Fantastické zvery a ich výskyt

• Česko Fantastická zvířata a kde je najít (viac)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Veľká Británia / USA, 2016, 133 min

Fantastické zvery a ich výskyt je úplne novým čarodejníckym dobrodružstvom, ktoré nás vracia do sveta čarodejníkov a zvláštnych bytostí vytvoreného spisovateľkou a autorkou príbehov o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou. Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, keby nebolo mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov... (Continental film)

VanTom

Opravdu zkušeně a vtahujícně natočené, výpravné, trikově vypiplané fantasy dobrodružství z "potterovského" New Yorku 20. let. Kromě fantastických smyšlených potvor (a jejich zábavného odchytu) představuje sympatickou ústřední čtveřici, které brzy začnete fandit. Naopak ten "důležitý" příběh odvíjející se na pozadí křehkých vztahů mezi obyčejným ("nečarským") a skrytým kouzelnickým světem, jenž jistojistě přebere otěže v pokračováních, zpočátku brzdil a ani později nevynikal. ()

skretik

celkom sa mi ten film ani nechcel pozerat... ale prijemne prekvapenie, prvej polke by som dala aj 5*, druha je taka normalna, predvidatelna... pri prvej som sa neskutocne zabavala... hudba (klasicky J.N.Howard) je uzasna... ()

Timak

Nebavilo mě to. Nezajímavý příběh, nesympatičtí herci, nezáživná hudba, není to ani nijak vtipné a zábavné. Nepovažuji se za fanouška HP, ale oproti tomuhle snad ani nelze srovnat Kámen mudrců, což považuji za nejslabší díl. Prostě všechno špatně. Colin to, dejme tomu, tak nějak zachraňuje a nebýt Johnnyho, tak snad dám pouze 1* ()

bizz_mjc

Příjemný překvapení. Příběh, ač z kouzelnického světa a 'čáry máry' univerza, nezatížen HP má svůj vývoj a staví na vlastních pilířích. I když je film triky prošpikován, nestaví sa na nich a děj bez kolizí odsýpá. ()

majkl44

Vždy se mi líbil svět kouzelníků vytvořený J.K. Rowlingovou a chtěl jsem vědět, jak se v něm žije mimo školu. To se mi splnilo a vůbec nevadí, že se film odehrává před druhou světovou válkou. Líbil se mi děj, zvířata i kostýmy. I když jsem tušil, že mě nemůže nic překvapit díky všem fotografiím a trailerům, mýlil jsem se. Mile mě překvapila postava Queenie. Představoval jsem s namyšlenou blondýnu, ale byla roztomile milá a škoda, že to s Jacobem nedopadlo. Snad to není napořád :-) Často kritizovaný herec Johnny Depp podle mě zahrál Grindenvalda velmi přesvědčivě. O jeho účesu by se dalo polemizovat, ale těch pár okamžiků, v kterých se na scéně objevil, se podle mě choval přesně jako pošahaný Grindenvald a tak to má být :-) Sledoval jsem film s dabingem, a opět musím pochválit pečlivý překlad, který byl filmu věnován. ()

lykan9

Po sérii Harryho Pottera jsou Fantastická zvířata docela zklamáním. Jedná se sice o velmi vizuálně zajímavou podívanou, ale po příběhové stránce velmi zaostávající. Kromě pár pěkných scén, které se hlavně týkají přímo lovení, není nic, co by mohlo diváka zaujmout, a to je na film s takovým rozpočtem poměrně špatný. Nebudu však Fantastická zvířata hned odepisovat. Ani z prvních dvou dílů Harryho Pottera jsem nebyl odvázaný a poté došlo k výraznému zlepšení. ()

Sany33

Nekonečné čakanie na sequel k ságe o mladom čarodejníckom učňovi sa skončilo. Vlastne ide o prequel takže sa bohužiaľ nedozvieme nič o našich milovaných hrdinoch ale pozrieme sa o niekoľko desaťročí dozadu na nový príbeh o Mlokovi Scammanderovi, ktorý prežíva v tomto úžasnom svete čarov a kúziel svoje vlatné dobrodružstvá, a že ich nie je málo. Popravde som teraz celkom rád že nie sú obsadzovaný úplný amatéri ako tomu bolo pri Harrym Potterovi ale celkom kvalitné herecké esá. Eddie Redmayne si nie tak dávno pripísal na svoje triko Oskara a to už vo filmovom svet niečo znamená. Rolu Mloka zobral veľmi vážne a jeho herectvo je excelentné. To už sa ale nedá povedať o scenári, ktorý zaostáva za očakávaním a celý dobre rozbehnutý príbeh je utnutý v závere absolútnym rozuzlením a nenecháva žiadne otvorené vrátka aj napriek tomu že už pri natáčaní tohoto filmu boli ohlásené ďalšie 3 filmy, ktoré budú v dejovej linke nasledovať. Aj pre to ma celkom zaujíma kam bude príbeh smerovať ale rád sa nechám prekvapiť. 90% ()

