Golden Time

• Japonsko Gôruden Taimu (viac)

Tada Banri právě nastoupil na univerzitu v Tokiu, aby začal úplně nový život. Nový život je myšlen doslova, protože po určité nehodě na vše z minulosti zapomněl a pamatuje si pouze poslední rok. Hned první den se seznamuje s novým kamarádem (Yanagisawou Mitsuem) a jeho stalker "přítelkyní" (Kagou Koko), kteří jeho život obrátí vzhůru nohama. Jakoby to nestačilo, objeví se tu i někdo z Banriho minulosti, koho miloval, ale nepamatuje si na něj. Navíc si najde přítelkyni, a tak začne řešit dilema, neboť si později pomalu začíná vzpomínat. (DaweForeman)

Hees

Je veľa anime, v ktorých hlavný hrdina stratí pamäť a ja som v podstate zhodou okolností, teraz takéto pozeral dve za sebou. Keď som pozeral Golden Time mi to pripadalo, ako keby som to už raz videl. No nakoniec a nie vďaka koncu som veľmi spokojný s tým čo som videl. Teda s toho čo som napísal vyplýva, že koniec mohol byť troška lepší, ale nevadí neurazil ma ani takýto. Charaktery v Golden Time sú dosť vyspelé, neboja sa prezentovať svoje pocity a chrliť ich na ostatných ľudí. Aj keď sú charaktery vyspelé vznikajú vtipné situácie, keď sa správajú "divne". V Golden Time je veľmi kvalitný humor a veľa scénok je vtipných. Niekedy sa prepne z plačlivej scény rovno do tej, ktorá je na smiech a preto tie smutné situácie nedostávajú taký priestor, aby človek plával v plačlivej atmosfére. Obrovská výhoda je, že nie je ani jeden slabší diel a jednotlivé diely nútia človeka pozerať ďalej z dôvodu zvyšujúceho sa napätia s blížiacim sa koncom anime. Golden Time ma bohužiaľ nezaujalo hudobnou stránkou (okrem openingov a endingov tie boli ok) a tá je v romantických anime dosť dôležitá. Okrem hudobnej stránky som však spokojný s vývojom príbehu a jednotlivými rôznorodými charaktermi. Kedže má anime k dispozícii 24 dielov nezameriava sa len na dvoch hlavných hrdinov Kouko a Tadu. Vzťah dvoch spomenutých predstaviteľov a strata pamäti Tadu sú nosnými témami celého anime. Napriek týmto závažným nosným témam sa rozvíjajú vzťahy aj medzi vedľajšími postavami. Tadov (Tada Banri) svet je časovo obmedzený a on sa vlastne bojí, že je niekto úplne iný po jeho strate pamäti. V reálnom svete to reálne možné je, pokiaľ by človek napríklad zmenil po strate pamäti prostredie atď. Všetko (rodina, zázemie, prostredie, kamaráti...) na človeka od narodenia vplýva a čokoľvek ho môže inak formovať. Kaga Kouko je veľmi kvalitne napísaná postava a má veľa čŕt, ktoré môže mať podobná dievčina z bohatej rodiny (nič v zlom. napísal som môže). K takejto žene sa hodí hlavne jeden typ mužov (kto ním je zistíte v anime). V každom prípade Kaga v podstate zabezpečuje väčšinu vtipných situácii a nastoľuje trend, ktorý núti človeka pozerať stále ďalší diel. Ja osobne som si ju obľúbil až postupne a zo začiatku som mal radšej Hayashidu. Takže u mňa vládne spokojnosť hlavne z dôvodu, že kvalitné viac dielne romanticko vtipné anime sa nehľadá ľahko. ()

SonGokussj

DaweForeman na třech řádcích vyložeil hlavní zápletku. Nenechte se však mýlit, dostanete se k ní blíže až skoro na konci a i tak je hezky zpracována. Dá se říci, že se vlastně vše motá okolo postavy Kaga Kouko. A vlastně... Okolo všech postav. Je to jedno z těch lepších děl, které se snaží mít promyšlené hrdiny, vtipné scénáře, nedávat tam ecchi (ale nebát se toho), odlepit se od zažitých trapných situací a podívat se prostě na vysokoškolský život s takovým reálnějším pohledem (reálnějším, ne reálným...). Za mě určitě velmi hezké a doporučil bych komukoli, kdo si chce měsíc v kuse u snídaní zapřemýšlet o komplikovanosti vztahů a životů několika lidí a uvědomit si, že to sám nemá zas tak špatné. Dovedl jsem se do show několikrát vcítit, ovlivnilo, jak jsem pak ten den prožil a dle mého skromného názoru = takhle by měly anime vypadat. Měly by ve vás něco zanechat. Měli byste je chtít po čase opět vidět a na Golden Time jen tak nezapomenu. Favorit Q3/2013. Kingi hezky vyzdvihl jeden zápor celého seriálu. Konec se opravdu motal jen kolem Banriho. Ale poslední episoda spravila chuť a celkový požitek. Hezkých 80% ()

