Akihito Kanbara je jen obyčejný student s drobnou úchylkou na obrýlená děvčata. Nebo to tak alespoň na první pohled vypadá. Ve skutečnosti mu však v krvi koluje po jeho otci krev démona, která z něj učinila prakticky nesmrtelného jedince. To ale nic nemění na tom, že vypadá, chová se a jedná jako obyčejný člověk. Proto, když pak jednoho dne uvidí jakousi dívku stát na okraji střechy, nezaváhá a pokusí se ji přesvědčit, že nemá důvod se zabíjet. Onou dívkou je Mirai Kuriyama, Akihitova spolužačka, která však netouží po vlastní, ale pouze po démonské smrti. Je lovkyní démonů, jež dokáže ze své vlastní krve vytvarovat zbraň. V důsledku toho se pokusí chladnokrevně zabít také Akihitu. Jenže chlapec neumírá poprvé, ani podruhé a ani jindy. Akihito se ji snaží zastavit nejen kvůli tomu, že mu útoky dívka způsobuje neuvěřitelné a zcela zbytečné fyzické bolesti, ale navíc jí chce ukázat, že svět není pouze černobílý a že se po zemi pohybují i démoni, kteří se lidem škodit vůbec nesnaží a naopak jim pomáhají v lovu na své nebezpečné druhy. (EMIA)

Madsbender odpad!

Pilotný diel v úvode príjemne prekvapil a navnadil aj vďaka dobrej atmosfére, no vzápätí takmer všetko dobré vyhodil von oknom v klasickom detinskom prevedení, ktoré mi už skutočne lezie von krkom. Všetky najzaujímavejšie aspekty sú uvádzané "len tak mimochodom", hlavná postava je riadny zúfalec a Mirai je len neskutočne, a v snahách o humornú postavu trápna. UPDATE: Po druhej epizóde nadobro končím. Sledovať to ďalej nemá zmysel. ()

Hromino

Mám takový neblahý pocit, že to jde poslední dobou s výtvory KyoAni nějak z kopce. Jejich nedávná díla jako Čúnibjó, Tamako Market nebo Free! mají sice spoustu chyb, ale jsou to svým způsobem takové úlety, které mají i přes všechny chyby něco do sebe. Kjókai no kanata do sebe však nemá absolutně nic a je to seriál, který mi připadá nejen velmi špatný, ale vlastně i celkem zbytečný. Ze synopse a z prvních pár epizod je jasné, že se seriál profiluje jako dílo, které v sobě kombinuje dvě linie: jednak tu se středoškolským slice of life, s nímž má KyoAni nemalé zkušenosti, a pak tu soubojovou linii, která už pro KyoAni tolik typická není. Kdyby v seriálu fungovala na chvalitebnou aspoň jedna linie, dokázal byl mu leccos odpustit a spolknout nejednu hořkou slinu, leč bohužel, obojí na mě působilo velmi fušersky. Základní problém vidím – na rozdíl třeba od Gokua a yenna – už ve volbě hlavních hrdinů. Akihito i Mirai jsou navzdory jejich zvláštním schopnostem hrozně nezajímavě napsaná dvojka, u nichž mi byl jejich osud od začátku do konce seriálu úplně šumák. Nemají vůbec žádnou osobnost, žádný zajímavý charakterový rys, nemají své kouzlo – nemají zkrátka nic, co by mě přimělo se o ně nějak zajímat. Souboje jsou možná ale ještě větší tragédie. Bylo mi sice jasné, že KyoAni nějaké dechberoucí bojové scény opravdu nevytvoří, ale přinejmenším jsem nečekal, že tyto scény budou nudné, zmatené, nepřehledné, naprosto postrádající napětí a… počkat, pamatuji si vůbec ze seriálu nějaký souboj či záporáka? Hm, nepamatuju. Jednu hvězdu dávám jen za pěknou animaci, dobrou závěrečnou znělku a scénu na střeše, kde se velmi svérázným a vtipným způsobem pokouší hrdinové zneškodnit jómu. Kdyby byl podobně komediálním nadhledem prostoupen celý seriál, mohlo jít o mnohem lepší podívanou. Snad příště vytvoří KyoAni něco lepšího než takovýto paskvil. ()