fabecc1222

S vidinou jistého zisku se studia rozhodlo rozjet novou sérii ze světa HP. Uvidíme, kam až nás tahle série donese, každopádně první díl slouží k tomu, že jsou rozestaveny jednotlivé postaveny, a ukázána aktuální situace tehdejšího kouzelnisckého světa, nic víc, nic míň. ()

Napp

V první řadě se musím přiznat, že v tomhle případě nedokážu být vůbec objektivní. Fantastická zvířata a kde je najít jsou filmem, který by obsahově měl oslovit všechny druhy diváků nezávisle na jejich věku. Jde doslova o magickou podívanou (podobně jako u Kamene mudrců), při které jsem měl mnohdy chuť se potrhle usmívat nad všemi těmi úžasnými tvory, které už vlastně znám ze stejnojmenné knížky. Na druhé straně chápu, proč se nemusí film lidem líbit, jde totiž vyloženě jen o nahlédnutí do jiného kouzelnického světa, který se od toho "britského" v ledasčem liší. To může ve výsledku působit dost zdlouhavě, až nudně. Rád bych ale připomenul, že jde o první díl, který má divákům představit nové hrdiny a dokonce i možnou zápletku (která se odhalí až v samotném finále). Co se týče hereckých výkonů, jsem s Eddiem nesmírně spokojený. Trochu jsem se bál, že se stigmatu Dánské dívky už nezbaví - o to víc ve filmu, který je situován do minulosti. Trochu mě překvapila i Alison Sudol (Queenie), jednoduše úžasná postava se skvělou herečkou. Nejraději bych se hned podíval na další díl, a byl bych ještě radši, kdyby jich bylo 8, stejně jako jich dostal Harry Potter. Protože hlavní hrdina nečar (britsky mudla :D) je ten nejúžasnější prostředník mezi čarodějnickým světem a námi diváky - za to obří palec nahoru! ()

Vironey

Nastavovaná kaše na sérii Harryho Pottera je ještě slušně řečeno, přesnější by bylo říci, že se jedná o trapného, jalového a příběhově zcela plochého parazita, jehož vznik je ještě méně než zbytečný. Jak poznamenala má drahá polovička po odchodu z kina: "Ten, co to psal za Rowlingovou, asi zdechnul a ona tuhle kravinu musela napsat sama a takhle to dopadlo..." V příběhu, postavách ani atmosféře není absolutně nic z oné kouzelnosti Harryho Pottera, paradoxně je to infantilnější a stupidnější a také mnohem otravnější než svět pana Pottera. Těch pár obludek to nezachránilo a ta hlavní obluda (myslím tu zrzavou tlamu) tomu naopak přitížila - ten afektovanej škleb s lehce vypoulenejma očima už je ohranej, už za něj dostala oscara, tak by mohla přijít taky s něčím novým. SPOILER: A to velké odhalení záporáka na konec? No tím si teda fakt strašně pomohli - celou dobu absolutně toporný Colin Farrell je nahrazen vyběleným Johnnym Deppem, který se opět tváří naprosto stejně jako v rolích posledních 15 let (libovolně si představte Jacka Sparrowa, Kloboučníka, plešatýho mafiána atd. atd.). Já nevím, buď chlastá nebo na to už totálně sere, protože mu zaplatí vždycky ranec, i kdyby si tam stoupnul a prděl pusou... A když nad tím tak přemýšlím, to obsazení vůbec bylo pěkně zprasený! Ta hlavní krůtička byla taky příšerná kožená tvář (i Steven Seagal má snad v repertoáru víc výrazů než ona), ten blbeček ostříhanej podle kastrolu celej film jen kňučel a buď nehrál vůbec nebo přehrával jako ochotnická diva, bodrej tlouštík jako sidekick hlavní postavy? No to už je snad takový klišé, že to už snad není ani v animácích pro děti! Ty dvě hvězdičky jsou spíš jen za nějaké zbytky nostalgie a za ptakokrtka, jinak je to naprosto zbytečný počin. Edit: Když nad tím tak znovu přemýšlím, ani ty dvě si to nezaslouží - na hranici s nima se všema! Hrát to neumí, kouzlit to neumí, co s nima! ()

