Kitahara Haruki je náhradným gitaristom Klubu ľahkej hudby, ktorý by si rád zahral na blížiacom sa festivale. Jeho čas na prípravu sa kráti, pretože sa blížia skúšky. Samozrejme, veci sa nevyvíjajú podľa jeho predstáv a klub sa pomaly začína rozpadať.  A aby toho nebolo málo, musí ako bývalý predseda komisie školného festivalu vypomáhať súčasnej komisii. Ako to nakoniec dopadne? Rozpadne sa klub nadobro alebo zahviezdi spolu s novými tvárami? (Carol Pifková)

Hees

Po pár "hudobných" anime musím povedať, že tento žáner mi vôbec nevadí. Hodnotenie presne sedí je to tu na CSFD niečo medzi 3 a 4 teda u mňa presne v strede. Chýbajú tomu niekedy prekvapujúce momenty, ale čo sa týka romantickosti je toto anime rozhodne nadpriemernou záležitosťou. Ono to ako spolu jednotlivé postavy interagujú a zasahujú si do osobného priestoru a spoznávajú sa je v podstate veľmi zaujímavé. Škoda je tu tej zbytočnej výplne deju, ale inak by asi anime malo naozaj málo dielov. Takže pokiaľ máte radi romantické anime a hudobný žáner tak toto anime je rozhodne pre vás a odporúčam ho. Ak ste sa v tomto nenašli určite bude lepšie niečo iné. (Hodnotenie 3,5) ()