loveless

Golden Time vypráví o vysokoškolském životě několika přátel, kteří právě nastupují do prváku. Tada Banri měl před rokem nehodu a ztratil paměť a tak začíná znovu. Kaga Koko je divoká hlavní hrdina stalkerka, která už od školky miluje Yana. Yano se snaží setřást Koko a přitom se stihne zamilovat do Chinami. Díky obávanému čajovému klubu se Banri seznámí i s 2D-kunem. Do festivalového klubu Banriho s Koko zatáhne jejich senpai Linda. Golden Time je jedno z těch romantických anime, u kterých se člověk nenudí, není otrávený různými opakujícími se klišé, nejvíc nejlepšími hlavními hrdiny a unylými hlavními hrdinkami. Je to vtipné, ale i vážné, postavy jsou krásně nakreslené a sympatické. Openingy a endingy mě nijak extra nezaujaly, ale nebyly špatné. ()

TomX2

Dej sa točí okolo Tada Banriho, ktorý má amnéziu. Tá trvá od doby čo spadol z mostu keď čakal dievča, ku ktorej niečo cíti. Prichádza na univerzitu v Tokiu, kde sa zoznámi s chlapcom menom Mitsuo. Ten sa práve rozišiel so svojou ex-priateľkou Koko, ktorá sa neskôr s Banrim zblíži. Okrem nich tu máme bláznivú dvojicu študentov a dievča... ktorú Banri veľmi dobre poznal. Ten dej sa zdá až príliš zamotaný, no prekvapivo z toho vznikla celkom jednoduchá a rozumná vec. Scenár je teda dobrý. Anime nám ponúka niekoľko sympatických postáv a zameriava sa skôr na ich vzťahy než hlavnú zápletku. Spomeniem, že je tu niekoľko rozuzlení, ktoré dávajú hlavu a pätu. No dôležitejšie sú postavy a ich vyrovnanie sa so situáciou. Celé je to teda o tom, čo znamená priateľstvo a ako také priateľstvo má fungovať. V posledných dieloch sa anime zvrtne a dej sa tak bude znovu točiť okolo hlavnej dejovej linky. Páčila sa mi aj celkom pekná animácia a menej výrazná, za to však až príjemne obyčajná hudba. Nedostatky tam síce sú (veľa klišé, opakujúce sa skutočnosti a menej zaujímavé stredné štádium seriálu), ale napriek tomu sa jedná o nadpriemerný zážitok. ()

cesmine

Komentář píšu hned po zhlédnutí a jsem toho úplně plná. Trošku mi to připomínalo Rascal does not dream of bunny girl senpai. Asi tím, že je tam ten motiv lásky průměrného kluka a úžasné, překrásné, zdánlivě nedosažitelné a tady navíc trochu ztřeštěné holky. Což je téma, které se mi ještě neokoukalo a je to hrozně příjemná změna od klasiky - úžasnej bad boy plus zakřiknutá puťka. Navíc se seriálu (podobně jako v Rascalovi) daří udržet si odlehčenou notu, přestože se celým seriálem prolíná docela vážné téma - amnézie. Postavy jsou všechny sympatické a hlavně dospělé, což taky oceňuju, protože už je mi to přecejen bližší než lásky šestnáctiletých. Kéž by takových vysokoškoláckých anime romancí bylo víc! U prvních dílů jsem se trošku divila, proč je v openingu a vlastně všude (na plakátech atd.) jen hysterická Kaga Kouko, ale měla jsem jí postupem času čím dál radši, líbilo se mi, jak se její charakter vyvíjí a na konci jsem ji naprosto zbožňovala. Ke Golden time se určitě ještě s odstupem času vrátím, velmi rychle a snadno se seriál stal mojí srdcovkou. ()

• Most, ze kterého Tada Banri před událostmi seriálu spadl, je založen na skutečném mostě Horai v Šimadě. Jedná se o nejdelší dřevěný most pro pěší na světě. (biasim1)