Killda

Kouzelný svět absolutně bez kouzla. David Yates navíc svou režijí klasicky nijak neoslňuje a nepřináší žádný wow efekt. Vše jsme již viděli, a proto nechápu, jak mohla Rowlingová vědomně napsat scénář k tak nekompromisní ždímačce kdysi populární značky... 5/10 ()

mkubalikova

Povedený návrat do magického světa J. K. Rowling. Jen to představení v IMAXu bylo na přesdržku. Nejdřív jsme hodinu čekali na vyřešení technického problému a pak nám to pustili s nekvalitním zvukem. Asi budu muset jít ještě jednou. 😀 80% ()

Tft

Podivuhodná zvířata neurazí, ale ani nenadchnou. Je to prostě pohodová oddechovka a myslím, že celkem slušné pokračování/předkračování? Harryho ságy. Eddie Redmayn zase hraje podivína což mu vcelku jde. Hlavním plus filmu je však jeho sidekicker Dan Fogler, který nejenže nepůsobí otravně, ale je i zdrojem většiny humorných situací filmu. Děj je trošku zmatečný, ale v celku povedený, ač mi přijde, že by se dalo najít spousta děr, která však tak nějak po shlédnutí celého snímku zaniknou a po skončení mě to ani nikterak netrápilo. Svět kouzelníku prostě funguje a po prvním díle jsem pozitivně navnazen na další pokračování. 68%. ()

Kurikmoon

Romantická vsuvka príjemne prekvapila, hrabáč drží vlajku sympatií, mukloš mu s vtipom pekne sekunduje, zvyšok hereckého obsadenie má tiež moje sympatie . SPOKOJNOSŤ. Len škoda, že magický svet nedostal viac priestoru. ()

blackJag

Ale jo, proč ne. Funguje to i jako přívěšek k potterovské sérii, i jako samostatný film, plno dobrých herců (žádné herecky nemohoucí vemeno jako Radcliffe), triky na úrovni, v rámci žánru mi zajímavý přišel i příběh. Ta (spoiler) albínovská reinkarnace Johnnyho Deppa v závěru byla dokonale zbytečná, raději bych i dále (a že nás další "dále" bezesporu čeká) sledoval hůlkou se ohánějícího Farrella. 75% ()

drackula

Áno, bol tu feeling sveta HP. Zo začiatku som bol spokojný, keďže niektoré veľmi príjemné spomienky na túto sériu boli späť. Avšak časom som potreboval viac. Čerpať z čírej nostalgie sa nedá dlhodobo. V prvom rade mi tu chýbal poriadny záporák, niečo, z čoho by som mal strach celý film. Nič také tu ale nebolo. Jediná obava bola, čo z kufra vylezie a čo pôjde späť a aké škody pri tom vzniknú. Záverečné odhalenie prekvapivé, ale koľkokrát to už bolo v tomto svete využité? Sklamaný som ale určite nebol a verím, že pokračovanie dianie náležite nakopne. 70% ()