TomX2

Celkový dojem: Hlavnou postavou príbehu je Akihito Kanbara, ktorý má v sebe ukrytú neznámu silu a je nesmrtelný. V priebehu jeho každodenného života sa objavuje dievča s nadprirodzenou silou, ktorá má za úlohu ho zabiť. Nie raz mu prebodne srdce, avšak napokon niekoľkými pokusmi o vraždu, to vzdá. Keď sa ale časom bude dvojica stretávať, možno medzi nimi prekvitne aj priateľstvo.. Kyoukai no Kanata má na prvý pohľad krásnu animáciu od Kyoto Animation, a má celkom zaujímavý dej a perfektnú dechberúcu hudbu, avšak postavy mi prišli veľmi nesympatické, takže mi bolo jedno, aká vec ich postihne alebo nie. Absolútne vôbec mi nesadol humor, ktorý ma miestami neskutočne iritoval a prišiel mi príliš hlučný a trápny, lenže aj po mojom dlhom nútení si naň zvyknúť som len znechutene krútiť hlavou. Postava Mirai mi bola absolútne nesympatická a otravná a podľa môjho názoru bola práve ona tá vec, ktorá celé anime posúvala stále nižšie a nižšie. S záverečnými epizodami som viac-menej spokojný a po vizuálnej stránke boli posledné 2 diely naozaj perfektne spracované, avšak stále mi nesadlo chovanie postav a to, ako sa tvorcovia až nadmieru snažia na nás pretlačiť city. Ako celok je Kyoukai no Kanata v mojich očiach veľmi slabý anime seriál, ktorý je ale veľmi nadhodnotený.. Moje hodnotenie: 26% ()

HERGImanCZ

Kjókai no kanata je překvapivě příjemné anime! V první řadě musím říct, že popravdě nechápu, proč je zde na ČSFD tak podhodnocené. Možná je to malým počtem hodnocení, možná jiným očekáváním diváků, nevím. Za mě se totiž jedná o skvělou romantiku s velmi solidními akčními pasážemi a sice trochu moc ztřeštěným humorem, který je ale dávkován ve správném množství. Navíc tu máme dost prima postav, na kterých mi na konci poslední epizody opravdu záleží, protože jsem si je hlavně díky jejich vzájemné interakci oblíbil. Seriál by podle mě neutáhl třeba 24 epizod, v této délce ale funguje je skvěle. Za mě tedy milé překvapení, které nemohu jinak než doporučit. ()

SonGokussj

První, co mě upoutalo (a je to jen dobře), byla hudba. Krásná znělka poté navázala v úžasnou grafickou podívanou, vcelku sympatickou hlavní hrdinku i hlavního hrdinu. Druhým a třetím dílem člověk začal pochybovat, na co se to vlastně kouká, ale poté se to rozjelo a musím říci, úžasně se to rozvíjelo až do před-před-posledního dílu. Prozatím 4*. POTÉ však přišel zvrat. Autoři byli nejspíš v krizi a dali si extázi, zapili to kafem s redbulem a skočili z útesu. Protože měli jen 20 sekund do dopadu, naflákali do posledních 2 dílů TOLIK akce a příběhového posunu, že by to vystačilo snad na druhou sérii. Takový splašek blbostí se nevidí jen tak. A to zklamání, kdy očekáváte úžasný konec, protože se to kvalitně stupňovalo, a dostanete monstrózní zvratek. Pocit k nezaplacení. Hlavní hrdina se měnil na ufňukaného de*ílka, hlavní hrdinka v ufňukanou a neporazitelnou supermanku (v prvním díle ze sebe vytáhla 0,1l krve a skoro omdlela. V poslední episodě udělala štít takového rozměru, že by pokryla mrakodrap a v klidu. Nelogičnost. Postranní postavy jsou silné, mají vlastní šarm, ale naprosto zdupané poslední 2 episody je prostě odstřelily. Nebylo možno pochopit, proč dělali to, co dělali, co se stalo v minulosti, prostě nic. Velké zklamání. Do 10. dílu opravdu KVALITNÍ, poté skok a konec. Víceméně jako Soul Eater. 55%. Tím to ale nekončí. Protože v poslední scéně se stane ****************..... A tím pádem 40%. Tohle je, jak se zmínil yenn, VRCHLOL UBOHOSTI. ()