Předávání cen za umění dabingu má svou devatenáctiletou tradici v městě Přelouč v rodišti herce a vynikajícího dabéra Františka Filipovského. U nás, pro diváky neviditelní herci, se pokusili dabovat americký film již v roce 1933, ale sláva dabingu je spjatá až se šedesátiletou historií Československé, posléze České televize, kdy se nejlepší herci rádi ujali úlohy zprostředkovat herecké umění svých kolegů z cizích zemí. Od té doby plejáda známých i neznámých hereckých osobností vytváří zcela specifické umění pomocí hlasu, kterým vystihuje přesvědčivě typ a charakter zahraniční herecké osobnosti. Každoroční předávání cen za dabing zvýrazňuje a trvale podporuje umění dabingu. (Česká televize)

MikeCool

TV-pořad. Příjmené ohlédnutí za kvalitami českých dabérských tvůrců. Potěšily a plně sympatizuji s názory na český dabing. | Průměr všech zhlédnutých (odvysílaných) epizod: 60% (3*) | ()

Marsik

ČT ART - Dabing je obor, který mě velice zajímá. Nejsem z těch, co vypínají česky mluvený film, když běží závěrečné titulky. Zde se člověk dozvěděl něco o historii, o tom, jak se to v dnešní době dělá a dříve dělalo a také to, že se již 19 let rozdávají ceny za umění v dabingu. Snesl bych však delší stopáž a více rozhovorů s dalšími předními dabéry (za muže bych jmenoval např. pana Bohdana Tůmu (ten k tomuto oboru má hodně co říct) a za ženy paní Jitku Ježkovou). Tak snad se dočkám jejich postřehů v jiném dokumentu. 70% ()

MATADOR

Příjemný sestřih o 19. ročníku předávání cen Františka Filipovského navíc okořeněného o povídání známých dabérů. Pro neznalého člověka velmi zajímavé povídání, pro fanouška toho moc nového pod Sluncem k objevení není, ale přesto mě dokument bavil. I 20. ročník by mohl mít takovouto formu. ()