vyfuk

No je v celku smutný, že tenhle film jsem viděl už asi před třemi dny a úplně jsem zapomněl, že jsem ho viděl. O čem to teda vypovídá? No asi především je nutno říct, že tohle není Harry Potter. Musíte si zvyknou nejenom na to, že se děj odehrává v úplně jiné době, ale zároveň i v úplně jiné zemi. To je samo o sobě velice důležité ke zmínění. Trochu budu skeptický jako u Hobbita, ale je zde vidět, že je to spíše cílené pro děti, což není zase takový problém, ale hlavně tu jde o to, že to nedocení lidi, kteří sice umí být někdy infantilní, ale musí být taky realisté a ve svých 18 letech taky přežít ve světě dospělých. Film spíše připomíná seriál. Což je smutný. Ještěr Skafandr v každé části filmu řeší jiný problém a to je právě problém. Harry Potter měl na jeden film jeden issue, který řešil celý film a rozkrýval postupně celé ono tajemství. Mločík spíše hledal zvířata, pak se o ně staral, pak je zase hledal, a pak se vyvlékl ze spárů zákona a pak začal vlastně řešit nějaký ten problém, který měl vlastně řešit celý film a nebyl kladen na něj skoro vůbec žádnej důraz. A poté je těžký vůbec tento film považovat za film. Co se týče hereckých výkonů tak Červenýmlýn je fakt osoba, kterou si nedokážu nijak zařadit. Problémem je, že člověk ani neví kdy se opravdu usmívá a kdy má křeč ve tváře. Teďka když nad tím tak přemýšlím, tak vlastně pokud někdo bude mít koule znovu zfilmovat Grinche, tak Redmayne má na něj nejlepší ksicht. Neříkám, že ho nemám rád. Ale spíš, že nemám sebemenší ponětí jak evokuje své pocity a dost často to dělá dojem, že ani neumí hrát. Krom toho je takový smutný, že jediný herec, který měl pro svou roli čirý charakter byl Farrell a ten ho měl tak dobrej, že jsem mu i fandil a nedokázal jsem pochopit, proč právě on je záporák. Finální plot twist jsem ani moc nedokázal ocenit, protože jsem do toho ani nebyl tak zažranej. No a finální zklamání, když jediný charakterní herec je nahrazen jiným, takže furt je v tom jediný charakterní herec. A pak ještě Perlman, který jenom daboval, ale i tak měl z něj člověk respekt... a to jsem navíc ještě myslel, že to je Sean Bean. No a otázkou zůstává... o čem jako sakra bude dvojka? Je mi jasný, že Rowling něco vymyslí, jelikož HP taky na sebe konkrétně nenavazoval, ale stejně. Tohle bylo tak uzavřený jak jen mohlo být. Zaplňování děje a snaha vytvořit dvouhodinový film tak moc, až není na hlavní děj kladen důraz a vy vlastně nevíte co byl hlavní problém. ()

Dagoussek

Tak na to se budu dívat určitě znovu. Kdo má rád čáry máry a fantasy zvířátka s příběhem v duchu Harryho Pottera, tak nebude určitě zklamaný... ()

dragon94

Tak tohle mě opravdu bolelo. Takhle špatnej film už jsem dlouho neviděl. Scénáristicky i dějově velmi špatné. Hlavní hrdina jakýkoliv problém vyřeší vytáhnutím nějaké věci z kufříku a záporák je snad ten nejhorší co jsem kdy viděl. Film né jenom, že většinu času nudí, ale je taky neuvěřitelně scénáristicky pitomý. Věci se v něm dějí neuvěřitelně nahodile a vlastně bez jakéhokoliv smyslu. Stavba příběhu tu zcela úplně chybí a postavy se chovají tak, aby se to hodilo scénáristům a né aby to odpovídalo jejich už tak plochým charakterům. Nemůžu uvěřit, že něco tak špatného a plochého napsala Rowlingová. Film se na jednu stranu hodně tváří jakože je pro děti (Lov zvířátek), ale pak tam dá spoustu scén, které nejsou pro děti úplně vhodné (Sirotčinec, politika). K tomu všemu má tenhle film totálně nezajímavé postavy, které mi byli při sledování tak jedno, až to hezký není. Vlastně jediné dvě sympatické postavy byli hlavní hrdina, který svůj autismus a strach a péči o zvířátka zahrál dobře a pak ta hezká blondýnka co umí číst myšlenky. Sérii o Harrym mám velmi rád a všechny díly mě dost baví, ale tohle je skutečně hroznej brak plný nelogičností a příšerné účelovosti jehož sledování mě opravdu příšerně nudilo, až bolelo sledovat. Jakýkoliv díl o HP je nesrovnatelně lepší než tohle. Hodně slabé 1* 20% ()

PollyJean

Škoda. Kdyby to dostal do ruky nějaký zkušený scénárista nebo nadanější režisér, mohlo z toho možná něco být. Takhle je místo děje sled pěkných obrázků a místo filmu bude akorát pětkrát (!) nastavovaná past na potterofily. ()

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

04.04.2023

Tohle už bohužel není apríl. Server Bloomberg totiž přes noc přišel s nečekanou zprávou, že se HBO blíží k uzavření dohody ohledně nového seriálu vycházejícího z knižní série Harry Potter od… (viac)

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy