedenou atmosférou či například humorem. Jsem tedy o to více šťasten, že tentokrát jsem vsadil na správného koně a Non non bijori se vše výše uvedené nabídnout podařilo. Ospalé, pomalé vyprávění příhod jedné naplaveniny z Tokia a několika malých vidlaček z místa, kde tanuki dávají dobrou noc a kde se v Tokiu nemožné věci stávají syrovou skutečností, nabízí dobré postavy, celou řadu vtipných, milých či zkrátka jen uklidňujících scén a zajímavě se zde pracuje s atmosférou ticha, kdy se klidně může zničehonic objevit téměř minutu dlouhý jediný záběr doprovázený výborně zvolenou hudbou. Dobře se to sleduje hlavně ke konci dne a umí to potěšit jak při zhlédnutí na pár zátahů, tak i při pomalém a rozvážném dávkování. Prosté 4*. ()

Lettanea

Ďalšia perla Slice of life žánru. Vidiecke prostredie pôsobí ešte viac relaxačne, nikto po sebe nekričí, stačí sa len usadiť a odpočívať. Niekedy mi to síce pripadalo ako večerníček ale je tu veľa vtipných momentov, vcelku dobré postavy a Ren-chon, kawaii školáčka s vlastným, "veľkým" rozumom ktorý každého zabaví. Odporúčam pozrieť, po dlhých a náročných dňoch je to veľmi ukľudňujúce (ako celý Slice fo life žáner) Nyan-pasu!!! ()

ssamo

to je náádhera... pozrieť si jeden-dva diely večer po šialene hektickom dni je čistý balzam na dušu. všetko milé a pomalé, nulová akcia, všetko sa rieši pomaly a tak akosi "prirodzene" (ak je čo riešiť)... skôr úsmevné než silene vtipné a najmä úžasné postavy: prispatá profesorka, tichý a cool starší brat alebo cukrárka so slabosťou na Renge... (Toto nie sú spoilery, nebojte) nič nie je prehnané, naopak všetko krásne vyvážené. veľmi kvalitné slice of life anime ()